Gay güvercin olurmu?

Genetik ıslah yöntemleri bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Mesajgönderen AHMED ALİ » 21 Tem 2006 1:24

Slm arkadaşlar ben kuşların ayrılmamasından yanayım; yani kışın eşlerin ayrılmasından bahsediyorum. Bu hayvanların doğasını bozuyor. Dişiler dişilerle erkekler erkeklerle eşleşiyor ve buda insan elinin değmesi ile meydana geliyor. Ben eşlerin kış döneminde ayrılmasına şiddetle karşıyım.
Nedeni ne olursa olsun eşler ayrılmamalı.
Ben kış veye yaz döneminde eşlerin ayrılmasını kısırlaştırmayla denk görüyorum.
Benim görüşüm bu.
Saygılar.
AHMED ALİ
Gözlemci Üye

Mesajgönderen UALAGOZ » 23 Tem 2006 21:59

Merhaba,

Üretim bölümünde ''Güvercinlere Doğum Kontrolu" diye bir sayfa açmıştım. Söz konusu sayfada "güvercin hapı" ile Avrupa'da çoğalan yabani şehir güvercinlerinin nüfusunu kontrol altına alındığını bildirmiş ve bu hapın evcil güvercinlerde kullanılmasının nasıl karşılanacağını üyelere sormuştum.
İlacın hiçbir yan etkisinin bulunmadığı, bunun klinik deneylerle kanıtlandığını, erkek güvercinde libido, dişi güvercinde ise boş yumurtaya neden olduğu açıkça belirtilip, bu uygulamanın Avrupa'da bulunan tüm Hayvan Koruma Dernekleri tarafından desteklendiği belirtilmektedir.

Ahmed Ali bey'in görüşüne katılıyorum. Ayırma yöntemiyle doğanın dengesini kendi ellerimizle bozuyoruz kanaatindeyim. Eşleri ayırıp, üstelik birbirlerini görecek şekilde kapalı tutulmasını ve sonra da fıtratlarını bozup yanlış eşleşmelere sebep olunmasını ben de etik bulmuyorum.

www.taubenpille.de

Ufuk Alagöz
UALAGOZ
Arşiv Yazarı

Sade gay kuşmu olur sapık dişilerde var.

Mesajgönderen Murat Kocacoglu » 27 Tem 2006 22:29

Arkadaşlar yazılanlar açık salmalarda sürekli olan şeylerdir. Asıl bu işin ustaları filo kuşlarıdır. Ama onlarda da dolaba kapatılarak besleniyorsa canahcılık olarak tabir edilen bu hatalar görülmemektedir. Kuşlar yavruluklarından itinaren dolapta beslenirse bu hataların olmayacağından emin olabilirsiniz.
Benim de daha değişik bir gözlemim oldu benim beslediğim kuşlardan çıkan dişi yavruların büyük bir bölümü erkek özellikleri sergiliyor. Bir kuşa eş oluyor ve en az 1-1,5 yaşına kadar erkek bir kuş ne yaparsa onu yapıyor. En son iki yavru almıştım çelimsiz olan kuş bahsettiğim kuşların yavrusu kocaman erkek yavruya eş olmuş ellemedim çünkü dişi olduğunu tahmin ediyordum ama bu kuş erkek kuşu kendisi dişi olmasına rağmen tahritleyip kovalıyor. Kocaman kuş yem yiyemiyor. Bu kuşun annesi ve bazı akrabaları bu şekilde davranış sergiliyorlar. Arkadaşlardan böyle bir olaya şahit olan var mı? Yalnız bu kuşlar dişi dişiye katiyen eş olmuyor.
Murat Kocacoglu
Katılımcı Üye

Mesajgönderen İsmail Barış » 03 Ağu 2006 13:45

2 hafta önce bir arkadaşım Tarsus'tan bir çift şami getirdiğini söyledi benimde gelip kuşlarını görmemi istedi neyse gittim dama önce bak bu erkek dedi dolaptan dama attı erkek cok güzel bir şami sonra bir şami daha attı oda bayagı güzel bir erkek ee dişi dedim ? işte bu dedi :) Erkek kuş erkeğe eş olmuş benim başıma gelmedi ama bu olaya sahit oldum cok sasirdim.. Çülükler birbirinin üstüne cikabiliyor kızma döneminde Murat bildigim kadarı ile sen Adana yerlisi besliyorsun bu Adana yerlilerinde cok olan bir olay ama sana tavsiyem şudur kardeşim çülük kuşu söküp terbiyesini verdikten sonra kızmasını bekle ama hemen meyil verdiği kuşun önüne atma atıyorum çülüğün kızgınlaştıgını görüyorsun damda geriliyor vs vs.. hemen çift edim sevdasına kapılmamamız gerekiyor kızgınlaşmaya başladıktan en az 1 ay sonra çift edersen daha iyi verim alacağın ve erkekmi dişimi olduğundan emin olacağın kanısındayım..

Saygılar..
Insanlara akılları oranınca hitap edin..
Resim
İsmail Barış
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: Adana IRKI
Doğum Tarihi: 14 Eki 2008

Önceki

Dön Genetik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir