Alabadem Ustaları ve Nostalji.

Alabadem özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır, koral.alter

Alabadem Ustaları ve Nostalji.

Mesajgönderen BATI KALESİ » 18 Nis 2009 21:23

''Rahmetli usta'' Emin Müzeker'' ve oğlu Hasan Müzeker yıl-1965
Resim
Hasan Müzeker ve oğlu Mehmet müzeker yıl-1989
Resim
Emin usta ve çocukları yıl-1965 Emin ustanın kanarya odası.
Resim
Hasan Müzeker oğlu Mehmet ve rahmetli usta ''polis Recep'' yıl -1985
Resim
Alabadem ırkı güvercinler içinde yetişen Müzeker Kardeşler yıl-1988
Resim
Emin Müzeker.
Resim
Emin Müzeker.
Resim
Hasan Müzeker.
Resim
Hepinizin toplamı bir tane Gavur etmez !
Kullanıcı avatarı
BATI KALESİ
Mega Üye

Irklar: Tabii , tabii :))))))
Doğum Tarihi: 08 Kas 1980

Re: Alabadem Ustaları ve Nostalji.

Mesajgönderen İskender Damgacı » 24 Nis 2009 14:16

Selamlar H.Hüseyin bey,

Hepimiz güvercinlere tutku derecesinde bağlıyız ancak, Alabademler için yaptıklarınıza bakınca sizin aşkla da bağlı olduğunuz hemen farkediliyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum...

İskender Damgacı - Denizli
Büyük dedesinin ismini bilmeyen kimilerine Dolapçı'nın 800 yılından bahsedince ağır gelmiş olabilir, pardon!..
Kullanıcı avatarı
İskender Damgacı
Destek Ekibi Üyesi

Mesajgönderen Niyazi Ertürk » 24 Nis 2009 16:24

Merhaba Hüseyin Bey,

Doğrusu bu kadar köklü bir güvercin ırkının günyüzüne çıkarılması inanılmaz güzel bir olay. Olay değil bomba ! Sizin şahsınızda tüm Alabadem yetiştiricilerini tebrik etmek istiyorum. Ellerinize, emeğinize, yüreğinize sağlık...
Niyazi Ertürk
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: -
Doğum Tarihi: 08 Haz 1965

Mesajgönderen BATI KALESİ » 25 Nis 2009 2:54

İskender Damgacı yazdı:Selamlar H.Hüseyin bey,

Hepimiz güvercinlere tutku derecesinde bağlıyız ancak, Alabademler için yaptıklarınıza bakınca sizin aşkla da bağlı olduğunuz hemen farkediliyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum...

İskender Damgacı - Denizli

Merhaba,

İskender bey bazı değerler vardır ki size el uzatır,gözünüzün içine bakar ve aynen şunu söyler(beni lütfen kurtar)Ben alabdemlerimle göz teması kurduğumda sanki bana bu cümleyi fısıldıyorlar ve bir takım çalışmalarla rahatlıkla kurtarabileceğimiz bir ırk neden değerimize sahip çıkmayım ki diyorum ve elimi uzatıyorum bir bakıyorum kişiler farkına varıyor ve destek veriyorlar ve gelişmeler çok mükenmel gidiyor evet büyük ihtimalle alabademlerimizi kurtaracağız inancım her geçen gün arttı hiç yok olmadı çok olumsuzlukla karşılaştığım zamanlar oldu sil baştan projeler ürettiğim düşünceler sunduğumda oldu yine bir çalışma içindeyim buda sil baştan yeniden başlayabilir ama zaman gösterecek her şeyi ben en azından gece yastığıma kafamı koyduğumda bir değerimize sahip çıkmanın mutluluğu ile gözlerimi yumabiliyorum.Ve bu bana huzur veriyor güvercin beslemenin yanı sıra farklı bir görevdir korumak siz bunu aşk olarak yorumlamışsınız teşekkürederim fakat benimkisi sadece değerin farkında olmam ve zevkle çalışmam bunun adı belkide (aşktır).
Kullanıcı avatarı
BATI KALESİ
Mega Üye

Mesajgönderen BATI KALESİ » 25 Nis 2009 2:56

Niyazi Ertürk yazdı:Merhaba Hüseyin Bey,

Doğrusu bu kadar köklü bir güvercin ırkının günyüzüne çıkarılması inanılmaz güzel bir olay. Olay değil bomba ! Sizin şahsınızda tüm Alabadem yetiştiricilerini tebrik etmek istiyorum. Ellerinize, emeğinize, yüreğinize sağlık...

Merhaba Niyazi bey,kutlamalarınız onare edici düşünceleriniz bize en büyük destektir nadide ırkımız adına emeği geçen herkes adına çok teşekkürederim sağolun.
Kullanıcı avatarı
BATI KALESİ
Mega Üye

Mesajgönderen birisiste » 28 Nis 2009 17:39

Merhabalar

Hüseyin bey böyle güzel çalışmalarınızdan ötürü sizleri tebrik ederim.

Alabadem ırkı ile paralelik gösteren Batı Trakya bölgesinde zozik veya da kesme alaca olarak adlandırılan makaracı cinsi kuşlar mevcuttur.Şuan bunların kesme siyah alaca dediklerimizden olanları elimde mevcut fotoğrafları Koral abi tarafından çekilmişti yakında http://www.makaraciguvercin.com adresinde yayımlanacaktır.İnternette ilk alabademleri görünce aklıma acaba aralarında bir akrabalık varmıdır sorusu geldi.İnşallah yakın zamanda bu konuda bir fikir telakkisinde bulunuruz.Bu konuda Mahir ve Koral abide fikir verebilirler onlar canlı olarak alabdemleri gördüler diye biliyorum.Olmazsa bende elimdeki kesme alacaların tekrardan fotoğraflarını çekip buraya koymaya çalışırım.

Sevgi ve Saygılarımla
Nurullah Murat
Sende geçebilirsin yardan, anadan, serden
Seninde destanını okuyalım ezberden,
Haberin yok gibidir taşıdığın değerden.....
Kullanıcı avatarı
birisiste
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: Oynar,Mülakat

Babadan miras olarak kalan makaracı sevdası
Doğum Tarihi: 01 Oca 1979

Mesajgönderen BATI KALESİ » 28 Nis 2009 20:33

birisiste yazdı:Merhabalar

Hüseyin bey böyle güzel çalışmalarınızdan ötürü sizleri tebrik ederim.

Alabadem ırkı ile paralelik gösteren Batı Trakya bölgesinde zozik veya da kesme alaca olarak adlandırılan makaracı cinsi kuşlar mevcuttur.Şuan bunların kesme siyah alaca dediklerimizden olanları elimde mevcut fotoğrafları Koral abi tarafından çekilmişti yakında http://www.makaraciguvercin.com adresinde yayımlanacaktır.İnternette ilk alabademleri görünce aklıma acaba aralarında bir akrabalık varmıdır sorusu geldi.İnşallah yakın zamanda bu konuda bir fikir telakkisinde bulunuruz.Bu konuda Mahir ve Koral abide fikir verebilirler onlar canlı olarak alabdemleri gördüler diye biliyorum.Olmazsa bende elimdeki kesme alacaların tekrardan fotoğraflarını çekip buraya koymaya çalışırım.

Sevgi ve Saygılarımla
Nurullah Murat

Merhabalar,

Sevgili Nurullah bey,öncelikle elinizde ki alacalara sahip çıktığınız için canı gönülden tebrik ederim.Alaca(makaracılar) ırkı günümüzde yok olma aşamasındadır (aynı ırktan bahsettiğimizi varsayarak bilgi aktarıyorum) resimleri net bir şekilde gördüğümde daha net bilgi alış verişi yapabiliriz şimdilik kaba taslak düşüncemi belirteyim yinede elinizdekileri az çok tahmin edebiliyorum.

Alabadem ırkı sadece neşe saçan akrobatik görünüşten çok uzakta bir makara tarzına sahip bizler şuan bunun geliştirilebilir olup olmadığının arasında bir çizgideyiz bununda sebebi keyfi bir kaç takla ve bel kırma hareketi.Sizinde bildiğiniz üzre günümüzde hangi ırk olursa olsun tek tük taklada atsa belde kırsa (makaracı) sınıfına sokuluyor çok açık uçlu bir konu zaman zaman değiniriz ilerleyen günlerde ben şahsen keyfi taklacıları makaracı sınıfına sokmakta güçlük çekiyorum bununda sebebi Trakya makaracısının muhteşem dönüşlerini geçmişten günümüze seyretmemden ve yerlerden toplamamdan kaynaklanıyor yani ben sert ve tüğ kopartırcasına makara yapmayan bir ırkı makaracı sınıfına koyamıyorum.Günümüzde peşi sıra 3-4 takla sarabilen hemen hemen tüm ırklar doğal olarak makaracı!Ben bu konuda ya tam makara yapsın yada düz uçsun diye düşünüyorum (yani ya hep ya hiç) (oynarlarımda da bu yüzden makara istemiyorum çünkü beceremediklerini düşünüyorum yada becerenlerini seyretmedim,beslemedim)Makara yapmak her ırka göre bir yetenek değil düşüncesindeyim basit bir olay değil her şeyi ile zor bir yetenek makara!

Düşüncenize dönecek olursak alaca ve alabadem arasında akrabalık var mıdır? Olabilir zaman bir çok şeyi değiştiriyor ve hiç bir şey olduğu gibi kalmıyor (olabilir).Önümüzdeki aylarda Alabadem ile trakya makaracısı DNA larını karşılaştırmayı ele almayı planlıyoruz bu çalışmanın içine alacalarıda ekleriz kesin bir sonuç olur.Günümüze tahmin dahi edemeyeceğimiz iki ırk yakın akrabağ çıkabilir !Bu konuda doğru yönlendirmelerle işi uzman ellere ve labaratuar ortamlarına götürmek zorundayız bu bizlere çok zaman kazandıracaktır.

Makaracı ırklara göstermiş olduğunuz yakın ilgi alaka ve emeğe teşekkürederim esenkalın.
Kullanıcı avatarı
BATI KALESİ
Mega Üye

Mesajgönderen koral.alter » 28 Nis 2009 21:19

tüm dostlara merhaba,
nurullah çektiğimiz fotoğrafların 3 tanesi diğer alabadem başlığına eklemiştim gözden kaçmış
özellikle tepeli siyah ve kıırımız olanları kesinlikle alabademle akraba hatta alabademlerin işlenmemiş hali bile diyebiliriz
tabiki en doğru sonucu dna testi verir
http://guvercinbirligi.com/tgybforum/viewtopic.php?f=122&t=5977
sevgi ve saygılarımla
Koral ALTER
Resim
Kullanıcı avatarı
koral.alter
Dinamik Üye

Irklar: Trakya Yerlisi,Alabadem
Doğum Tarihi: 18 May 1971

Dön Alabadem

Kimler çevrimiçi