GÖRÜŞLERİNİZİ EKLEYİN

 

Taner Soysal

İstanbul/Beylikdüzü 06 Mayıs 2010

Görüşleri: Gerçekten bir Kuşçu'nun ihtiyacı olan bir site kurmuşsunuz bravo gerçekten tebrik ediyorum. Tüm Kusçu camiasına selamlarımı sunuyorum hoşcakalın.

Uğur Gül

İzmir/Ödemiş 13 Kasım 2008

Görüşleri: Ben güvercin meraklısı olarak ne gerekiyorsa bu sitede bulduğumu söyliyebilirim. Ama ne varki bir çok meraklı böyle sitelerin var olduğunu bile bilmiyor. Onun için biraz daha tanıtım ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. İyi çalışmalar...

Salman Gözcü

İsviçre 23 Temmuz 2007

Görüşleri: Selam kuşçu arkadaşlar. Bu sayfada emeği geçen arkadaşlara teşekkür ve tebrik ederim. Bazi kaynaklarından yararlandığım için çok mutluyum. İnanıyorumki çok kişide yararlanmıştır bence. Herkese bol seferler ve atmacasız uçuruşlar.....

Hayati Küçükbıçakçı

Kırıkkale 17 Ekim 2006

Görüşleri: Sevgili güvercin severler, öncelilikle bu sayfada emeği geçen arkadaşlarıma ve büyüklerime saygılar selamlar. Sizden ricam, herşey var televizyonda ama bize ait bir program yok, bunu gerçekleştirirseniz çok sevinirim. Saygılarımla

Ali Ulutop

Gaziantep 07 Ekim 2006

Görüşleri: Bilgi ve deneyim açısından oldukça faydalı olacağına inanıyorum. Sayenizde yeryüzündeki bütün güvercin ırkları hakkında bilgi ediniyoruz. Vede arkadaşlığın, dostluğun ve paylaşımın artacağına inanıyorum. Tüm arkadaşlara saygılar.

Şahin Recep

İstanbul 19 Eylül 2006

Görüşleri: Sitemiz gerçekten güzel. Ama şu varki, hayvan hastalıkları ile ilgili bilgiler az. Hastalıkların resimli olması daha iyi olur. Hangi hastalığa hangi ilaç, hastalık hangi koşullarda olur, hastalığın oluştuğu ortamlar resimlerle gösterilirse çok çok daha iyi olacağı kanısındayım. Bir çok arkadaşım, bende dahil olmak üzere, nasıl güvercin yetiştirilir bilmiyoruz. Yetişme koşullarını lütfen resimli yayınlıyalım. Şiimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla......

Metin Akbaba

Köln/Almanya 28 Ağustos 2006

Görüşleri: Ben Almanya Köln'de kuşcuyum. Sitenizi çok begendim. Başarılarınızın devamını dilerim. Bütün kuşcu arkadaslara selamlar, iyi ucurmalar.

İlker Durmazer (Öğretmen)

Gönen/Balıkesir 20 Haziran 2006

Görüşleri: İnternet sayfanızın hazırlanmasında emeği geçen,katkıları bulunan herkese saygı ve selamlarımı iletmek istiyorum.Kalbi kuş sevgisiyle çarpan herkesin "Türkiye Güvercin Yetiştiricileri Birliği" Çatısı altında birlik ve beraberlik içinde olmasını diliyorum.
Ben boş vakitlerini güvercinlerim,kanaryalarım ve muhabbet kuşlarım ile geçiren,güvercinlerimin gökyüzündeki uçuşlarını kendi özgürlüğüm olarak düşünen birisiyim.Türkiye'de ve dünyadaki bütün kuşçu arkadaşlarada yetiştiriciliklerinde başarılar dilerim.
Balıkesir'imizin şirin ilçesi Gönen'de de çok sayıda güvercin sevdalısı var.Gönen deyince akla "Karakuyruk-(Kelebek)"cinsi güvercinler gelmektedir.Önümüzdeki günlerde "Gönen Güvercinciler Derneği"ile diğer şehirlerdeki derneklerin irtibata geçerek iller arası faaliyet ve yarışmalarında düzenlemesi çok güzel olacak ve kuşçuluk camiasına canlılık ve dinamizm kazandıracaktır.
Güvercin sevdalılarını GÖNEN'imize bekliyoruz.
Saygılarımla....

Ertan Karadağlı

20 Nisan 2006

Görüşleri: Gerçekten gün geçtikçe dahada güncelleşen ve bizi aydınlatan bir siteye sahip olduğumuz için bütün emeği geçen dostlarımıza teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerim, sevgi ve selamlar.

Thomas Sankari

11 Nisan 2006

Görüşleri: (İngilizceden çeviri) İnternetteki en güzel site ve içinde çok güzel güvercinler var. Haddinden fazla hoşuma gitti ve sitemin linkler sayfasına ekledim. İsveç'ten selamlar.

Hüseyin Zabun (Emekli Öğretmen)

03 Mart 2006

Görüşleri: Merhabalar sayın site yöneticiler ve güvercin seven arkadaşlar. Sitenizde yapılan çalışmaları yakından takip ediyorum hele Kuş gribi günlerinde ekip olarak yaptığınız çalışmaları son derece takdir ettim. Güvercini sevmek tutkudan da öte bir şey olsa gerek, merkezden uzak olan Taşra da yaşayan arkadaşlarda sağlık konusunda aydınlatılıp, aşı başta olmak üzere ilaç temininde yardımcı olunmalıdır. Paylaşımcı, Aydınlatıcı yönünüzle çalışmalarınıza devem etmeniz dileğiyle.. Saygılar.
 

Güray Yüksel

Samsun/Havza 17 Şubat 2006

Görüşleri: Öncelikle, sitenizi olağanüstü bulmuş olup tek tutkumuz olan güvercinlerle ilgili her türlü bilgiyi bulabildiğimiz için kendimizi bu anlamda şanslı hizzediyoruz. Siteye emeği geçen herkeze teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgilerle.
 

Av. Cemil Altınbilek

13 Şubat 2006

Görüşleri: Tebrikler. Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. Bilhassa fuar, sergi, yarışma faaliyetlerine hız verilmesini arzu ederim. Saygılarımla.
 

Muhsin Uzel

Almanya 31 Ocak 2006

Görüşleri: Sayin Güvercin seven arkadaslar,
Sitenize girdigim an bir hayli şaşırdım. Sebebi bu kadar bilgi verici bir site gördüğüm için, çok ama çok sevindim. Tüm emeği geçen arkadaşları kutluyorum. Saygı duyulacak bir başarı. Ben kendim Almanya'da bulunan T.R.T.V Türkische Rassen Tauben Verein (Türk Cins Güvercinler
Derneği) de başkanım. Bu kadar Güvercin üzerinde bilgiye aç olan tüm arkadaşlar için vazgeçilmez bir Site...
Başarılarınızın devamı dileğiyle.
Saygılar ve tüm güvercin besleyen arkadaşlara selamlar.
 

Murat Özkök

İstanbul 02 Ekim 2005

Görüşleri: Ben öntepe sarı ve portakal taklacı kuşları besliyorum. Siteniz sayesinde bu kuşlar hakkında çok şeyler öğrendim. İlginize ve paylaşımcılığınıza hayran kaldım. Başarılarınızın devamını diliyorum. İyi çalışmalar.
 

Oğuz Yıldırım

Kocaeli 31 Ağustos 2005

Görüşleri: Biraz daha resim olsa çok daha güzel olurdu. Ben bir yetiştirici olarak ilginç kuşlar görmeye çok meraklıyım. O yüzden ilginç süs kuşlarının konulmasını sizlerden önemle rica ediyorum. Esen kalın
 

Adem Parlak

Taype/Tayvan 15 Ağustos 2005

Görüşleri: Selamlar saygı değer kuşçu camiası. Herkese bu sayfa hayırlı olsun diyorum.
 

Mahmut Tatlı

Adana 26 Haziran 2005

Görüşleri: Bu siteyi hazırlayan arkadaşlardan allah razı olsun diyorum. İyiki varsınız. Üye arkadaşlara da sitemim var! Güvercinlerinin resimlerini bolca gönderseler olmazmı? Herkese selamlar.
 

Suat Şahin

Ankara 23 Temmuz 2005

Görüşleri: Öncelikle siteniz çok güzel. Irklar hakkında ufkum açıldı. Benim çocukluğum Diyarbakırda geçti ve site beni o nostaljik günlere götürdü. Benim bildiğim dimdik ufak memeli dediğimiz sütbeyaz, kuyruğu siyah veya gri olan kuşlar vardı. Bunlar hangi türlere giriyor? Bunlar yüksek irtifada uçar, küçük yapılıydılar.
 

Yalçın Net

Kütahya 05 Haziran 2005

Görüşleri: Selamlar,bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum, gerçekten güzel bir site, güvercin besleyen bir camiayı bu çatı altında toplayıp her türlü paylaşımda bulunmak, bilgi alışverişinde bulunmak gerçekten güzel ve bu güzelliği bizlere yaşatan sizlere site kurucularına sonsuz teşekürlerimi sunuyorum. Kendi sitemdede bu siteyi reklam olarak verdim. Ben 25 senedir güvercin besleyen bir insan olarak, güvercin besleyenler işsiz güçsüz takımı denilmesini herkes gibi abes karşılıyorum. Günümüzde evinde köpek besleyip evladı olarak görenler var, kızım oğlum diyenler var. Hayvan seven insan sevgi doludur, çünkü bu kainatta nasıl bizim haklarımız varsa, hayvansever insanlarda bir okadar hayvanların hakkı olduğunu bilirler, ve onları koruma altına alırlar. Hayvanlar bizim için eğlence değil, kainatı beraber paylaştığımız en değerli dostlarımızdır. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.
 

Nezihi Özbek

İstanbul 08 Mayıs 2005

Görüşleri: Arkadaşlar, ben 20 yıldır kuş besliyorum. Bilinçsiz yetiştiricilikten dolayı kuş ırkları kırıldı ve özelliklerini kaybettiler. Bu işe girmeden önce profesyonelce yapan kişilerden bilgi alınması gerekmektedir. Meraklı olan arkadaşların şevklerini kırmak istemem ama bu işi profesyonelce yapmalarını tavsiye ederim.

Site için teşekkürler.
 

Erdal Or

İzmir 08 Mayıs 2005

Görüşleri: Merhaba. Sitenize bu akşam tesadüfen rastladım. 25 senedir güvercin bakıyorum. Böyle bir site kurduğunuz için teşekkürler. Güvercinlerin hastalıkları hakkında daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
 

Mahmut Yenici

Bursa/İstanbul 02 Nisan 2005

Görüşleri: Emeği geçen herkese teşekkürler.
Şuan 35 yaşındayım,çocukluğumdan buyana güvercin beslemek hep utanılacak bir şeymiş gibi öğretildi. hem ailem hemde çevrem tarafından.
yaklaşık 1 yıldır tekrar güvercin beslemeye başladım,zaten beslemesen mutlaka kafamı biryerlere vurabilirdim, çünkü nezaman gökyüzünde güvercin görsem kafamı kaldırır(araba kullanırken dahil) dakikalarca uşuşlarını seyrederim.
Türker Savaş beye teşekkür ediyorum... güvercin yetiştiriciliği işsiz ipsiz takımının uğraşısı değil, gerçek manada bir kültür işidir. Teşekkürler, Teşekkürler,Teşşekkürler.
İyiki Varsınız...
 

Ertan Karadağlı

Hollanda 27 Şubat 2005

Görüşleri: Öncelikle böyle bir siteyi kuranlara teşekkür etmek lazım çok güzel bir sitemiz var çok mutluyum.Sizlerden ricam fotoğraf albümündeki kişiler ile nasıl iltibata geçebiliriz aradığım kişiyi üyelerde de bulamadım.Fotoğrafların yanına kişi isminin altına her hangi bir yere ulaşabileceğimiz adres veya tlf numarası yazılırsa çok güzel olcağını düşünüyorum. Başarılar.
 

Ali AYTAC

Almanya 17 Şubat 2005

Görüşleri: Sevgili Yöneticiler..
Sizlerin VERİCİ bir zihniyetle güvercin konusuna yaklaşmanız inanın beni çok sevindiriyor.
Başarılısınız.
Evet TEK kelime ile çok başarılısınız.
İçerik olarak süper.Yardımcı olmanız süper..
Sizlerden daha ne istiyelim?
Daha da gelişeceğiniz kanısındayım.
100 yıl sonra Türk evlatlarınız torunlarınız sizi minnetle yad edecektir.
Çok güzel değerli bir ESER bırakıyorsunuz..
Çalışmalarınızda üstün başarılar diler , GÖNLÜM sizinle diyorum..

 

Murat DOĞAN

Van 11 Nisan 2004

Görüşleri: MERHABA BÜTÜN GÜVERCİN SEVERLER.CAN DOSTLAR.BEN 5 YASINDAN BERİ GÜVERCİN BESLERİM. YASIM 32 DİR YAKLASIK 14 SENEDİR MEMURUM.3-4 SENEDE BİR YER DEGİŞTİRİRİM.BU DA YAKLASIK 4-5 YER GÖRDÜM DEMEKTİR.BİR COGUNUDA GEZEREK GÖRDÜM.HER GİTTİGİM YERDE BİR KÜMES YAPTIM.ANCAK BU SİTE SAYESİNDE KARANLIKTAN KURTULDUM,GÜVERCİN DÜNYASININ DAHA BÜYÜK OLDUGUNU GÖRDÜM VE MUTLU OLDUM HARİKA BİR SİTE HERSEY VAR ANCAK GÜVERCİN SEVERLERİN SOHBET ORTAMI YOK VEYA BEN BİLMİYORUM. HEPİMİZİN YAPTIGI GİBİ BENDE MESAİ SAATLERİ DIŞINDA HAYVANLARLA İLGİLENİYORUM AMA BUNUN SOHBETİ BENİ DAHA COK MUTLU EDİYOR İCİNDE GÜVERCİN OLAN HER KONU İLGİMİ CEKİYOR,BÖYLE BİR ORTAM YARATILIRSA DAHA DA MUTLU OLURUM. muratdogan71@mynet.com a sohbet için bekliyorum.SAYGI VE SEVGİLER
 

Hasan Güngör

Yozgat  6 Nisan 2004

Görüşleri: Tam anlamıyla Türkiye ve dünya çapında bir site. Uzun yıllardan beri güvercin besliyorum. Ancak son yıllarda güvercin beslemede çıta bayağı yükseldi diye düşünüyorum. Çünkü üyesi olmaktan gurur duyduğum bu sitede güvercinler hakkında aradığımız her şeyi bulmak hemen hemen mümkün. Arkadaşlarım bu siteyi sürekli takip ediyorlar bense her gün ziyaret ediyorum. Güncellenme tarihleri hariç genelde pek değişiklik olmuyor ama yine de bizler için yararlı bir site. Yapan gönüldaşlardan Allah razı olsun. ANCAK BU SİTEDE AYNI DEĞERLERİ PAYLAŞAN İNSANLARIN BİR BİRLERİYLE DAHA YAKINDAN TANIŞA BİLMELERİ İÇİN BİRDE SOHBET (SOHBET) EDECEKLERİ BİR ORTAM OLUŞTURULMALIDIR BENCE. Teşekkür eder tüm gönüldaşlarıma saygılar sunarım.
 

levent serinova

Gaziantep 5 Nisan 2004

Görüşleri: öncelikle böyle bir site hazırladığınız için teşekkür ederim.site gerçekten çok güzel.ben Gaziantepliyim ve uzun yıllardır güvercin yetiştiriyorum.ülkemizde bulunan yerel ırkların korunması taraftarıyım ve bu konuda büyük bir çaba gösteriyorum.bu sitenin hazırlanmasında emek veren tüm güvercin severlere teşekkür ederim.saygılar iyi çalışmalar.ayrıca bu şekilde bir birliği Türkiye geneline yaymanız gerektiğini düşünüyorum.
 

turgay güröz

Adana 25 Mart 2004

Görüşleri: Merhaba güvercin sevenler bir kişi hariç, herkes bu güzel sitenin değerini bilerek güzel kelimelerle ifade etmişler.bende ayrıca bu siteyi hazırlayan herkese teşekkür ederim,elleriniz dert görmesin!!!benim merak ettiğim Türkiye’de, Türkiye’ye mal olmuş kaç ırk var?renkleri kastetmiyorum,sitenizdeki bulunan ırklar haricinde bilmediğimiz ırk var mı?şimdiden ilginizden dolayı teşekkür ederim.saygılar turgay güröz-kemer
 

has kuşçu memo  http://www.prangalar.com

Bursa 22 Mart 2004

Görüşleri: kuşlarınızı hiç beğenmedim insan biraz düzgün ve çekici kuş resmi koyar siteye bu ney bee bursanın kuşu karakanattır olum bilmiyorsanız öğreninde gelin şimdilik size vereceğim öğütler bu kadar sitede emeği geçen arkadaşlara bol bol selam
 

kutlay aydoğdu

İzmir 20 Mart 2004

Görüşleri: Selam güvercin severler,öncelikle bu site yapımında emeği geçen tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkür etmek istiyorum.sitenin çok amaçlı bir site olduğunu belirterek,güvercin severlere de ne kadar gerekli olduğunu kendi kanaatimce kabul ediyorum,daha önce duymadığım hastalıkları buradan öğrenerek güvercinlerime tedavi imkanlarını buldum,gerek hastalık koşulları.gerek yavru üretimleri,gerekse hijyenik ortamı yaratabilmemi bu siteden öğrendim. şimdi güvercinlerim daha sağlıklı.ve performansları daha da güzel .TEŞEKKÜRLER (TGYB)
 

uğur çapkın

İstanbul 18 Mart 2004

Görüşleri: Öncelikle sitenizi emeği geçen herkesi ve tabi ki başta fikrin sahibini tebrik ederim. Güvercinciliğin biraz daha ciddiye alınması hususunda başka neler yapabiliriz.? Örneğin bir çok yerde güvercin pazarları ne kadar ilkel bir görüntü arz ediyor. Birlikte hareket etmenin gücü kuvveti sayesinde örneğin bir kısmı sabit olan ve bir kısmı da haftanın belli günlerinde kiralanacak yerlerin bulunduğu güzel ve nezih pazar alanları oluşturulamaz mı ? Kuşçularının dürüst olduğu,sağlıksız kuşların satılmadığı belli ilkelerle kurallarla iare edilen pazarlar olamaz mı? İstanbul’daki sözde piyango gibi tuzaklarla birilerine imkan sağlamaktan başka bir işe yaramayan kuş dernekleri ne işe yarar? Başa iş yapamayan ve bir şekilde bulaştığı bu işten ekmek yemek için her numarayı yapan insanlardan bu güzel kuşları kurtarmaya ne dersiniz.?Bu konularda biraz kafa yorsak güvercinlerin geleceğine daha ciddi bir katkıda bulunmuş olmaz mıyız? Bilen bilir nedir bu İstanbul’daki kuş pazarı sefaleti. Ayrıca ırkların tescil standartları vs hususunda başka neler yapılabilir? Yine ciddi güvercin yetiştirme yerleri, çiftlikleri oluşturulması yönünde bir şeyler yapılabilir mi? Kuşkusuz sizlerden de benzer düşüncelere sahip olanlar vardır. Bu konuların tartışılmasının hayırlı olacağına inanıyorum. Herkese Selamlar.
 

TEYFİK FİKRET ZENGEL

Adana 10 Mart 2004

Görüşleri: ben 24 yaşında bir üniversite öğrencisiyim ve kendimi bildim bileli güvercin besleriz sitenizi tv deki bir programdan öğrendim ve hemen görmek istedim siteniz kelimenin tam anlamıyla mükemmel yalnız site açılışını biraz daha görsel yönden güzelleştirebilirsiniz
 

Ahmet ÇAKIR

Çanakkale 25 Şubat 2004

Görüşleri: Siteyi çok harika yapmışsınız.Kuşçulukla ilgili her bilgiyi bulmak mümkün.Ülkemizde kuşçuluğun gelişmesi ve tanınması için gönülden uğraşanların olması şahsen bana çok huzur ve mutluluk veriyor. TEBRİKLER
 

huseyin ar

Karaman  23 Şubat 2004

Görüşleri: Öncelikle ben KARAMAN DAN Katılıyorum ve bu siteyi aklına getiren abimiz sana çok teşekkür ederim çünkü bizim gibi hayvan yani dost severlerin çok güzel dolaşıp rahatlayacağı bir site olmuş hiç görmediğimiz değişik kuşları sizin sayenizde görüyoruz ben kendi adıma ve tüm kuş sevenler adına teşekkür ederim
 

Serdar Mete

İstanbul 14 Şubat 2004

Görüşleri: Bu sitede emeği gecen herkesi tebrik ederim; yalnızca bu hobiye yeni başlayacakları değil senelerini bu uğraşa vermiş olanları bile fazlasıyla tatmin edecek bir site hazırlamışsınız.
 

samet

Bursa 12 Şubat 2004

Görüşleri: bu siteyi yapana helal olsun çok güzel olmuş cümleten bütün kuşçulara selamlar
 

Emre kilic

Bolu 2 Şubat 2004

Görüşleri: Gönlü güvercin aşkıyla yanıp tutuşanların kurban bayramını kutlarım
 

MEHMET ALİ KOYUNOĞLU  

Konya 31 Ocak 2004

Görüşleri: İBRAHİM Peygamber 'i yakmak için müthiş bir ateş yığını hazırlayıp içine atmışlar. O sırada gökte, ağzında küçücük bir kuru dal olan minik bir kuş belirmiş ve peygamberin üzerinden geçerken kuru dalı ateşe bırakmış. İBRAHİM Peygamber kuşa seslenmiş: 'O minicik çöpü atmışsın, bu koskocaman ateş için ne fark eder ki?' Kuş, 'Olsun, düşman olduğumuz belli olsun' demiş. Az sonra minicik gagasına bir damla su ile bir başka kuş belirmiş ve o da suyu ateşin üzerine bırakmış. İbrahim Peygamber ona da sormuş: 'Bir damlacık suyu bıraktın ama bu kocaman ateş için ne fark eder ki?' Kuş cevap vermiş: 'Olsun, dost olduğumuz belli olsun.' TÜM GÜVERCİN SEVERLERİN KURBAN BAYRAMINI KUTLARIM.
 

mehmet ali koyunoğlu  

Konya  30 Ocak 2004

Görüşleri: harika bir siteniz var güvercin severlerin her konuda bilgilendiren konular içerikli sitenizi devamlı izliyorum. başarılarınızın devamını diliyorum.
 

Ümit Ferahzade

Kocaeli 27 Ocak 2004

Görüşleri: İnternete sahip olduğumda ilk aklıma gelen böyle bir sitenin nette bulunup bulunmadığıydı, bulduğumda ne kadar da sevinmiştim. İyi ki düşünmüşsünüz.
 

HASAN TÜRK

Yurt Dışı  22 Ocak 2004

Görüşleri: Merhaba kuscu arkadaslar. bütün emegi gecen arkadaslari tebrik ederim.Böyle bir site kurduklari icin.memleketim Sivas ve ben kendim almanyada kaliyorum.sivas yöresinin takla kuslarini besliyorum.kontak kurmak isteyen arkadaslar buyursunlar.herkese selamlar.sivasli hasan.
 

Halil ARAS

Bursa 21 Ocak 2004

Görüşleri: sayfanızın mükemmel bir şekilde takipçisiyim. Aradığım tüm bilgiler mevcut.Sizlerin başarılarınızı tebrik ederim.SIZLERE VE GUVERCINLERINIZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLEĞİYLE...
 

cengiz güler

Yurt Dışı  18 Ocak 2004

Görüşleri: siteniz gerçekten çok güzel,fakat aynı ilanlar kaç haftadır duruyor artık sıkıldım siteye girmekten ilanları sık sık değiştirseniz çok daha iyi olur.saygılar
 

Turgay Seven http://www.turkadoneks.com.tr.tc

Denizli 11 Ocak 2004

Görüşleri: Takip edilmesi gerekli bilgileri veren bir site. Tebrik ederim.
 

hasan rendeci http://evcilguvercin.tripod.com

İstanbul 30 Aralık 2003

Görüşleri: elinize sağlık çok yararlı bir site yapmışsınız. tüm güvercin severlere şahsınızda selem ve saygılar
 

ümit

Manisa 29 Aralık 2003

Görüşleri: Herkese selamlar.Ben şu anda İstanbul’da üniversitede okuyorum.Aslen Manisalıyım. İstanbul’a gelmeden önce güvercin besliyordum.Ama buraya geldiğim için kümesimi dağıtmak zorunda kaldım.Ama güvercin aşkım devam ediyor.Bu siteyi dün keşfettim ve 5 saat boyunca sitedeki her şeyi okudum.Site mükemmel.Yapanlardan,emeği geçenlerden Allah(C.C.) razı olsun.Benim öğrenmek istediğim Birliğe nasıl üye olabilirim?Birde sitede Ege bölgesinde tutulan türler pek fazla yok.Örneğin puldayken aşağıdan pırıltı verildiğinde mükemmel bir oyunla çatıya kadar inen karabaş(bizim oradaki adı) türünden bahsedilmemiş hiç.Herkese saygılar sunuyorum.Güvercin beslemek hobi değil aşktır...
 

Sinan yılmaz

Yurt Dışı 26 Aralık 2003

Görüşleri: siteniz çok güzel olmuş tebrikler fakat biraz daha çok video olursa daha güzel olacak lütfen kuşçu arkadaşlar kuşlarınızı filme çekip yollayın burada bizimde izleme şansımız olsun herkese hayatında kuşlarla birlikte başarılar...
 

mesut polat  http://www.taklaci.resimlichat.de

Yurt Dışı 10 Aralık 2003

Görüşleri: Sayfanız çok güzel olmuş.gerçekten çok bilgi ve yeterince güvercin cinsleri bulunmaktadır. Yalnız eski sayfanızda link sayfası daha verimliydi daha güzel düzenlenmişti.eski link sayfanıza benzer daha çok linkler içinde bulunduğu şekil olursa daha güzel olur. saygılarımla mesut polat Berlin Güvercin Evi bütün kuscu arkadaslara basarilar
 

Emre AKMAN

Tekirdağ  30 Kasim 2003

Görüşleri: Merhabalar. Öncelikle bu sayfanın site adminleri tarafından okunuyor mu öncelikle onu merak ediyorum ama söylemek istediklerim bir kaç bir şey var.. Evet Türkiye güvercin ırkları hakkında internet üzerinde en kapsamlı bilgileri sunan bir site tasarlamışsınız. Ama ben Sitenize her girdiğimde yeni yazılar yeni türler yeni resimler görmek istiyorum Biliyorum ki bir çok kişide benim gibi düşünüyor.Elinizde tuttuğunuz bayrağı ufak adımlarla değil de koşarak götürmenizi istiyorum. ama yaptıklarınızda çok güzel tebrik etmek lazım
 

Yusuf ÇILGIN http://www.guvercinci.com

Antalya 24 Kasim 2003

Görüşleri: Sitenizin yeni dizaynı çok güzel olmuş.Başarılarınızın devamını dilerim. Bende güvercin yetiştiricilerimize faydalı olabilmek için bir web sitesi hazırladım. Desteklerinizi ve ziyaretlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
 

emin yiğit

Aydın 19 Kasim 2003

Görüşleri: ben her internete girişimde güvercin sitelerini dolaşmama rağmen sitenizle ilk kez karşılaştım. bu dalda gördüğüm en iyi site olduğunuzu söyleyebilirim. güvercin yetiştirenler sanki boş gezen insanlar gibi toplumumuzda yaygın bir kanaat var. oysa onlar yüreği ve beyni dolu olan insanlardır. ben yaklaşık bir yıldır güvercin besleyemiyorum. çok özlediğimi söyleyebilirim. yeni atandığım görev yerinde güvercin bulma şansım yok denecek kadar az. yardımcı olabilecek arkadaşlar arıyorum.
 

Osman EKEN

Konya 19 Kasim 2003

Görüşleri: Çok memnun oluyorum. Bende üye olmak istiyorum. Benim tek istediğim, tüm Türkiyede bizdelir organize olması, ve bunu bir toplumsal ve sosyal olgu olarak gündemde tutmamız.
 

Baris Dikmen 

Burdur  10 Kasim 2003

Görüşleri: Böyle bir sitenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.Tüm güvercin Irklarının ıslahı üzerine yapılan çalışmaların gelecekte bu ırkların varlığını sürdürebilmesi açısından gerekli olduğuna inanıyorum.Biz Burdur'lu güvercinseverler olarak bu çalışmaları destekliyoruz.Özellikle dolapçı ve dönek konusunda meraklı olan arkadaşlar Burdur'a yolunuz düşerse Ateşli Sanatlar Çarşısında PASA'nın kahvehanesine uğrayın.Size yardımcı olacak arkadaşlar bulabilirsiniz.Her renkten iyi damızlık dönek besleyen arkadaşlarla tanışmak isteriz.Tüm güvercinsever arkadaşlara selam...
 

EROLTEZCANÖNER FAMIS 

Sakarya  6 Kasim 2003

Görüşleri: Site İle tanışalı 2 gün oldu.Siteniz kusursuz olmuş.Sakarya'lı kuşçular olarak,özellikle kuşların hastalıkları,tedavileri ve ilaç adları ile ilgili ayrıntılı bilgiler bekliyoruz. NOT: KUŞÇULARA SELAM UÇURMAYA DEVAM!!! (Allah hastalık vermesin.)
 

ISA FIDAN 

Yurt Dışı  31 Ekim 2003

Görüşleri: selam saygi deger kuscu arkadaslar günlerdir kafama takilan bir soru var sayfalari okuyoruz gittigimiz cogu yerlerde de görüyoruz millet tutturmus süslü kuslara illada süs. siz saygi deger kuscu arkadaslarim hepimizin bildigi üzere oyun kuslarimiz yillardan beri harap edildi ve simdi de hemen hemen eski soydan kuslarimiz piyasada kalmadi gibi birsey gelin arkadaslar birlik olalim bir bütün olalim ve eski soy kuslarimizi yeniden yasatalim yoksa aksi taktirde tavuk yada tavus kusunu beslemekten baska caremiz kalmayacak samsunda laz nihat isminde bir büyügümüzün kümesinde söyle bir yazi dikkati cekmektedir ( MASALLAH OYNAYANA) örnek alinmasi bir durum her türlü elestiriye ve yoruma hazirim ama inaniyorum ki benim gibi oyun kuslarimizin kaybolmamasi icin elinden geleni yapan arkadaslarimiz vardir tipki bir (samsun lu ali) gibi saygilar sevgiler tüm hakiki kusculara.ISA FIDAN
 

yemenlerin ali 

Tokat   30 Ekim 2003

Görüşleri: merhaba arkadaşlar sitemiz çok güzel ama günümüzdeki favori olan basık tepe ve renk kuşlarından resimler az denecek kadar az ben bu tür kuşların resimlerinden de görmek isterdimtürkiyede güvercinin kalbi urfada atar ve ben her yıl oraya gider ve güvercinler alırım urfadaki arkadaşlarında bu siteye iştirak etmelerini bekliyorum herkese saygılar
 

ali kurunç 

Tokat  30 Ekim 2003

Görüşleri: merhaba arkadaşlar öncelikle bu güzelligi bize yaşatan arkadaşlara teşekkürler türkiyede ve yurt dışında okadar güğvercin meraklısı varki ama ilk defa burda bir araya gelme fırsatı bulduk ben 20 yıldır güvercin beslerim ve mavi yani gök renk ve oyun üzerine güvercin yetiştiririm herkese selamlar
 

Alp Burak Gülüm

İçel  28 Ekim 2003

Görüşleri: öncelikle kuşcu arkadaşların hepsine selamlar.iki yıldır güvercin besliyorum ve fazla bir yol kaetmiş değilim.fakat güvercinlerin hemen hemen hepsininin damarı bozulmuş. bu olay ister istemez hepimizi üzüyor. kuşcu arkadaşlardan istediğim kuşların damarını bozmamaları.ben aslen aksaraylıyım ve yakında almanya ya gidiyorum,giderkende damarı bozulmamış kuşlar götürmek istiyorum. benim büyüklerimizden istediğim,benim gibi kuşculuğa yeni başlayan arkadaşları kalite kuşlar beslemeye teşvik etmek. yapımda emeği geçen bütün arkadaşlara minneti,kendime bir borç bilirim. hepinize teşekkür ederim. bütün kuşcu arkadaşlara saygılar,sevfiler...
 

SEBAHATTİN TEPELİ 

Denizli  19 Ekim 2003

Görüşleri: SAYFANIZI ZİYARET ETTİK BİR GÜVERCİN YETİSTİRİCİSİ OLARAK HERKEZİN BİLMESİ GEREKEN BİLGİLERİ BU SİTEDE OLDUĞUNA İNANIYORUM.KUŞÇU PİYANİST ÇAĞLAR ALTINAY ARKADAŞIMA VE TÜM KUŞÇULARA SELAMLAR...
 

Ali Yildirim  http://www.samsunlu-ali.de/guvercin.htm

Samsun 14 Ekim 2003

Görüşleri: Öncelikle bu sayfanin hazirlanmasinda emegi gecen herkese Tesekkürler. Cok aciklayici ve bilgilendirici bir sayfa olarak kalmayip, biz güvercin severlere belkide, dogru bildigimizin yanlis, yanlis bildigimizin dogru oldugunu da, adeta bir yol gösterici uslup ile ifade etmeniz cok memnuniyet verici. Ben Türkiyede Samsunda, su an Almanyada bir Takla besleyicisi olarak sayfanizdan cok faydalandim ve bu sevimli yaratiklar(Güvercinler)hakkinda bir cok bilmedigim seyi ögrendim. Böyle bir hizmetinizden dolayi sizleri kutluyor, Tesekkürlerimi sunuyor, basarilarinizin devamini diliyor ve bekliyorum. Saygilarimla.
 

ERSEN GÜLER

İstanbul 10 Ekim 2003

Görüşleri: bu siteyi hazırlayan emeği geçen herkese güvercin sevenler ve yetiştirenlere teşekkür ederim.
 

Cemal Mutlu 

Yurt Dışı  9 Ekim 2003

Görüşleri: Sitenizi inceledim,ben Almanyanin Augsburg sehrinde Mardin taklagüvercinleri besliyorum,bu zevk cocukluktan berli var.Sitenizde kuslar üzerine bilgiler az,resimler harika.mesela benimde merak ettigim soruya cevap verirseniz cok sevinirim:Güvercinlerde erkek ile disi bir bakista nasil ayirt edilir?ilginize tesekkür ederim.selamlar
 

aytekin 

Yurt Dışı  28 Eylul 2003

Görüşleri: Bir hafta önce Internete baglandim, tesadüfen Mardin Takla verdim...Ohoo! Neler de neler...10 yildir bir kus alamadim elime,10 yil...Sizleri ve kuslarinizi heyecanla biraz da 'kiskanclikla' izliyorum... Site ve Sitenin amaclari tek kelimeyle HARIKA !Elinize saglik. Cok SLMlar.Elbet o günde gelecek...
 

HidayetAferin 

Afyon 19 Eylul 2003

Görüşleri: selam sitenin güzel insanları bu site çok güzel ve öğretici bir site herkese teşekkürler kuşçu kardeşlerime selamlar ssaygılar
 

fethi bedir

İstanbul 18 Eylul 2003

Görüşleri: siteyi ilk defa ziyaret ettim bana çok yararlı oldu sizlere teşekkür ederim
 

cemal

Trabzon 16 Eylul 2003

Görüşleri: siteyi hazırlamada emegi geçen,bu günlere gelmesini sağlayan şahıslardan allahrazı olsun der,başarılarının devamını dilerim.
 

AHMET OĞUZ BILDIRKİ

Aydın 13 Eylul 2003

Görüşleri: siteniz çok güzel olmuş sizleri kutluyorum.kuşları ve kuşçuları seviyorum tüm arkadaşlara selamlar.
 

cumhur öncü

Kocaeli  13 Eylul 2003

Görüşleri: güvercin sever olmak;hasta olmak gibi bir şey.kötü olmayan ,fakat hiçbir zaman geçmeyen iyileşmeyen bir hastalık. askerim şimdi,ayrı kaldım onlardan,özledim hepsini
 

Ramazan Deveci

Yurt Dışı  1 Eylul 2003

Görüşleri: selamlar Cok,cok harikabir site hazirlamissiniz Baktikca burada memleket hasreti gideriyorum...Ben USA da Coloradoda,colorado springte yasiyorum..Gorduklerimle Cok Gururlaniyorum ve burdaki butun herkese tanitiyorum sitenizi...Tekrar selamlar ve basarilar dilerim.. Ramazan
 

fırat pirincciler

İzmir 27 Ağustos 2003

Görüşleri: ben izmirliyim ama eskişehirde okuyorum sitenizi cok begendım fakat sıze ulasamıyorum bır ızmırlı olarak hunkarı,kelebek,donek ve ozel zevkım olarakta posta yetiştiriyorum eskışehırde olanlarla irtibata gecebiliriz bence dam kuşculuğundan çok yanı kuşlarla butungun vakıt gecırmeye karşıym ama bu işi gercekten sevgiyle yapanlara ve ırkaları melezleştirmeyenlere de saygılarımı sunuyorum lütfen ırklarımızı melezleştirmiyelim avrupalıların verdiği önemi maalesef biz kendi ırklarımıza veremiyoruz benim bütün şikayetim bu bu konuda bana katılanların maillerini bekliyorum cünkü bu önemli bir konu herkeze selamlar
 

tolga alinca 

Bursa  23 Ağustos 2003

Görüşleri: siteniziz beğendim sitenizde kuşlar hasta olduğüu zaman neleer yapmalıyız bunlara daha çok önem verilirse çok daha güzel olucağından eminim albümlerinizdaha geniş kapsamlı olur sa sevinir herkes başarılar dierim
 

ebubekir savcı http://www.best_kont.sitemmynet.com

Hatay 13 Ağustos 2003

Görüşleri: sitwğinizi beğenmekle kalmadım bayıldım . sizleri tebrik ederim... ama birşey eksik gibi duruyo güvercin alımı satımı olsada ırklar yok olmaktan korunmazmı_? mesela taklambaç bizim buralarda hiç yok eğer öle birşey olsaydı ben satın alırdım ve ırkın soyu tükenmekle karşı karşıya kamazdı.
 

cengiz ibrahim deniz

İstanbul  7 Ağustos 2003

Görüşleri: SİTENİZ GÜZEL YALNIZ SİZDEN BİR RİCAM VAR İLAÇ KULLANIMI,KORUMA AMAÇLI,DÜZENLİ İLAÇ KULLANMA,YADA MİNERAL,BİRAMAYASI,SARIMSAK YAĞI,AŞILAMADAN ÖNCE YAPILAN KUR,KURUN HANGİ İLAÇLARLA YAPILACIĞI,AŞILAMA ZAMANI BUNLARI SITENIZEEKLERSENIZ SEVINIRIZ
 

fatih kartal 

İstanbul 31 Temmuz 2003

Görüşleri: tebrik ederim sayfanızı başarılı buldum.tüm güvercin besleyenlere selamlar
 

Mehmet Turan

Tekirdağ 22 Temmuz 2003

Görüşleri: Sitenizi arama motorundan buldum gerçekten çok güzel iyi cins kuşların üretilmesi için tüm güvercin sevenlerin belli günlerde istanbulda buluşabileceği ortam hazırlanması iyi olur.
 

ahmet basar

Yurt Dışı 16 Temmuz 2003

Görüşleri: 2 3 gundur sitenizi inceliyorum hic sivastan sivas kusculugundan bahsedene rastlamadim sivasta taklaci dedigimiz donekli guvercin irki tum turkiyede populerdir eski yasli arkadaslarimizda 25 30 sene oncesinin irklari mevcuttur oylesi vardir 12 13 saat hic konmadan ucar her dalmasinda en az 5 en fazla 30 takla atani mevcuttur saygilarimla ahmet
 

ali sapsız

Kahramanmaraş 13 Temmuz 2003

Görüşleri: merhaba.ben k.maraşlı bir güvercin severim.bu siteyi arama motorundan buldum.siteniz çok hoş.teşekküler.umarım bu örnek başarınız devam eder.iyi günler
 

Ahmet Levent Karani

Denizli 11 Temmuz 2003

Görüşleri: bu site bir guvercin besleyecisine lazim bence :) girip bakmak sart gerektiginde..ben arama motorundan buldum bu siteyi..herkese saygilar,sevgiler..

AGSEV  http://www.agsev.net.tc

Antalya  10 Temmuz 2003

Görüşleri: Sayın TGYB yetkilileri tgyb@mail.com seklindeki adresinizden size ulasamiyorum. Ulasabilecegim bir adresden bana mail atarsanız sevinirim. Tesekkurler. AGSEV Adina, Ferhat ÖZDEMiR
 

Sönmez Yıldız  

İstanbul  8 Temmuz 2003

Görüşleri: Merhabalar ben birkaç öneride bulunmak istiyorum En son yayınlamış olduğunuz hastalık çeşitlerini gerçekten çok iyi şekilde hazırlamışsınız. Heşey çok düzenli bilgi sonra belirtiler tedavi yöntemleri hepsi ayrı ayrı. Ama ilk yayınlamış olduğunuz hastalık çeşitleri olsun biraz bunlara göre zayıf kalıyor Bunları yenilerseniz sevinirim Şimdiden teşekkürlerimi Sunuyorum Başarılarınızın devamini dilerim.
 

Sönmez Yıldız 

İstanbul 4 Temmuz 2003

Görüşleri: Güvercin seven insanları bir araya toplayan çok harika bir site. Bu işe emek veren insanların gerçekten hedeflediklerine ulaştıklarını düşünüyorum. Bu hizmeti güvercin sevenlere sunanlara çok teşekkür ediyorum. Saygılar...
 

AGSEV  http://www.agsev.net.tc

Antalya 12 Haziran 2003

Görüşleri: TGYB Gercekten tüm güvercin severlere armagan edilmis mukemmel bir kaynak. Site yapimcilarina ve emegi gecen bütün herkeze sonsuz tesekkurler ederiz. Antalya Yöresinin kuslari, Antalya'da kusculuk gibi bircok konunun ele alindigi AGSEV (Antalya Guvercin Sevenler Kulubu) Sitesine her güvercin severi bekleriz.
 

Yunus AKDI

İstanbul 31 Mayis 2003

Görüşleri: sitenizi çok beğendim en kısa zamanda kendi güvercinlerimin resimlerini e-mail adresinize yollayacağım NOT:Elinde her türlü (dönek,mardin vb.)güvercin olup satmak isteyen yada florya kusunu almacasına yarıstırmak steyen sahıslar numaramı arayabılırler.TEL NO: 0533 572 06 46

 

Ali Özenli

Yurt Dışı  29 Mayis 2003

Görüşleri: S E L A M L A R Arkadaslar öncelikle nasilsiniz bu siteyi yapan abilerime çok tesekur ediyorum ben iki cift kus ariyorum cinsleri renkleri fark etmez yeterki oyunlu olsun bana yardim ederseniz bu numaradan arayin ben isviçeredeyim 0041794829167 tekrar bu site yapicilarina tesekur ederim telefonlarinizi bekliyom. :)
 

ali özen

Ankara 13 Mayis 2003

Görüşleri: gerçekten çok başarılı ve değerli bir sayfa olmuş... inanılmaz keyif aldım... katkıda bulunan herkese saygılarımı sunar çalışmalarında başarılar dilerim...
 

POLAT SEZER

Van  21 Nisan 2003

Görüşleri: siteye emeği gecen tüm güvercin seven dostlara van dan selamlar.bu sevgi bir hastalıktır ama mutluluk ve huzur getiren bir hastalık.omuzunuza bir defa güvercin pisliği değdimi artık bu sevda ömür botu sürer.bir gün göklerde buluşmak üzere... hoşcakalın
 

osman eken

Konya  16 Nisan 2003

Görüşleri: Bu siteyi çok sevdim ben.. İnşallah hepimizi toparlayıcı olur. Güvercin herşey bence. Güvercine de gereken değer, ONURLUCA verilmeli...
 

zemin çerçi  bossakdeniz.com

İçel  16 Nisan 2003

Görüşleri: selam arkadaşlarn hepinize selamlar mersinde adana kuşu beslemekteyim süs olarak mardin besliyorum sizlere hastalıksız sağlıklı iyi kuş uçurmalar diliyorum çok güzel bir site hazırlamışlar tüm emeği geçen arkadaşlara teşekürler
 

İlhami LEVENT  http://www.kuscuilhami.8m.com

İçel  11 Nisan 2003

Görüşleri: Kuşçuları biraraya getirebileceğiniz bir sohbet ortamı oluşturursanız nette iyi olacağını düşünüyorum.ziyaretçi arkadaşlarda fikirlerini beyan etsinler bu konuda.Mümkünse.....bol güneşli günler bizimle olsun....
 

halil rıza irvasa 

Kütahya  9 Nisan 2003

Görüşleri: ilk önce böyle bir şey yaptığınız için teşekkür ederim.ama güvercinlerin resimleri olsaydı daha güzel olurdu
 

Ömer Atik 

Yurt Dışı   8 Nisan 2003

Görüşleri: öncelikle bu sayfayi hazirlayanlara tesekur ediyiyorum fakat biraz daha datayli olsaydi daha iyi olurdu buradaki ilanlarda baya ise yariyor tum kuscu arkadaslara selemlar
 

Baha ÖZBEK 

Elazığ  3 Nisan 2003

Görüşleri: iki yıllık bir süre içerisinde göstermiş olduğunuz başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.Bir meraklı olarak yapmam gereken her türlü yardıma ve her türlü katkıya hazırım.hepinize sevgiler. tlf:0 535 897 85 72 ( ELAZIĞ )
 

ünal dogan  

Adana   28 Mart 2003

Görüşleri: web siteniz çok iyi olmuş güvercin sevenlere faydasıbüyük olacaktır ben şunu söyleyecegim güvercinle ugraşan kişiler genelde toplumda iyi bir yeri olmayan kişiler diye bilinir bunu gidere bilmek için web sitesinin yanında bence seminerler vermelisiniz derneklerde olabilir bu önerime nasıl bakarsınız bilemem görüşüm budur bu aradaa abi ben kocaeli üniversitesi nde okumaktayım saygılarımla
 

Bülent GÜL

Kırklareli  26 Mart 2003

Görüşleri: Merhaba dostlar, Ben yaklaşık 10 sene oldu beri güvercin bakmayı bıraktım. Ama güvercin merakı bence vazgeçilemiyecek bir tutkudur. Ne zaman bir kanat çatırtısı duysam elimde olmadan başımı o yöne çeviririm :-) Ben TGYB sitesini keşfettiğimden beri en azından arada bir bu siteye bağlanıp teselli bulabiliyorum birazcık da olsa. Site gerçekten kuşçular için vazgeçilemeyecek bir referans kaynağı bence. Hazırlayan ve güncelleyen arkadaşlara emeklerinden dolayı, gösterdikleri ilgiden dolayı da sayın ziyaretçi dostlarımıza çok teşekkür ederim...
 

ünal yılmaz

İstanbul  25 Mart 2003

Görüşleri: siteniz diyecegim ama demiyorum cünkü bugüzel siteyi biz kus yetişticilerinden satıcısına kadar herkesin faydalandıgı güzel sitemiz diyecegim.buradan bütün kuş yetişdiricilerine saygılar veinternet ortamına kuşculu taşıyanlara binlerce tesekkür.

uğur ceylan

Konya 19 Mart 2003

Görüşleri: sitenizi zevkle izliyorum.emeği geçenlere teşekkür ederim.Konyada çok sayıda meraklı var.Her pazar günü muhacir pazarında kuş pazarı kurulur.Benim bildiğim kadarıyla 5-6 tane kuşcu kahvesi var.İzlediğim kadarıyla hey yörenin değişik kuşcu tabirleri var.Siteniz sayesinde değişik yörelerin terim ve deyimlerini öğreniyoruz.Bende sizin takla dediğiniz bizim Mardinli olarak bildiğimiz kuşlardan besliyorum.Bizde Enseli(topkuyruk) ve Taklambaç(pirinç dıkdık) grubu kuşlara genelde yaşlılar meraklı.Onlarında toplanıp sohbet ettikleri mekanlar var.Zaten bu işin en zevkli yanı sohbeti değilmi.hepinize saygı ve selamlarımı sunarım.
 

bekir sami uca http://www.sevaloksijen.tesisi.com

Konya 16 Mart 2003

Görüşleri: zekeriya bagcı sana sonsuza kadar katılıyorum ben aslen konyalıyım nalcacıda yıldırım sitesinde oturuyorum ama karamanda yeni bi iş yeri açdıgımız için 3 aydır karamandayım elimde güzel oyunlu dönek ve takla koşları var ama adam akıllı uçan kuşum yok abi bana yardımcı olurmusun bu konuda bana 6 çift kuş yollarsan bende yavru aldım zaman sana yardımcı olurum açık cası elimde güzel damızlık güvercinlerim var abi eyer bu mesajımı alırsan beni aramanı istiyorum umarım 18 yaşında bi genç'i kırmazsındır telefonum 0535 836 10 33 iyi günler bütün güvercin sevenlerine ve besleyenlere en içden dileklerimle saygılarımı sunarım
 

Bilge DİLER http://pegan@mynet.com.

Balıkesir  12 Mart 2003

Görüşleri: BANDIRMA CİNS GÜVERCİNLER YETİŞTİRME VE EĞİTİM DERNEĞİ ile haberleşmek isteyenler Emeil atabilirler. SELAMLAR.
 

bilge DİLER

Balıkesir 12 Mart 2003

Görüşleri: selamlar. böyle geniş kapsamlı bir sayfanın oluşturulmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.ben bandırmada 29 seneden beri güvercin beslemekteyim , Bandıma Cins Güvercinler Yetiştirme ve Eğitim Derneği üyesiyim. biz dernek olarak türk kuşunu gelecek kuşaklara bozulmadan ulaşması için çabalıyoruz.standart kuş yetiştirmek için üyelerimizi bu konuda sürekli bilgilendiriyoruz fakat yurdumuzada yetiştiriciler arasında soy takibi pek ciddiye alınmıyor ve kuşlar kostüm beklentileri nedeniyle kırılıyor ve kendilerine has olan anotomik yapı ve uçuş özellikleri gün geçtikçe bozulmaya devam ediyor.biz kendi derneğimizde kelebek olarak ( karakuyruk, kırmızı baska, mavi baska, sarı baska, siyah baska,siyah çakal, mavi çakal, kırmızı kuyruk, sarı kuyruk, mavi kuyruk )yetiştiriyoruz. ayrıca taklacı , bursa ve posta kuşları yetiştiriyoruz.yetiştirdiğimiz kuşlar konusunda iddalıyız. yetiştirici arkadaşlar damızlık kuş almak isterler ise deneğimiz her pazar damızlık satışları yapmaktadır.adresimiz; sunullah mahallesi bağlar sokak ( ticaret lisesi arkası )no:55/A BANDIRMA. BİZE ULAŞABİLECEĞİNİZ TELOFON; 0 532 695 45 03.
 

Hakan UZUNER http://www.Akvaryum.Senligi.com

Bursa 7 Mart 2003

Görüşleri: merhaba arkadaslar ben OYNAR cinsi guvercinler hakkinda genis bilgi ve resimler ariyorum bana yardimci olabilirseninz cok sevinirim elimde 2 cift Dik aLin oynar var ama bunlar hakkinda cok bilgim yok bana acil mail yazarsaniz sevinirim saglikli kumesler...
 

temel erdogan

Yurt Dışı  6 Mart 2003

Görüşleri: sitenizi cok begendim.Bir cok bilgi edindim emegi gecen herkese tesekkür ederim.almanyada takla güvercini besleyen arkadaslarlada tanismak isterim. Ben Wuppertalda kaliyorum 150 yi gecgin güvercinim var. tanismak isteyen arkadaslar su numaradan araya bilirler 01714553521
 

murat altay http://

Ankara  3 Mart 2003

Görüşleri: Bende tüm kuşcu arkadaşlara sağlık ve başarılı bir yaz sezonu diliyorum ayrıca siteniz çok beğendim yeniliklerin devamını dilerim bütün kuşcu arkadaşlara başarılar bende yeni kuş beslemeye başlıyorum saygılarımla
 

Baris Topraksavas  http://members.home.nl/topraksavas/

Yurt Dışı  3 Mart 2003

Görüşleri: herkesin yavru kuslarina basarilar dilerim butun kuscu arkadaslara selamlarimi dilerim KUSCU BARIS HOLLANDA (0653238700)
 

Ömer ATIK

Yurt Dışı 26 Şubat 2003

Görüşleri: Bende bir guvercin yetistiricisiyim su anda taklaci ve kukullu(kat kalkan) guvercin besliyorum. Cogu kuscular taklaciyi biliyor fakat kukullu(kat kalkan) guvercini bilmiyorlar. NEDEN???
 

ŞENOL FERİK

Bursa  25 Şubat 2003

Görüşleri: ÇOK GÜZEL BİR SİTE OLMUŞ.EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER.....(KAFES TEMİZLEMELERE DİKKAT EDİNİZ .SADECE 10-11AYLARDA MÜMKÜNSE KUŞLARIZI BAŞKA BİR YERE ALARAK TEMİZLEYİN .)HASTALIKLARDAN BİR NEBZE KURTULURSUNUZ SAYGILAR.
 

Kısaca HAN  

Adana  18 Şubat 2003

Görüşleri: sitenizi gezdim güzel gerçekten beklenen bir dernekti bizim gibi kuşçular gibi fazla gezemedim ama birkaç şeye göz attım güvercin hastalıklarında sallanbaş dediğiniz bizim ise boyun dönmesi veya boyun felci dediğimiz hastalıkta bizim kullandığımız tedavide iyleşmeyen kuş yoktur bu hastalık bizim için öldürücü değil sadece zaman alıcı bir hastalıktır okadar çok büyütmeyizz bu boyun dönmesi hastalığında kuşun boyun tarafına( başla vucut arası oluyor )tüylerini çekerek deri üzerine ince ciziklerle jilet atarız ve orda biriken piskanı alırız bu olayı bir hafta arayla iki kez yaparız ve jilet atılan yerlere fikis yada alkolle temizleriz tüyler uzayıncaya kadar kuşta biçbirşey kalmıyor ve yüzde doksan bütün kuşlar iyleşti şuana kadar bu tabiki bize büyüklerimiz tarafından öyretilen birteknik daha birçok hastalığa iyi gelecek tedavi biçimi var ilaç pek nadiren kullanırız şimdilik bukadar daha sonra birdaha size yazacam herkeze başarılar gerçekten iyi olmuşşş güzel bir site yannız çok ağır geç geliyorr okeyy ...
 

serkan kancılar  http://roseland.kolayweb.com

Bursa  15 Şubat 2003

Görüşleri: siteniz doyurcu olmuş bende güvercinle ilgili sitem yayında ziyarete beklerim
 

hsankürşat

Yozgat   5 Şubat 2003

Görüşleri: siteniz gayet iyi yanlız benim birkaç önerim olacak uygun görürseniz .öncelikle şu salon tipi takla yarışmasının yönergesini açıklasanız uzun zamandır bunu bekliyoruz önerim ise dernek olarak bir yarışma düzenleseniz nasıl olur
 

yılmaz AKDAĞ

Kütahya  1 Şubat 2003

Görüşleri: Bu siteyi hazırlayan bütün arkadaşlara Allah yardımcı olsun,biz Kütahyalı kuşcular olarak elimizden gelen herşeyi yapmaya hazırız,sizin sayenizde çok şeyler öğrendik bize yol gösterdiniz ışık tuttunuz, sonsuz saygı ve sevgilerimle hoşcakalın dostca kalın Kütahyalı kepceci yılmaz
 

bahadır bilgin

Kocaeli   31 Ocak 2003

Görüşleri: Merhaba Veteriner hekimlik mesleğiyle bilgilendim.Kuş gözlemciliği kanaryalarda sağlik ve bakımla ilgili çalışmalar yürütmekteyim.Kocaelide bulunan yetiştiricilerle tanişmak isterim web sitenizin kalitesine diyecek çok güzel fikirler var kolay gelsin,,,

 

Kenan Börekoğlu

İstanbul  27 Ocak 2003

Görüşleri: Gerçekten süper herşeyden önce seviyeli ve katılıma değer bir site hazırlayan ve emeği geçen herkese çok teçekkürler.

 

Yusuf ÇILGIN 

Antalya  21 Ocak 2003

Görüşleri: Öncelikle bu siteyi hazirlayip benim gibi yeni güvercin beslemeye baslayanlara yardimci olanlara ayrica kuslar hakinda gercekten bilgisi olan insanlarin bu siteyi takip etmeleri ve sordugumuz sorulara sammimiyetle cevap veren bütün arkadaslara tesekkür ederim. Bu sitenin ayakta kalabilmesi için elimden geleni yapmaya hazirim.

 

HALİS KARAŞOĞLU 

İstanbul 21 Ocak 2003

Görüşleri: GERÇEKTEN SİTENİZ MÜKEMMEL OLMUŞ.KUŞLAR HAKKINDA BİLMEDİĞİM KONULARI SİTENİZ SAYESİNDE ÖĞRENDİM.BAŞARILARINIZIN DEVAMIN DİLERİM.

 

Fikret Bariş

Yurt Dışı   10 Ocak 2003

Görüşleri: sayfanizda posta güvercinleri ile ilgili bir sey bulamadim. Avrupada önemli bir spor dali olan posta güvercinleri yarislari hakkinda Türk postacilari ile irtibat kurmak istiyorum bu konuda email adresime bilgi gönderirseniz memnun olurum.Tüm güvercin sevenlere selam.fikret bariş

 

Engin  

Bursa  9 Ocak 2003

Görüşleri: selamlar siteniz çok güzel olmuş tebrik ederim sizleri ve başarılarınızın devamını dilerim...Ben bursada öğrenciyim satılık posta güvercini arıyorum maraton uzun mesafe kuşları istiyorum irtibat tel 0543 764 29 74

 

murat tezi  

Yurt Dışı  9 Ocak 2003

Görüşleri: oncelikle bu guzel calismalarinizdan dolayi sizleri tebrik eder basarilarinizin devamini dilerim.ziyaret defterine goruslerini birakan diger arkadaslar gibi bende birkac ayni seylerden bahsedecegim.hepimizinde bildigi gibi yurdumuzun cesitli yerlerinden degisik isimlerle adlandirdigimiz taklaci veya diger guvercinlerin biz kuscu camiaasinin vermis daha dogrusu takmis oldugu isim degisikligine bir cozum bulmak ve biz kus meraklilarinin daha iyi bir sekilde aydinlanmasini saglayacak sabit ve anlasilir terimlerle iletisim kurma arzusu icindeyim.ben aslen kapadokya bolgesinde yetismis ve kusculugu ic anadolu da ogrenmis,sizler gibi bir guvercin daha dorusu taklaci meraklisiyim.ayni zamanda bu benim atalarimdan ailevi olan bir meragim. bizim bolgemizde kapadokyada,ulkemizin diger yerlerinde oldugu gibi bir cok guvercin meraklisi insan var ama benim bildigim kadariyla bu insanlarin sizin bu calismalarinizdan fazlaca bir bilgi sahibi olduklarindan supeliyim.cunki benim sahsen tanidigim ve hayatini bu ise adamis doslarimdan ne yazik ki hic birini sizin etkinlikleriniz arasinda gormedim.tabiki bu onlarin ihmalkarligi diyorum.ama esas soylemek istegim dernegimizin imkanlari dogrultusunda bolgeler arasi kollar halinde kucuk derneklerin kurulmasi suretiyle demin bahsettigim insanlarin bu calismalar icine cekilip dernek ve kuscu camiasinin daha kuvvetlenmesinde buyuk rol oynayacagini dusundugumu arz etmek isterim.ayrica bu gibi calismanin guvercin soy kirimi karsisinda buyuk bir rol oynayacani ve belirli ozellikleri olan degisik damardan gelen hayvanlarin neslinin asli gibi korunmasinda bir katkida bulunacagina ve iletisim araclarinin cogalacagina imkan vermekteyim. sizlere en ictendileklerimi sunar ve emeklerinizin karsiligini almanizi temenni ederim.saygilarla....

 

mesut AKKAN 

Kayseri 9 Ocak 2003

Görüşleri: bu siteyi hazırlayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim yenilikler ve diğer calışmalarınızda başarılar dilerim.

 

İlhami LEVENT  http://www.kuscuilhami.8m.com

İçel  8 Ocak 2003

Görüşleri: Webmaster arkadaşlar siteyi güncellemişler bu hali daha güzel olmuş.Kendilerine başarılar diliyorum.Tüm kuşçu arkadaşlarada selamlar saygılar.bol güneşli günler biz kuşçuların olsun....

 

RUHİ TEKE 

Aksaray   4 Ocak 2003

Görüşleri: merhaba ben aksaraylı bir kuşçuyum ilk defa siteyi ziyaret ettim.ve çok hoşuma gitti,siteyi hazırlayanlara teşekkür ediyorum.aksarayda bir çok kuşçu arkadaş var bunlarla çok şey paylaşabilirsiniz.

 

sansalahmet

Bursa  30 Aralik 2002

Görüşleri: hepinizin yeni yılını en icten dileklerimle kutlarız tüm güvercin sevenlere ve bu siteyi hazırlayanlara selamlar

 

bahadır bilgin

Kocaeli  29 Aralik 2002

Görüşleri: basarılar

 

HGüngör

Yurt Dışı  27 Aralik 2002

Görüşleri: Bütün kuscu arkadaslara selamlar bana güvercin hastaliklarina karsi alinmasi gereken bilgileri,verilecek ilaclari,vitamilerin adlarini yazip gönderebilecek arkadaslara simdiden tesekkürler. Almanya

 

Bahadır KEKEÇ

Sivas  20 Aralik 2002

Görüşleri: Konu: Tanımlama Sorunu Bütün güvercin severlere selamlar... Bu site ile birlikte birçok güvercin sitesini takip etmekteyim. Bu sitelerde değişik illerden arkadaşların göndermiş olduğu fotğraflar, yazılar v.s görüyoruz. Edindiğim izlenime göre kuş türlerinin ve renklerinin tanımlanmasında bir sorun yaşamaktayız. Öyleki görüntüsüz olan haberleşmelerde hangi kuşu tarif ettiğimizi anlayamıyoruz. Bunun sebebi de yerel olarak aynı tür ve renkte olmalarına rağmen kuşlara farklı isimler verilmiş olması. Mesela Sivas'ta 'taklacı' yerine 'dönek' denmektedir. Oysa dönek ayrı bir türdür. Yine bazı yerlerde 'pal', 'mavi' diye adlandırılan kuşlara 'gök (göğ)', 'saraylı', 'sabuni' diye adlandırılan kuşlara 'kızıl', 'çakmaklı', 'sinekli' diye adlandırılan kuşlara 'karalı (karalağ)' denmektedir. Ayrıca kuşçulukla ilgili bir terim karmaşası da yaşanmaktadır. mesela 'takla atma' bazı yerlerde 'sarma', 'dönme', 'oyun yapma' diye tanımlanır. Yine Sivas'ta 'ön tepe' yerine 'gül', 'arka tepe' yerine 'taç', ayak tüylerine 'çaşkır', bıyıklara 'ciga', kanat sesine 'çepik', yavruluk dönemi sonu ilk tüy dökümü zamanındaki kuşa 'zer', yeme vurmaya az bir zaman kalmış kuşa 'değermi kanat' denilmektedir. Daha bunun gibi birçok tanımlama farklılıkları mevcuttur. Bence bu sorunun giderilmesinde bizlere ve ortak adresimiz olan T.G.Y.B.'ye büyük görev düşmektedir. Herkes bulunduğu yöredeki değişik tür ve renklere yapılan tanımlamaları ve kuşçulukla ilgili kullanılan terimleri gönderirse (HATTA BUNU TGYB'NİN BU İŞ İÇİN NUMARA VEREREK YAYINLAYACAĞI DEĞİŞİK TÜR VE RENKTEKİ KUŞLARA AİT FOTOĞRAFLAR VE TERİMLER ÜZERİNDE YAPARSA!!!) bu sorunu büyük ölçüde halledeceğimize ve zamanla ortak bir dilde buluşacağımıza inanıyorum... Bana göre bu çok değerli uğraşıda herkese başarılar...

 

Bahadır KEKEÇ

Sivas  20 Aralik 2002

Görüşleri: Tüm güvercinseverleri buluşturan bu siteyi takip etmek bana büyük zevk veriyor. Sitede fotoğrafların yanında video görüntülere de yer verilirse çok memnun olurum. Böylece mekan şartlarının elvermemesi sebebiyle mahrum kaldığımız bu zevki bir parça da olsa yaşarız... Başarılarınızın devamı dileğiyle..

 

ibrahim gedik

Adana  15 Aralik 2002

Görüşleri: ilk kez girdim çok etkilendim tebrik ederim çalışmalarınızın devamını dilerim

 

Sakarya Güvercin Yetiştiricileri  http://www.guvercinci.8k.com

Sakarya 14 Aralik 2002

Görüşleri: Öncelikle siteniz için teşekkürler TGYB.. Sizlerden örnek alarak bizde bir site hazırladık adı http://www.guvercinci.8k.com Bizler Sakarya Güvercin Yetiştiricileri Derneği olarak faaliyetlerimlize başladık... Derneğimiz açılmış olup yolu bölgemize düşen herkezi derneğimize bekliyoruz....bilgi için web sitemize bakabilirsiniz..

 

ISA FIDAN

Yurt Dışı  7 Aralik 2002

Görüşleri: SELAM LAR SAYGI DEGER GÜVERCIN SEVERLER BEN NRW EYALETINDE GÜVERCIN BESLEMEKTEYIM BÖYLE KUSCULARI BIRLESTIREN KUSLARIMIZ HAKKIN DA DEGERLI BILGILERI BIZLERE SUNAN SAYGI DEGER T.G.Y.B KURUCULARINA BURADAN SONSUZ SAYGILARIMI SUNUYORUM INSALLAH BASARILARININ DEVAMINI DILIYORUM BILIYORUM KI BANA VE DIGER KUSCU ARKADASLARA DAHA COK FAYDALI BILGILER SUNACAKLARINA INANIYORUM YAKIN DA BEN DE KENDI SAHSIMA AYIT BIR SAYFA HAZIRLAYACAGIM BEN DE BÜYÜK ABILERIMDEN ÖGRENDIKLERIMI SIZLERLE PAYLASACAGIM KUSLARLA ILGILI RESIMLER HABERLER FALIYETLER VE DAHA NICESI.SIZ SAYGI DEGER KUSCU ARKADASLAR DILEGIM HEPINIZIN KUSLARININ SAGLIKLI OLMALARI(ÖNCELIKLE SIZLERIN TABII)VE HAY ATLARINIZDA BASARILAR DILER HEPINIZE SAYGILARIMI SUNARIM BENIMLE IRTIBATA GECMEK ISTEYEN ARKADASLAR ICIN TELEFON NUMARAM:01785015343 ÖNEMLI NOT:NE BESLERSENIZ BESLEYIN TAKLA,ADANA,BASKA,BANGO,YANI KISACASI NE OLURSA OLSUN AZ AMA ÖZ OLSUN KUSCULUK YAPIN SEPETCILIK DEGIL BUNU HIC BIR ZAMAN UNUTMAYIN(BENIMDE BESLEDIGIM TÜR TAKLA GÜVERCINI)

 

FARUK 

Diyarbakır  5 Aralik 2002

Görüşleri: BÖYELE BİR SİTEYİ GÜVRCİN SEVENLERİN HİZMETİNE SUNDUĞUNUZ İÇİN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKÜR EDİYORUM. ANCAK BEN HERZAMAN BU SİTEYİ GEZEN BİRİ OLARAK RESİLER VE BİLGİLERİN SÜREKLİ YENİLENMESİNİ SİZDEN RİCE EDERİM.İYİ BAYRAMLAR.

 

mustafa 

Ankara  3 Aralik 2002

Görüşleri: siteyi hazırlayan arkadaşlara teşekkür ederiz tüm kuşçu arkadaşlara da başarılar dileriz

 

zafer alkan 

İzmir  26 Kasim 2002

Görüşleri: sitenizi cok beğeniyorum ve gelişmeleri takip ediyorum. TGYB kurucularına verdikleri değerli bilgilerinden dolayı teşekürlerimi arz ederim

 

Erdinç yücel

Bolu  23 Kasim 2002

Görüşleri: KURUCU DERNEKTE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDEREK,BİR ELEŞTİRİ GETİRMEK İSTİYORUM.KISA ZAMAN ARALIKLARINDA YENİ BİLGİLER VE FOTOGRAFLAR EKLERSENİZ BİZİ MUTLU EDERSİNİZ.

 

İlhami Levent  

İçel  18 Kasim 2002

Görüşleri: Ben tarsusta kuş beslemekteyim.Tüm adana ırkı besleyicilerine :Çandırcılara meydan vermeyin;türetmeyin.Bütün kuşçulara :Aslını neslini bilmediğiniz kuşların neslini türetip piyasadaki kuşların kalitesini düşürmeyin.İyi günler dilerim.Saygılar....

 

SÜLEYMAN AKYÜREK 

İçel  16 Kasim 2002

Görüşleri: TARSUSTA GÜVERCİN BESLEMEKTEYİM.EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM.SAYGILARIMLA. ÖZGÜR SİGORTA .SÜLEYMAN AKYÜREK

 

ARİF KALE 

İçel  16 Kasim 2002

Görüşleri: ben tarsusta 1.sınıf güvercin yetiştiricisi olarak,diğer bilinçsiz yetiştiricilere tavsiyem,düzenli yavru alımı ve düzgün terbiye etmelerini tavsiye ediyorum. emeği geçen tüm arkadaşlarada teşekkür ediyorum. saygılarımla.lokantacı arif kale.tarsus

 

Fatih İYİBİLİR

Bursa  15 Kasim 2002

Görüşleri: Merhaba; Böyle bir siteye Güvercin tutkunlarının ihtiyacı vardı.Emeği geçen herkese teşekkür ederim.Bursa Güvercin sevenler derneğinin bir üyesiyim.Umarım Yurdumuzda bulunan tüm güvercin dernekleri bir çatı altında toplanır.SAYGILAR...Fatih İYİBİLİR

 

CEM DARICI

Bilecik  13 Kasim 2002

Görüşleri: Selam eder saygılar sunarım...oncelıkle boyle bır sıteden dolayı herkese sonsuz tesekkurlerımı ıletmek ısterım.bırlık ve beraberlıkle daha nıce dostluklar edınmek dılegıyle...

 

Metin Dilbaz

Yurt Dışı  12 Kasim 2002

Görüşleri: Öncelikle yapilan bu hizmetin devamini temenni eder emegi gecenleri tebrikederim. imkanlar dairesindeise linklre irtibat sayfasi idare edilir ve ilgilenenlerin kendilerine enyakin bölge derneklerine ulsmalarinin kolay lastirilmasi icin bir calismayi yönetici arkadaslardan beklerim. kabul etmek lazimki her sey gibi buda bir yatirim gerektiriyor. bunuda derneklerden ve site imkanlarindan faydalanmak isteyen arkadaslardan cüzzide olsa senelik üye ödenegi getirile bilir . gördügüm kadariyla bende dahil alim satim ilani veriyoruz bu bilgilendirme amacli site ticari amacli kulaniliyor yani her katilimci her tanitimi yapilacak dernek kayitli üye basina senelik bir sigara parasini iyi bir hizmet icin verbilmeli bu hizmet lerin devam edip gelistirile bilmesi icin. 2. mevzu Posta yarisi sonuclarini malesef okuyamiyoruz yardimci olursaniz sevinirim. saygilarimla

 

Sabırhan Yahyaoglu

Bursa  9 Kasim 2002

Görüşleri: Boyle bir sitenin acıldıgından cok sevincliyim.Siteyi kuranlara tesekür ederiz.Biz posta güvercinleri yetistiriyoruz eger posta güvercinlerle ilgili daha cok bilgi ve haber okuyabilirsek cok daha memnun olurus.

 

BARIS TOPRAKSAVAS
http://members.home.nl/topraksavas/

Yurt Dışı  2 Kasim 2002

Görüşleri: Holland in Roosendaal butun kuscu arkadaslara merhaba cok guzel bir guvercin sayfasi her aradigin cins guvercini var. bendeki cins kuslar POSTA-TAKLACI-ADANA besliyorum butun kuscu arkadaslara selamlarimi dilerim BARIS TOPRAKSAVAS
 

Salih Olgun

İstanbul  1 Kasim 2002

Görüşleri: Bence de TGYB Türk Güvercin Yetiştiricilerinin Kaynak Sitesi. Bu kadar bilgiyi hangi siteden bulabiliyoruz. Herkesin bilgi gonderdiği belli. Burada toplanan bilgileri memnunlukla okuyoruz. Ziyaretci sayısı başarıyı gösteriyor. Teşekkürler TGYB'ye ve katkısı olanlara.
 

Arman SARI  http://guvercin.freehosting.net

İstanbul 31 Ekim 2002

Görüşleri: Merhaba Site Ana Sayfasında; TGYB ''Türk Güvercin Yetiştiricilerinin Kaynak Sitesi'' diye bir kayan yazı geçiyor. Bu kararı bırakın ziyaretçiler versin. Elbette siteyi hazırlayanların emeğini küçümsemiyorum, bu işe öncülük etmiş olmalarını da kutluyorum ama ... Kolay Gelsin !
 

ALİ SELAMETOĞLU 

Ankara 23 Ekim 2002

Görüşleri: Hepinize merhabalar arkadaşlar, ben ANKARA'dan. Burada böyle bir sayfanın açılıp bizlere sunulmasında emeği geçen tüm arkadaşalar teşekkürler. Birde benim siz değerli güvercin yetiştirici arkadaşlardan bir istirhamım olacak. Benim yavru kuşlarımın buğazlarında sarı iltihap oluyor ve bu iltahabı alıyotum (akşam) sabah daha fazla bir şekilde tekrar cıkıyor eğer bunun tedavisini bilan arkadaşlar var ise benim yukarıda bulunan email adresime göndere bilirseniz sevinirim. Hepinize şimdiden teşekkürler.
 

yunus gören

Konya 16 Ekim 2002

Görüşleri: her şehirden bu işe gönül vermiş birisi ile irtibatlı olursanız daha zenghin bilgi edinirsiniz
 

Cüneyt Temur 

Van  8 Ekim 2002

Görüşleri: Sitenizde Van'ın kuşlarından hiç bahsetmemişsiniz. halbuki bu kuşlar Türkiye'deki en yüksek ve en uzun süre uçan kuşlardır. İlgilenirseniz sevinirim.
 

serkan 

Yurt Dışı  3 Ekim 2002

Görüşleri: Çok güzel bir sayfa olmuş, ama biraz kuş ustaları için hazırlanmış bir site görünümünde, yeni güvercin besleyenlere yardımcı olacak bilgilerede sitenizde yer verirseniz daha güzel olacak...(Güvercinlerin dişi erkek nasıl ayırd edilir bu konudada biraz bilgi verirseniz memnun oluruz)
 

mehmet ozipek

Eskişehir  28 Eylul 2002

Görüşleri: bu site çok güzel .inşallah veriler birleştikçe yetiştiriciler birbirini tanıdıkça daha kaliteli ve secereli ırklar yetiştirerek dünyada bu işin öncüsü ve pazarlamacısı olarak yeni bir sektör kazandırabiliriz. çalışmalarınızın devamını dilerim
 

Hakan DAYIOĞLUKÜÇÜKYALI

İstanbul 27 Eylul 2002

Görüşleri: Arkadaşlar bu sitede birlik olalım ve bilgilerimizi paylaşalım ve tanışalım. sorularınız ve sorunlarınız için maillerinizi bekliyorum.Hakikaten çok güzel bir site.yapımcılarına sonsuz teşekkürler.
 

basar balaban  http://guvercinlerim.com

İstanbul  26 Eylul 2002

Görüşleri: cok iyi yapilmis ama posta kusu diye bir kus yok mu ?
 

Bursacı Osman

İstanbul  23 Eylul 2002

Görüşleri: 121 nolu sırada yetiştiriciler listesindeyim.Istanbul Bayrampaşa da derneğimiz var.Cumartesi pazar kuş pazarına çıkarız.Alınlı Bursa(önden beyinli)tabir ettiğimiz kuşun ve karabaş kelebeğin(kafa kuyruk)ve de paçalı paçasız tipin üreticisiyim.Meraklıların yazışmalarını beklerim
 

nşener ÖNER http://www.altin-ok.com

İstanbul 20 Ağustos 2002

Görüşleri: sitenizde çok güzel aydınlatıcı bilgiler var.bende yaklaşık 30 yıldır urfa ve mardin besliyorum.bu hobimizin dumanlı kahve köşelerinden intenet ortamına taşınması mutluluk verici emeği geçenler teşekkürler.yerli yabancı ırklarla alakalı kitap ve döküman nerelerden temin edebiliriz?bildirirseniz sevinirim.saygılarımla...n.şener ÖNER
 

Şakir AKYÜZ 

Çanakkale 20 Ağustos 2002

Görüşleri: Şuan Kocaeli subay orduevinde vatani görevimi yapmaktayım. Ama bir güvercin yetiştiricisi olarkta sitenizi hafta sonları ziyaret etmekteyim. Sitenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürler. Çanakkale'deki doslara sevgiler. En güzel ve rüzgarsız günler sizinle olsun.......
 

Ali Berk

Yurt Dışı  11 Ağustos 2002

Görüşleri: Taklacilarla Yazismak ve tanismak istiyorum. isteyen beni bu numaradan arayabilir Nr. 00491733572656 BU SAYFAYI HAZILAYAN ARKADASLARA SONSUZ TESEKÜRLER SAYGILAR ALI BERK

 

korel yüksel

Tekirdağ  6 Ağustos 2002

Görüşleri: Güvercin yetiştiriciliğine profesyönellik ve bilimsellik kazandıracağına inandığım bu sitenin yapımcılarını kutlarım.Tüm güvercin dpstlarına selamlar!
 

efeeryılmaz

Edirne  28 Temmuz 2002

Görüşleri: ben daha 16 yasındayım ve güvercinlere çok büyük ilgim var bende iyi bir yetiştirici olmak için büyüklerimden hep bilgiler alıyorum ve taklacı beslemek istiyorum taklacı güvercin yavrusu nerden bulabilir veya satın alabilirim
 

FATIH YESILOVA 

İzmir  28 Temmuz 2002

Görüşleri: böyle bir site haz1rlad11n1z için tesekkür ederim.arad1g1m1z bilgileri kolayca bulabilyoruz.sagolun.
 

mehmet sılgan 

Afyon  21 Temmuz 2002

Görüşleri: arşiv bölümünün yenilenmesini bende merakla bekliyorum.herhalde pek gecikmez
 

ahmet naim kartal 

Afyon  19 Temmuz 2002

Görüşleri: arşiv bölümünü lütfen yenileyin.yeni yayınları(ilanı yapılan)bekliyorum.şimdiden teşekkürler
 

nihat türkmen

Bursa 17 Temmuz 2002

Görüşleri: süper bir sayfa emeği geçen herkese teşekkürler.
 

FUAT NAMLI

İstanbul 12 Temmuz 2002

Görüşleri: ÇOK GÜZEL BU SİTEYİ BEĞENEREK TAKİP EDİYORUM.HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.SEYREDEREK KUŞ SATIN ALMAK İSTİYORUM LÜTFEN İLGİLİ ARKADAŞLARDAN MAİL BEKLİYORUM.
 

Dieter Toedtemann http://members.tripod.de/hochflugtauben

Almanya 10 Temmuz 2002

Görüşleri: Hallo Güvercin Klüb ARKADASIMA ! Ben sizlerin bilgisayarda hazirlamis oldugunuz inter net sayfasini görüp sizinle irtibat kurmak istedim. Türk Güvercinleri hakkinda daha fazla bilgi icin Bürosürleriniz vamidir. Beni bilgilendirmenizi rica ederim. Ben Almanyada bu Hobim ile 25 Seneden beri ugrasmaktayim. Sayet beni ziyaret etmek istiyorsaniz inter Netteki kismimdan bulabilirsiniz. Alakaniza Tesekkür eder. Beni inter Netteki sayfanizda sol tarafa kaydedebilirsiniz. Bende sizi kendi sayfamin sol tarafina kaydediyorum Saygilarimla Dieter Bad Aachen / Germany
 

yusuf ballıkaya

Aydın  1 Temmuz 2002

Görüşleri: böyle bir site actığınız icinteşekkür ederim
 

Arif Erkonukseven

Karaman  1 Temmuz 2002

Görüşleri: Cok guzel... Avrupada, Isvecde yasiyan bir takla guvercin meraklisiyim. Isvecliler de bu dernek olaylari cok guzel calisiyor. sizleride bu konuda cok etkili bir adim attiginiz icin tebrik ederim.
 

Dursun şahin http://www.guvercinlermekani.cjb.com

Antalya  1 Temmuz 2002

Görüşleri: siteniz çok güzel.emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.
 

yusuf ballıkaya

Aydın 30 Haziran 2002

Görüşleri: ........................................ dıyecek başka bır kelıme bulamıyorum tek kelımeyle harıkasınız ya:)
 

Yüksel ÇAKMAKCI http://yukselcakmakci.sitemynet.com

Ankara  30 Haziran 2002

Görüşleri: Çalışmalarından dolayı emeği geçen herkezi kutluyorum. Sivasın kangal köpekleri gibi, Türkiyede ki bazı güvercin ırklarıda ülkemize has özelliktedir. Bu ırk ların yok olmaması için bazı arkadaşlarımızın özveri ile uğraştıklarını görmekteyim, bu ise beni çok mutlu etmektedir. Ben de hem güvercin hemde kanarya yetiştiricisi olarak elimden gelen gayreti göstermekteyim. -- Arap akkuyruk besleyipte satmak isteyen arkadaşlarımın mail lerini bekliyorum.
 

hasan kekeç

Bilecik  24 Haziran 2002

Görüşleri: siteniz gayet güzel
 

Dursun ŞAHİN http://www.guvercinlermekani.cjb.com

Antalya  21 Haziran 2002

Görüşleri: Hep sitenizi günlük olarak ziyaret etmekteyim ve adeta tiryakisi oldum.şunu söyleyebilirim diğer site sahipleri kusurumu affetsinler sizin siteniz en beğendiğm site kendi sitemden daha güzel buluyorum.bu stenin hazırlanışında emeği geçen arkadaşlara içtenlikle teşekkür ederim.yalnız benim sizden ricam siteyi sık aralıklarla yenilersek dahada çekici olacağına inanıyorum.özellikle ilanlar bölümündeki satılıklar ve alıcılar ndeki belli bir tarihten öncesi tedavülden kaldırılmalı benim irtibat kurmak istediğim arkadaşların Email lerine mesaj bıraktıklarımın bazılarından yanıt alamadım.sizin çalışmanız inanın çok güzel ve dahada güzel olacağına inanıyorum.başarılarınızın devamı dileği ile teşekkürler. DURSUN ŞAHİN CEP TEL.0532 3950689 ANTALYA

 

Ahmet ÇAKIR 

Çanakkale  18 Haziran 2002

Görüşleri: WEB SAYFANIZI ÇOK BEYENMEKTEYİM VE HER HAYVAN SEVERE TAVSİYE EDİYORUM.EMEĞİ GEÇENLERİN ELİNE SAL-ĞLIK DİYORUM VE ÇANAKKALEDEN HERKESE SELAMLAR!
 

YILDIRIM AK 

İstanbul  17 Haziran 2002

Görüşleri: Bu siteyi çok beğeniyor ve zaman buldukça ziyaret ediyorum.Ne diyeyim keşke herkeş yapsa bunda gocunacak birşey yok.
 

adem dedeoğlu

Bursa  9 Haziran 2002

Görüşleri: çok güzel bir site emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.
 

Murat Uzun

Ankara  4 Haziran 2002

Görüşleri: Sitenizi tesadüfen buldum , şimdiye kadar bu tarz sitelerin olduğundan habersizdim, çok güzel bir site tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.
 

oguzhan EKİZKUYU

İstanbul  1 Haziran 2002

Görüşleri: gerçekten site hakkında söylencek söz bulamıyorum MÜKEMMEL
 

halit şentürk

Eskişehir  28 Mayis 2002

Görüşleri: ÇOK GÜZEL BİR SİTENİZ VAR.
 

halit ŞENTÜRK

Eskişehir  28 Mayis 2002

Görüşleri: meraba kuşcu arkadaşlar.Güvercinler ve hastalıkları hakkında bir kitab varsa ismi ve nereden temin edeceğim konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim... 0535 5458370
 

Zekeriya BAGCI

Konya  28 Mayis 2002

Görüşleri: Emegi gecen herkese sonsuz tesekkur ederim.Elinize saglik guvercin severler.Bir ricam hayvanlarin dogasina aykiri davranmayan her kuscu dostum sayilir.Ben taklaci beslerim yetistirmede sorunlari olan bana yazsin yardimci olmaya calisirim
 

Erkan Kalyoncu

Trabzon  20 Mayis 2002

Görüşleri: Sunmuş olduğunuz hizmet gerçekten çok güzel.Güvercin hakkında her türlü bilgiyi severlerine duyuruyorsunuz,10 yıl güvercin besledim mükemmel bir zevk kısa bir aranın ardından tekrar başladım şimdilik elimde paçalı tabir edilen taklacı güvercinlerden var..teşekkürler
 

mehmet akcan

İstanbul  17 Mayis 2002

Görüşleri: Arkadaşlar bir kitap çıkmış haber vereyim istedim. Her türlü bilgiye ihtiyacımız olabilir diye kitabın tanıtımını aşağıya aynen alıyorum: ' Türkiye Doğal Hayatı Koruma Derneği'nden çok özel bir yayın daha! Kuş gözlemcilerinin uzun zamandır beklediği “Türkiye ve Avrupa’nın Kuşları” adlı kitap, nihayet doğa severlerle buluşuyor. Orijinali İngiltere'de HarperCollinsPublishers tarafından yayımlanan bu kitap, kuşlar üzerine hazırlanan Türkçe en kapsamlı ilk yayın olma özelliğini taşıyor.'
 

köksal yılmaz 

İstanbul  8 Mayis 2002

Görüşleri: Sitenizi çok beğendim .Basık ön tepe nuhidi besleyen arkadaşlardan email bekliyorum
 

Engin Kanneci

Muğla  6 Mayis 2002

Görüşleri: Tek kelimeyle muhteşem bir site tebrikler dahane diyim mükemmel süper harika tam biz kuşçulara göre yani boş zamanını kuşlarla geçirenlere hatta dolu zamanlarda bile onlarla ilgilenenlere göre başarılarınız devamı dileği ile
 

MEHMET SIL

Yurt Dışı  1 Mayis 2002

Görüşleri: GERCEKTEN SITENIZ COK GUZEL OLMUS SIZLERDENDE BEKLEDIGIMIZ BUYDU NE ZAMANDAN BERI ARADIGIM SEYLERI DAHA DOGRUSU ARADIGIM HASTALIKLARI BURDA BULDUM SIZLERE TESSEKUR EDERIM BEN HOLLANDA DA SAF KAN URFA SABAPLARI BESLIYORUM YAS 30 ONLARSIZ YAPAMIYORUM ONLAR YUZUNDEN BAZEN ISE BILE GITMIYORUM.SEVGILERIMLE HOLLANDA MEHMET SIL
 

Yılmaz BAL

Ankara 30 Nisan 2002

Görüşleri: Tüm hayvanseverlere Ankarada 'dan selamlar. Öncelikle web te böyle bir sitenin olabileceğini hiç düşünmemiştim emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Şu anda kuş besleyemiyorum ama bu sitededen edindiğim bilgileri birçok arkadaşımla paylaştım ve onlarda cok mutlu oldular, çünkü bilimsel anlamda birçok kuşsever bu bilgilere ulaşamıyorlar.Kuşculuğu böyle bir zemine taşıdığınız için tekrar teşekkürler.
 

tolga cinoglu 

İstanbul  27 Nisan 2002

Görüşleri: şu anda kuş beslememe ragmen tekrar başlamayı düşünüyorum. fakat bu işin hırsızlık boyutuna bir çözüm bulamazsak bu işin ilerlemesi imkansız. ayrıca kuş besleyenler işe yaramaz insanlar olarak niteleniyor. bu site aracılıgıyla bu olaylara çözüm bulursak kuşçulugu daha rahat bir şekilde yaparız. sitenize söyleyecek birşey bulamıyorum. tebrik ediyor. sitenizin daha da geliştirilmesini bekliyorum. bu konularda görüşleri olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.
 

anaim kartal

Afyon  24 Nisan 2002

Görüşleri: bu sitenin hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.oyunlu (mardin,urfa...)beslemeye çalışıyorum.henüz yeniyim.bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarla görüşmek isterim.mail adresim ankartal@ttnet.net.tr
 

Serhat Özer 

Muğla  24 Nisan 2002

Görüşleri: Selam ben Muğlada oturuyorum taklacı besliyorum bozkirli miski şeffaf taklacı deyince aklınıza ne geliyorsa siteniz çok güzel tebrik ederim byeeee
 

Engin Kanneci 

Muğla 24 Nisan 2002

Görüşleri: Selam Ben Muglada oturuyorum taklacı ve posta besliyorum siteniz çok güsel tebrik ederim tam kuşçulara göre ama resim galerisine biraz da posta kuşu koysanız diyorum biraz daha postadan bahsetseniz diyorum mailleşmek isteyen olursa enginruya@e-kolay.net
 

SADIK ÖZLÜ 

Ankara 22 Nisan 2002

Görüşleri: Selam arkadaşlar böyle güzel ve eğitici faydalı bir site yaptığınız için çok teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını diliyorum.Kuş resimleri bölümü yapılması ve geliştirilmesini talep ediyorum
 

cemalatasoy

Muğla 18 Nisan 2002

Görüşleri: merhaba bende bir kuş yetiştiricisiyim. önemle sitenizi takip ediyorum,faydalanıyorum.Bunun için size teşekkür ederim.... Yanlız benim bir sorunum var ve sizden bir cevap bekliyorum sorunum şu Mardin kuşu besliyorum.Fakat kuş çifleştikten sonra yumurta dönemine girdiği zaman kuş yumurtlayamıyor ve halsiz bir duruma düşüyor.Daha sonra ölüyor.Bu sorunumun cevabını bana yazarsanız çok sevinirim.... Birde kümesimde sallabaş kuşu ayırıyorum, bir hafta sonra tekrer bir kuş çok kötü halsiz duruma düşüyor sonra oda sallabaş oluyor bunların hakkında bana bilgi verirseniz size çok çok teşekkür ederim.Sizlere başarılar...
 

RASİM ÇELEBİ

İstanbul 16 Nisan 2002

Görüşleri: çok beğendim.baska,bango,kelebek,bursa yetiştirmeye çalısıyorum.
 

GÖKHAN DÖNMEZ

İçel  10 Nisan 2002

Görüşleri: TARSUS'TA ADANA IRKI DALICI VE MAKASCI ÖZELLİKLERE SAHİP GÜVERCİN YETİŞTİRİCİSİYİM.GERÇEKTEN MUHTEŞEM BİR SİTE.TÜRKİYEDE GÜVERCİN BESLEYEN ARKADAŞLARIMIZIN BUNA İHTİYACI VARDI.HASTALIKLARI DAHA AYRINTILI BİÇİMDE TEDAVİ YOLLARINI ANLATIRSANIZ VEDE YAVRU BAKIMINDA EN ÇOK NELERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ VURGULARSANANIZ BENCE DAHA SAĞLIKLI BİLGİLER ALMIŞ OLURUZ.EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.BAŞARILARINIZIN DEVAMI DİLEĞİYLE. 0535 886 07 77
 

MURAT RAVLIDAMDİREK

İçel 10 Nisan 2002

Görüşleri: Gerekli olan bir site hazırlamışsınız. tüm ekip arkadaşlarınıza teşekkür ediyorum. tarsusta adana ırkı yetiştiriyorum.bu ırkla ilgili daha detaylı bilgiler olursa sevinirim. saygılarımla.
 

Mustafa Yılmaz http://cacaninyeri.cjb.net

İstanbul  6 Nisan 2002

Görüşleri: Oldukça güzel bir ortam, katkıları olan arkadaşlara şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızı devamını dilerim. Sitem şu an çalışma aşamasında inşallah en kısa zamanda güncellenecek. BEKLERİM
 

HÜSEYİN SEÇKİN
http://www.huseyin.online.tr.tc ,www.huseyin.sayfasi.com

Ankara  2 Nisan 2002

Görüşleri: SLM SİTENİZ ÇOK GÜZEL OLMUŞ SİZDEN BİŞEY İSTİCEM ŞU TÜRKİYE KUŞÇULAR DERNEĞİ YAZAN BANNERİN KODUNU BANA YOLLARMISINIZ SİTEME KOYMAK İÇİN YOLLARSANIZ SEVİNİRİM.
 

Ekrem Çavuş

Afyon  26 Mart 2002

Görüşleri: Güvercin yetiştiricilerini bilinçlendirmek,onların birbirleriyle tanışıp aralarında kalıcı dostluklar oluşmasına katkıda bulunmak,TÜRK güvercin ırklarının uçuş ve ırk özelliklerini yetiştiricilerimize anlatarak kendi ırklarımıza sahip çıkma bilinci geliştirmek, aynı zamanda bunları tüm dünyaya tanıtmak gibiçok önemli görevleri yerine getiren bu siteye emeği geçenlere selam olsun.
 

Zeki Akkulakoğlu

Kocaeli  17 Mart 2002

Görüşleri: Siteniz güzel,Ama çok fazla resim yok.Yerinizde olsam daha çok resim koyarım sizlere kuşlarımın resimlerini postalıyacağım.Hayırlısı
 

Devrim 

İstanbul 15 Mart 2002

Görüşleri: Bu sayfayı hazırlayasnlara çok teşekkür ederim. Bu arada buraya uğrayan arkadaşlardan bir ricam var. Ben ne yapsam ne etsem kuşların erkek-dişi olmalarını ayırt edemiyorum. Etrafımda tecrübeli arkadaşta tyok. Eğer varsa bir pratik yolu çok sevinirim anlatırsanız. Teşekkürler
 

HUNKAR GECER

Yurt Dışı  8 Mart 2002

Görüşleri: HERKESE MERHABALAR.BENDE YILLARCA URFA KUSLARINDAN BESLEDIM VE SON 8 YILDIR YURT DISINDAYIM.SITEYI TESADUFEN BULDUM,HAZIRLAYANLARA TESEKKUR.AMA TURKIYE DE BINLERCE KUSCU VAR AMA COK AZ KISININ ADI GECIYOR.INSALLAH EN KISA ZAMANDA TUM YETISTIRICILERI BU SAYFALARDA GOREBILIRIZ.
 

İlhami Levent 

İçel  7 Mart 2002

Görüşleri: Abiler adana güvercinleri hakkında bilgi isteyenler bana mail adresim olan i_levent@hotmail.com 'dan ulaşabilirler.bu arada sitedeki foto arşivi genişlletilirse daha iyi olabilir.Herkese bol güneşli günler...
 

Baha ÖZBEK 

Elazığ  6 Mart 2002

Görüşleri: Siteniz gerçekten güzel.Bu siteyi kuran güvercin meraklısı tüm arkadaşlara çabalarından dolayı teşekkür ederim.
 

gultekin can

İzmir 5 Mart 2002

Görüşleri: merhaba ben eskisehirliyim taklaci besliyorum.suanda izmirde ogrenciyim.siteniz cok guzel devamli ziyaret ediyorum.ozellikle arsiv bolumundeki islah calismalari ile ilgili yaziniz cok faydali.bizde halaogluyla birlikte guvercinler.8k.com sitesini hazirliyoruz.bu siteye emegi gecen herkese tesekkurler.
 

murat özbek

Sakarya  3 Mart 2002

Görüşleri: slm tüm dostlara ve siteyi kuran arkadaşlara.öntepe çakmaklı ve mavi besliyorum.kan değişikliği isteyen arkadaşlarla takas yapabiliriz.
 

yüksel çakmakcı http://yukselcakmakci.sitemynet.com

Ankara  28 Şubat 2002

Görüşleri: Hayvansever dostlarımızın; böyle güzel bir site hazırlamış olduklarından dolayı kendilerine teşekkür ederim. Hayvan sevgisini yaşamayan insanların hayattan zevk almadıklarını düşünüyorum. Ben Ankaralı bir kanarya sever ve üreticisiyim. Eğer iyi bir arap akkuyruk bulabilirsem güvercin beslemeyide düşünüyorum. Bu konuda bana yazacak arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.
 

çiçekdaglı gencer

Çorum 25 Şubat 2002

Görüşleri: bu sayfa açan ve emegi geçen herkese teşekkürlker
 

kemal yapağ

Bilecik 23 Şubat 2002

Görüşleri: kırk yıldır güvercin besliyorum sitenizi dolaştım güvercin yetiştirildiği ve hastalıkları konusunda geniş bilgiyesahip oldum sitenin kurulmasında emeği geçenlerin hepsine teşekür ederin saygılaırmı sunarım.Taklacı güvercin besliyorum bilecik çevresindeki arkadaşlarla tanışmakisterim.tel no: 0 532 703 60 40
 

Emre GACAL 

İstanbul  19 Şubat 2002

Görüşleri: Siteye rastgele dolaşırken rastladım.Geröekten mğkemmel hazırlanmış.Yaklaşık beş seneden beri beslemiyorum ama herhalde bu siteyi gördükten sonra beslerim.Birşeyin daha farkına vardım ki güvercinler hakkında sahip olduğumuz bilgi gerçekten azmış neyse ki bu site var.Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler....
 

ümit tuncay

Ankara  16 Şubat 2002

Görüşleri: tum kuşcu arkadaşlara merhaba ne zamandır böyle bir site arıyordum bu sitenin hazırlanmasina emegi geçen herkese tesekkür eder başarılarının devamini dilerim gerçekten cok begendim bizim gibi güvercin besleyenler bu işe el atıp hız vermeliyiz diyorum bu arada sitede ankaralı güvercinci pek kimseyi göremedim ama benim bildigim ankaranın yuzde otuzu kuşcudur neyse tekrar herkese selam ben mardin urfa yani taklacı besliyorum bizim bölgede kupa düzenliyoruz tüm ankara ve diger şehirlerde dahil katılmak isteyen bana mail atsın ayrıntılı bilgiyi kendisine veririm.......
 

rıza can 

İstanbul  16 Şubat 2002

Görüşleri: çok beğemdim emeği geçen herkese teşekkürler
 

gencer ve mustafa çelik

Çorum  10 Şubat 2002

Görüşleri: sitenizi çok begendik fakat resimlre biraz az olmuş ama yinede çok güzel ben ve amcamın oglu ortak kuş besliyoruz genelde taklacı gök:çorum palı vb sizi tebrik ederiz sitenizin genişlemesini ve yapım aşamasındaki siteleri bekliyoruz iyi uçuşlar
 

Fahri AKGÜL  http://fahriakgul.8m.com

İstanbul  10 Şubat 2002

Görüşleri: Tüm bilgilerin hazırlanmasında göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür eder,m. Ben aynı zamanda profesyonel bir FLURYACI olmaktayım. Benimle haberleşmek isteyenlerle email yolu ilgi bilgi alışverişinde bulunmak istiyorum.
 

temel erdogan

Yurt Dışı  9 Şubat 2002

Görüşleri: Böyle faydali bir site actiginizdan dolayi sizleri kutlarim Güvercinler hakinda istenilen bilgileri bizlere ulastirdiginizdan dolayi sizlere tesekkürlerimi arz ederim
 

ALİ KARA 

Sakarya  8 Şubat 2002

Görüşleri: BEN ADAPAZARINDAN ALİ KARA BU SİTEYİ KURANLARA TEŞŞEKÜR EDİYORUMBEN OYUN VE SÜS KUŞU BAKIYORUM İYİ OYUN,SÜS,PERÇİMLİ KUŞ BAKAN ARKADAŞALARLA GÖRÜŞ ALŞVERİŞİNDE BULUNMAK İSTİYORUM MAİLLE HABERLEŞEBİLİRİZ
 

Bayram Başar  http://www.uzayda.8k.com

Sakarya 7 Şubat 2002

Görüşleri: siteniz gerçekten güzel ama bişiler eksik devamlı aynı şeyler yani güncellen mesi gerekiyor mesela burada belirli cinsler var bizim burada gök /zırhlı dediğimiz kuşlar var yani takla dediklerinizden bu arada bana bu sıtenın linklerinden birinde sarı boyun vede bulut dıye kuş gördüm çok beğendim bana bu kuşların nerede beslendiğini emailime atarsanız memnun olurum
 

FATIH ALTUN

Yurt Dışı  3 Şubat 2002

Görüşleri: sitenize ilk kez giriyorum.kuscularin neden bir sitesi yok diyordum ama yanilmisim demeki bizimde bir sitemiz varmis bu sitede emegi olan bütün arkadaslara tesekür ederim ve calismalarin da basarilar dilerim ben avusturyada yasiyorum güvercin merakim cocukluktan beri geliyor burdada güvercin besleyen arkadaslar var.GÜVERCIN BESLEMEK BIR AYRICALIKTIR.basarilar dilerim gurbetci FATIH....
 

Yasin Yildirm

Yurt Dışı 1 Şubat 2002

Görüşleri: Web siteniza ilk giriyorum ve cok begendim. Belçikada yasiyorum (memleket Denizli; taklagüvercinlere ilgi duyar ve hobby olarak beslerim. Bu site yi benzer baska yabanci/yerli site rastliyamadim basarilarinizi kutlar ve devamini dilerim. Görüsmek üzere...
 

ufuk gökduman 

Burdur 1 Şubat 2002

Görüşleri: sitenizi çok beyendim emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ederim
 

hamza hanecioğlu

Ankara 30 Ocak 2002

Görüşleri: merhaba takla meraklıları ben arapakkuyruk,çikolata yanardöner,beyaz perçemliler besliyorum.benimde arkadaşlara tavsiyem iyi ırkı çoğoltmaya uğraşsınlar kötü kuşlarla vakit kaybetmeyelim vakit en değerli hazinemizdir selamlar...
 

hamza hanecioğlu

Ankara 30 Ocak 2002

Görüşleri: sitenizi çok beğendim daha gelişmezi umuduyla teşekkurler.
 

Mehmet BOZA http://www.bozanin.mekani.com

İstanbul 27 Ocak 2002

Görüşleri: Merhaba degerli yetiştiriciler. Öncelikle Ugur ve İskender abiye teşekkür borçluyuz; bizlere böyle bir çalışma sunduklarından dolayı. Ben takla cinsi kuş yetiştirmek istiyorum ama malasef saf ve oyunlu bir damara sahip ırkı bulamadım. Kim'e gittiysem, oyunu zayıf fizigi güzel, fizigi kötü oyunu güzel. İki hususu bir arada taşıyan taklacıları olan arkadaşlardan mail bekliyorum. Ama sanırım kimsede böyle kuşlar yok yada yok denecek kadar az. Birde bilinçsiz yetiştiricilerden ve kuş pazarlarından şikayetim var. Kuşlarımıza sahip çıkalım herkese mutluluklar.
 

Mahmut KILIÇ

Ankara  10 Ocak 2002

Görüşleri: Öncelikle bu siteyi oluşturanlara teşkkür edirim. Gercekten böyle bir siteye ihtiyacımız vardı. Ben genel olarak yuş yetiştirilmesi, kuş hastalıkları ve önlemleri konusunda daha fazla bilgi almak istiyorum bunun için bizi aydınlatırsanız teşekkür ederim. Fazla söylenecek bir şey bulamıyorum her kese teşekkürler
 

gökay kurt

Aksaray  8 Ocak 2002

Görüşleri: öncelikle böyle bir site hazırlayıp bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim emeği geçen herkeze minnetarlığımı iletirim,bu sayfayı niye bu kadar geç gördüğümeyse şaşıyorum ben de sizin kadar türkiyedeki güvercinlerin neslinin kaybolmamasını isteyenlerdenim ben küçüklüğüm de aksaray da damarının en saf kuşlarını gördüm ancak dışardan gelen alıcılar nesillerin bozulmasına neden oldu yani aynı taraftayız ancak türkiyedeki güvercin yetiştiriciliğinin gelişmesi konusun da yaptığınız bu çalışmanın bazı bölümlerine katılmıyorum çünkü sayfanıza koyduğunuz resimlerin çoğu yabancı kaynaklı ben hiçbir zaman resimlerdeki salmaları görmedim çünki türkiyede değil resimlerin çoğu türkiye içi çekilmiş resimler değil kendiniz anlattığınız urfa,ankara vs cinslerinin başının yassılığına kadar anlatmışınız ama bir fotoğraf koymamışınız fazla sözü uzatmayayım lütfen türkiye kuşlarını anlatın şimdiden ilginiz için teşekkür ederim aksarayın damasız(kemersiz)kuşlarından da bahsederseniz sevinirim
 

süleyman sinanoğlu 

İstanbul  1 Ocak 2002

Görüşleri: çok başarılı bir site yapanlara teşekkürler güvercin alım satımı için bir bölüm olması uygun olur
 

Polat BULANIK 

İzmir  26 Aralik 2001

Görüşleri: yapmış oldugunuz site ve amacınızdan dolayı çok teşekkür eder ve devamını dilerim.Bizlerinde elimizden gelebilecek katkılar için hazır oldugumuzzu ifade etmek isterim.Bu arada sitenizde yetiştiriciler bölümde de kaydım bulunmaktadır.Fakat yetiştirdigim ırk kelebek(oyuncu,saya)olmasına ragmen bir hata ile dönek olarak girilmiş.Hatanın nereden kaynaklandıgını bilemiyorum ama düzeltemedim.yardımcı olursaız sevinirim saygılarımla...
 

AHMETTAYYARBASARAN http://tayyarbasaran@yahoo.com

Tekirdağ  23 Aralik 2001

Görüşleri: SİTENİN KURULUŞUNDA EMEĞİ GEÇEN UĞUR VE İSKENDER BEYLERE,KATKILARI OLAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.ZAMANLA ÇOK DAHA MÜKKEMMEL OLAÇAĞI KANISINDAYIM.TÜRKİYE GÜVERÇİN SPORU ADINA NE YENİLİK VARSA HEPSİNİN ALTINDA İMZASI OLAN BİRKAÇ KİŞİDEN BİRİYİM,SİTENİN GELEÇEĞİ İLE BÜYÜK KATKILARIM OLABİLİR.TÜM DOSTLARA SELAM.
 

barkınbasaran http:/bbasarantr@yahoo.com

Tekirdağ  17 Aralik 2001

Görüşleri: sitenizi çok beğendim 10 senedir İSTANBUL ÇAKAL TAKLACI güvercini bakıyorum Çakalları bana babam hediye verdi. o tam 30 senedir bakıyor. çakal bakan arkadaşlarla görüşmek istiyorum
 

yasin buğra başoğlu 

Bolu  16 Aralik 2001

Görüşleri: bir kuşçu olarak gezerken çok zevk aldığım bir site, hemen hemen her gün ziyaret ediyorum, sitenin kurucularına çok teşekkür ederim.
 

Mustafa Yılmaz http://kayserilimustafa.cjb.net

İstanbul  2 Aralik 2001

Görüşleri: Çalışmalarınızın devamını diliyorum, gerçekten güzel bir site, benimde bir kaç tane sitem var bunları sizin linklerinize eklemek istiyorum ama bir türlü olmuyor, bana sitemi nasıl ekliyeceğime dair bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.
 

fırat ugurlu 

İstanbul  19 Kasim 2001

Görüşleri: siteniz cokgüzel bende bir kus sever olarak yapa bilecegim birsey olursa herzaman hazırım
 

emre ertabak

Bolu  18 Kasim 2001

Görüşleri: gercekten merakla ilgiyle arastırma yapabildigim mükemmel bir iş basarmısınız siteniz cok güzel sizi kutluyorum.sizden ögrenmek isdedigim safkan melez olmayan güvercin sahibi olmak istiyorum su an elimde kelebek ve bango vcar ama bangollarımın cogu melez safkan degil,safkan bango,ve adana kuşu sahip olmak istiyorum yardımınızı bekliyorum...
 

Ekmel AKDİK  

İstanbul  13 Kasim 2001

Görüşleri: Herkes gibi sitenizi bende çok beğendim, kısa sürede gelişeceğini umuyorum. Ben açık renkli takla cinsi besliyorum, yakında size resimleri göndereceğim, bol resimli bir sayfa geliştirmeniz dileğiyle.
 

İlhami Levent 

İçel  12 Kasim 2001

Görüşleri: Abiler bu yapılan site umuyorum ki güvercinseverlerin tek adresi olacaktır.Ben özellikle adana güvercini hastasıyım.Adana güvercinleri ile alakalı daha fazla döküman görmek istiyorum
 

ERDOĞAN ETİĞ

İzmir  12 Kasim 2001

Görüşleri: Bu siteyi hazırlayana teşekkür ederim. Her cinsten güvercin yetiştirenlerin isim listesinin daha geniş tutulmasını öneririm. Selamlar.
 

Yasin Güngör 

İstanbul  8 Kasim 2001

Görüşleri: nihayet aradığımız siteye kavuşduk ; şite'nin hazırlanmasında emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum ! saygılarımla

 

Fatih Bilgin 

Yurt Dışı  4 Kasim 2001

Görüşleri: Cok tesekkurler bu sansi verdiginiz icin Kusculuk adina buyuk adim atmis oldugunuzu dusunmekteyim ayni zamanda gelecek nesillere ozeligini kaybetmemis kuslar biraka bilmek icin yardimlasma ve bilginedirme cok onemli Hep beraber kuslarimizi sade ve karisik kuslar yestistirmemek icin cok caba gostermeye,gayret edip yeni nesil kuscularimiza bunu iyi anlatmaliyiz.

 

ALİ CAN 

Kırşehir 2 Kasim 2001

Görüşleri: Uğur Kurt Gürsu'ya vermiş olduğu bilgiler ve yardımlarından dolayı teşekkür T.G.B.Y BAŞARILAR

 

HAKKI ORUÇ

İzmir 21 Ekim 2001

Görüşleri: gagaları çok kısa olarak izmir ve yörelerin de yetiştirilen hünkari olarak adlandırılan (mısıri) yetiştirenler varsa resimleri ile email Atarlarsa sevinirim..ishak38@hotmail.com

 

Gökhan salter

İstanbul 17 Ekim 2001

Görüşleri: Harika bir site.Bence bu güzel birliği çeşitli organizasyonlarla toplamak gerek diye düşünüyorum.Herkese İstanbul Küçükyalıdan sevgiler.

 

Arman SARI

İstanbul 14 Ekim 2001

Görüşleri: İçeriği gerçekten güzel hazırlanmış bir site.Arşiv bölümününde bir an önce yayına girmesiyle sitenizin gerçekten önemli bir hizmet vereceğini düşünüyorum.Emeği geçen herkese teşekkürler...

 

nuri mamur http://kuscunuri.8m.com

Ankara  8 Ekim 2001

Görüşleri: sitemi açtığım günden bu güne kadar gerek görüşleriyle gerek fikirleriyle elinden gelen yardımı esirgemeyen sayın UĞUR KURT GÜRSUya teşekkürlerimi bir borç bilirim.

 

Abdullah Ceyhan

Yurt Dışı  25 Eylul 2001

Görüşleri: Aslen Burdurluyum 39 yasindayim 30 senedir Dolabci cinsi besliyorum 25 yildir Almanyanin Münih kentinde yasiyorum Buradada Dolabci ve Dönek cinsi besliyorum sitenizi Denizlili Iskender Arkadas sayesinde tanidim Bizler icin böyle bir birlik kurdugunuz icin tesekkür ederim Saygilarla Abdullah

 

SEBAHATTİN ELMAS

İstanbul 8 Eylul 2001

Görüşleri: saygı deger güvercin seven dostlarım böyle bir sitenin kurulmasından dolayı hepinize teşekkür ederim saygılarımla

 

Irfan BOZKURT

Denizli  4 Eylul 2001

Görüşleri: Yetistiricilerimizin birbirinden bilgi alisverisi gerekli ve güzel. Dünyadaki irklari tanima firsati bulmak çok güzel. Siteyi hazirlayanlara tesekkürler.

 

fatih yılmaz  

İstanbul  2 Eylul 2001

Görüşleri: siteniz çok güzel ama birde şu fotoğraf galerisini acabilsem memnun olacam

 

ziya güney

İstanbul 1 Eylul 2001

Görüşleri: Bu siteyi hazılayan tüm arkadaşlara tesekkür edrim.

 

rafet tanış  http://diver_tanis@mynet.com

Muğla 30 Ağustos 2001

Görüşleri: iyi günler bende bir güvercin severim bu siteyi hazırlayanlara teşekkürler

 

GEBZELİ ÖMER

Kocaeli  28 Ağustos 2001

Görüşleri: Öncelikle böyle bir sitenin yapılmasına çok sevindim. Kuşcuların, kuşlarına faydalarda bulunmasını temenni ederim. Hoşçakalın GEBZELİ ÖMER

 

nuri mamur  http://kuscunuri.8m.com

Ankara 27 Ağustos 2001

Görüşleri: siteniz harika olmuş.tebrik ederim.başarılarınızın devamını dilerim.

 

Polat Bulanık

İzmir 21 Ağustos 2001

Görüşleri: sitenizi çok begendim.üye kabulu hakkında tarafımın bilgilerendirmenizi rica ediyorum.başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.icq.104306577

 

hüseyin erdoğan 

Karabük 21 Ağustos 2001

Görüşleri: tüm siteyi inceleyemedim.güvercinlerle ilgili öğrenmek istedigim bir çok bilgiyi;akla ve mantığa dayalı olarak sitenizde bulacağıma inanıyorum emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürler.

 

mehmet bastopcu

Çanakkale 11 Ağustos 2001

Görüşleri: bır güvercin yetiştiricisi olarak sayfanızı çok beğendim.

 

ferhat gülez

İstanbul 10 Ağustos 2001

Görüşleri: böyle birsitenin kurulmasında emegi geçen tüm ğüverrcin seven arkadaşlarara teşükkür ederim.

 

Necati YALÇINKAYA

Çanakkale  7 Ağustos 2001

Görüşleri: Güzel bir oluşum.Başarılar dilerim

 

pasa 

Adana 4 Ağustos 2001

Görüşleri: sitenizi cok beğendim fotoğraf galerisini merak ediyorum

 

kamil akbaba 

Yurt Dışı 2 Ağustos 2001

Görüşleri: merhaba,site gercekten cok guzel oluyor.guvercinle ilgilenen arkadaslar icin cok yararli oldugu dusuncesindeyim.hazirlayan ve emegi gecen herkeze tesekkurler .

 

İsmet İLTERALP

Kırklareli  2 Ağustos 2001

Görüşleri: Sitemizi oluşturanlara ve tüm güvercin sevenlere sevgiler, selamlar. Dernek Tel:0 288 2128227

 

Tevfik ERCAN

Çanakkale  31 Temmuz 2001

Görüşleri: T.G.Y.B. Memlekete millete hayırlı uğurlu olsun.Yolunuz Çanakkale Lapsekiden geçerse memnuniyetle misafir ederim.

 

Cumali KAMAZ

Adana  29 Temmuz 2001

Görüşleri: Gercekten Muhteşem Bir Site Olmuş belkide uzun zamandan beri beklediğim sitei simdi buldum umarım sizlerle birlikte daha bir çok şey öğreneceğim başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla

 

burak türkmen

Samsun  27 Temmuz 2001

Görüşleri: çok güzel bir site.özellikle hastalıklara karşı ilaçlar bana çok şey öğretti teşekkürler daha yeni bilgileri öğrenmek için sabırsızlıkla bekliyorum saygılarımla

 

Osman Gürz 

Hatay 26 Temmuz 2001

Görüşleri: Merhaba böyle bir site kurmanız, ben ve arkadaşlarım için çok yararlı oldu siteyi kuran arkadaşlara bize yararlı oldukları için çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

 

Yıldıray Urgancı

Denizli  26 Temmuz 2001

Görüşleri: Bu site aracılıgıyla dünyadaki tüm yetiştirici arkadaşlara selamlar. Bu işe emegi geçen arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum. Dünyadaki yetiştiricilerle kaynaşma fırsatı yakaladık bu teknoloji fırsatını degerlendirelim. Büyük çaplı organizasyonlar bekliyorum. Hepinize saygılar.

 

ali fidan http://www.geocities.com/iklimlendirme

Balıkesir 26 Temmuz 2001

Görüşleri: site gerçekten harika başarılarınızın devamını diliyorum blk kelebekçileri

 

Salih Olgun

İstanbul  25 Temmuz 2001

Görüşleri: Herşey çok güzel tebrikler.Güvercinlerle ilgili bilgilerde yer alsın.Anketteki kuşların çoğunu tanımıyorum.Herhalde birşeyler yapacaksınız.Arkadaşlara selam.

 

İbrahim AKDEMİR http://www.geocities.com/miharbiden

Bursa  24 Temmuz 2001

Görüşleri: Gerçekten biz güvercinseverlerin böyle bir oluşuma ihtiyacı vardı. Bende güvercin yetiştiricisini başı boş gezen insan olarak görenleri kınıyorum. Hem çalışırız hem besleriz arkadaş siz ne anlarsınız zevkten.

 

Ercan Karagoz

Sakarya  24 Temmuz 2001

Görüşleri: Herkese selamlar.Sitede emeği geçenlere teşekkürler.Online Klübümüzün olduğunu ve orada daha aktif bir şekilde görüşmeler yapabileceğimizi hatırlatmak istedim.Biraz daha gayretle hayal bile edemiyeceğimiz şeyleri gerçekleştirebileceğimize inanıyorum. http://clubs.yahoo.com/clubs/tgyb

 

Engin AYKUŞ

Manisa  23 Temmuz 2001

Görüşleri: Bu yıl mezun olmuş bir veteriner hekimiyim.Aynı zamanda da yetiştiriciyim.Yolu Manisa/Akhisar'dan geçen herkesi kümesime beklerim.Bu arada birliğimiz cümle aleme hayırlı ve uğurlu olsun.

 

halil gökdeniz 

Aydın  21 Temmuz 2001

Görüşleri: slm arkadaşlar ben aydının germencik ilçesinde genellikle takla güvercini besliyorum yolunuz düşerse hepinizi beklerim tüm güvercin sevenlere selam........0535 833 1927 ,

 

ACAR IŞIK

İzmir  21 Temmuz 2001

Görüşleri: Selam arkadaşlar ben şu an devrekte askerim yaklaşık 300 gun sonra aranıza dönecegim bu siteyi kuran arkadaşlara çok teşekkur ederim kendim yedi yıldır dönek yetiştirmekteyim bana ulaşabilecek dostlara dönekler hakkında çok aranılan yetiştirmek veya havadaki hareket tarzlarının nasıl yönlendirilecegi nasıl eş edilecegini ögretmek isterim çunku yıllardan beri bu nesili yok etmeye başladılar böyle devam ederse bu nesil guvercinleri kaybedecegiz tum guvercin sevenlere selam

 

murat özbek 

Sakarya  19 Temmuz 2001

Görüşleri: selamünaleyküm arkadaşlar. bu siteyi kim kurduysa çok iyi yapmış çok teşekkür ederim . artık kuşçuluğu herkese öğretip sevdireceğiz .buradan görüşelim artık ne dersiniz? yaşasın güvercinler ve güvercinciler.

 

Burhan Özcan 

Isparta  18 Temmuz 2001

Görüşleri: Ben bu site yapımında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Çok güzel bir düşünce.İnşallah Tüm Türkiye ve Yurt dışındaki güvercin sevenler bu sitede buluşur.

 

ilhan arpacilar 

Denizli  18 Temmuz 2001

Görüşleri: iskender böyle bir güzel olay için seni kutluyorum.lise caddesinden ilhan abin.tüm katkısı olanlara selamlar..

 

Umut İNCEGÜL

İstanbul  18 Temmuz 2001

Görüşleri: selam gercekten sizleri tebrik ediyorum hata size teşekür edebilirim böyle bir faaliyette bulundupğunuz için .Ben istanbul kartalda ikamet ediyorum ama şu an Düzcede askerlik görevimi yapıyorum inşalah 420 gün sonra beraber oluruz unutmayın her zaman yanınızdayız .

 

murat işgören  

Tekirdağ 17 Temmuz 2001

Görüşleri: slm arkadaşlar...ben t.dağ dan bir güvercin severim eğer t.dağ/malkara ya yolunuz düşerse sizinle güvercin hakında bilgi alışverşibnde bulunabilir ve istediğiniz kuşları buradan teöin etmenizi sağlarım görüşmek dileğiyle

 

ufuk kınalı

Eskişehir  17 Temmuz 2001

Görüşleri: arkadaşlar öncelikle bu işi ticaret için yapmadıgımı belırtmek ıstıyorum ve butun arkadaşlara güvercınlerınıze gereken özenı göstermenızı ve hastalıklarına karsı kökten çözümlerı kullanmamanızı dılerım dıleyen herkesı eskısehırdekı kümeslerıme beklerım fıkır alısverısıne açıgım güvercınlerı sevıyorum ve tabıkı sızıde :-))))))))) sıze bol avareli günler dılerım

 

FATİH KIROGLU

Sakarya 17 Temmuz 2001

Görüşleri: ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BÖYLE BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTIGINIZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.YOLU SAKARYAYA DÜŞENLERLE BİR ARAYA GELİP BİLGİ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNMAK İSTERİM TEL:05423415145

 

pamuk

İstanbul  17 Temmuz 2001

Görüşleri: arkadaslar. ist. geldiginizde hepinizi dernegime beklerim. kuscu PAMUK. İHTİYACINIZ OLAN KUSLARI DERNEĞİMİZDEN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ fikirtepe-kadıköy/ist

 

CENK SUDAN

Hatay  16 Temmuz 2001

Görüşleri: ben guvercınlere tutkunum.dıger guvercın tutkunlarını hataya davet edıyorum.herkeze selam.

 

Yavuz Alkan

İzmir 16 Temmuz 2001

Görüşleri: Elinize sağlık dostlar, çok güzel düşünmüşsünüz. Güvercin yetiştirmek, güvercinlerle ve güvercin severlerle dostluk mesajlarını paylaşmak çok güzel. Sitenizi izleyeceğim.

 

ibrahim h yumlu

Şanlıurfa 16 Temmuz 2001

Görüşleri: böyle bir sayfa açmanız beni çok sevindirdi hepinize teşekurlerimi sunarım başarilar

 

ibrahim http://www.ankaragucu.4t.com

Ankara 16 Temmuz 2001

Görüşleri: bu sayfanın açılmasında emeği geçenlere teşekkürü kendime borç bilirim.bu çalışmalar mutamadiyen sürerse biz kuşçuları herkes anlayacak.ve bu hobinin işsiz güçsüz malayani iş olarak ve mütemekkin bi şekilde oturduğu yerden ahkam kesenlere iyi bir ders olur...inşallah babamda okur bu mesajı kuş uğruna damda kiremit koymadım affet beni baba :)))

 

Özden Cengiz

İstanbul 13 Temmuz 2001

Görüşleri: Nihayet umutla beklediğimiz bir olay gerçekleşti sonunda>:) Uğur ve İskender beyleri tebrik ederim.

 

Rahmi Bozkır http://www.posta.net.tr.tc/

İstanbul 13 Temmuz 2001

Görüşleri: Arkadaşlar böylesine mükemmel bir oluşumu gerçekleştirdiğiniz için kendim ve İstanbuldaki TÜRKİYE POSTA GÜVERCİNİ YARIŞ DERNEKLERİ adına teşekür eder, çalışmalarınız devamını dilerim.

 

Türker Savaş

Çanakkale  3 Temmuz 2001

Görüşleri: Öncelikle bu sitenin ve Online Birliğin kurucusu olan Uğur ve İskender'i tebrik ediyorum. Teşekkürler, Türkiye kuşcusunun gerek Türk toplumunda gerekse yurtdışında gerekli seviyeyi bulmasında yaptığınız bu katkı bence çok büyük. Her zaman diyorum, güvercin yetiştiriciliği işsiz ipsiz takımının uğraşısı değil, gerçek manada bir kültür işidir. Ne yazıkki ülkemizde, özellikle son yüzyılda hep olumsuz yönüyle görülmüş ve aşağılanmıştır. Güvercin yetiştiriciliği hiçbir hobiden farklı değildir. Kuşcuların içerisinde de toplumun her kesiminde olduğu gibi her türlü insan vardır. İşte bu tür etkinliklerle GÜVERCİN YETİŞTİRME KÜLTÜRÜMÜZÜ anlatacağız.

 

Iskender Damgaci  http://www.denizli.tk

Denizli 3 Temmuz 2001

Görüşleri: Merhaba, birlik sitemizin hayırlı olmasını dilerim. Teknik bilgi sahibi arkadaşlarımızın buton, banner ve logo yapımına yardımcı olmalarıyla sitemizin daha da güzelleşeceğini sanıyorum. TGYB'yi geliştirmek için hepimiz katılalım.

 

Ugur K Gürsu http://www.tukishtumblers.com

Yurt Dışı 3 Temmuz 2001

Görüşleri: Herkeze selamlar. Umarım sitemiz hepimizin istediği gibi başarılı bir seviyeye en kısa zamanda gelir.Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. TGYBde görüşmek üzere.