Güzel Ülkemizin , Güzel Irkı! (Alabadem)

Alabadem özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır, koral.alter

Re: Güzel Ülkemizin , Güzel Irkı! (Alabadem)

Mesajgönderen BATI KALESİ » 30 Eki 2009 2:22

Ertuğrul Y.YILDIRIM yazdı:Selamlar sevgili dostum
H.Hüseyin Aydoğmuş yazdı:çok değerli manevi zenginliğinin ve anlayışının her alanda baki kalmasını canı gönülden dilerim.''iyi ki varsın''.

Öncelikle hakkımdaki düşüncelerin için çok teşekkür ederim..
Toplum olarak bugüne kadar her alanda kaybettiğimiz değerlerimiz için hayıflanmışızdır!
Kaybettiklerimiz ile ilgili nette araştırırken rastladığım bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum

başta tembelleştik direnci kaybettik
pazarlıkçı olduk inancı kaybettik
duygu bitti biz algıyı kaybettik
gösterişle tüm saygıyı kaybettik
varlıklandık sakaveti kaybettik
bencilleştik muhabbeti kaybettik
buronzlaştık gerçek teni kaybettik
itimat yok biz güveni kaybettik
mutluluğa götürecek bilgiyi,
gururu silecek silgiyi kaybettik.
yurt dışına gitti sefiri kaybettik
konfora hapsolduk misafiri kaybettik
bizleri yücelten huyu kaybettik
paylaşma yok biz komşuyu kaybettik
çöle meyil verdik leylayı kaybettik
şehvet icadoldu sevdayı kaybettik
fantaziye teslim olduk olalı
çalışmak şartoldu saydık sayalı
hem terbiye edecek evde anayı,
hem aşık olunacak sunayı gaybettik
velhasılı köşe dönme çıkalı
varlık insanlığı yıktı yıkalı
maddeye tapılan zamandan beri
insanlık denen öz mânâyı kaybettik.

Buna güvercin yetiştiriciliği olarak bakar isek de Alabadem ırkı bizler ve bizim gibi düşünenler için bir manevi değerdir,kaybetmemeliyiz!
Ve tanıtınımı tamamen başardığımızda "burası çok önemli" rant simsarlarının eline düşmesini bir şekilde engelleyerek sonuna kadar sahip çıkmalıyız.
Burada devreye
H.Hüseyin Aydoğmuş yazdı:Yavuzla'rın,Hüseyinle'rin,Ahmetle'rin Mehmetle'rin ve daha nicelerinin sayısını arttırmak dileklerimle.

Senin sayımız ile ilgili yazın giriyor.

Saygı ve Sevgilerimle
Ertuğrul Yavuz YILDIRIM

Merhabalar,

Şu serbest derin manalar içeren şiiri açıkçası pekte uygun bulamadım.iSyankarlığımızı alışkanlık haline getirmek için yazılmış gibi . sitemkarlığıda aşan durmadan bir şeyleri kaybedmekten bahseden bu tür yazı ve düşüncelere açıkçası karşıyım!Her toplum bir şeyler kazanmış veya kaybetmiştir bu noktada bizler zaten elimizden geldiğince bir takım girişimler yapıyoruz fakat sitemkarlığı ağırlaştırılmış olarak vahlarla tühlerle bunları kaybettik deyipte bunu sürekli tekrarlamak ve bunu alışıla gelmiş ve bizi rahatsız etmeyen bir şeymiş gibi göstermek(genel anlamda)bilinç altımızda değerlerimize tahribata sebebiyet vermekte ! KAramsarlıktan kurtulmanın önceliği hepimizin bildiği üzre güzel düşünmekle hayalde olsa güzel düşünceler kurmakla başlıyor bu noktada da yukarıda ki gibi ağır eleştirisel,olumuszluklarla dolu düşüncelerden ve yazılardan mümkün mertebe uzak durmakta fayda görüyorum.Hiç bir şey öyle sanıldığı gibi kolay kazanılmadığı gibi kolayda kaybedilmemiştir.Fakat kazanmak olduğu gibi kaybetmekte vardır önemli olan telafisi olmayan tüm değerleri kaybetmemektir.

Sevgili Yavuz şahsen ben Alabadem ırkımızın geleceğe dair gidişatına hep olumlu baktım ve bakmaktayım seninde böyle olduğunu biliyorum yukarıda ki paragrafta sadece olumuszluklardan daha fazla sıyrılmamız gerektiğini düşündüğüm için bir kaç satır düşünce belirttim.Allah izninde Biz çalıştığımız sürece kaybetmek diye bir şey yoktur.yukarıda ki kadar ağır olumsuzluklardan hiç bahsetmemek dileğiyle paylaşımların için çok teşekkür ederim.
Hepinizin toplamı bir tane Gavur etmez !
Kullanıcı avatarı
BATI KALESİ
Mega Üye

Irklar: Tabii , tabii :))))))
Doğum Tarihi: 08 Kas 1980

Mesajgönderen Ertuğrul Y.YILDIRIM » 30 Eki 2009 3:13

Selamlar sevgili dostum
Görüşlerin her alanda uyuşamayacağı su götürmez bir gerçek.
Günümüz Türkiye'sinde kaybettiklerimiz ile ilgili şu serbest çalışmada yazılanlarla örtüşen o kadar çok acı gerçekler varki!
H.Hüseyin Aydoğmuş yazdı:Her toplum bir şeyler kazanmış veya kaybetmiştir bu noktada bizler zaten elimizden geldiğince bir takım girişimler yapıyoruz fakat sitemkarlığı ağırlaştırılmış olarak vahlarla tühlerle bunları kaybettik deyipte bunu sürekli tekrarlamak ve bunu alışıla gelmiş ve bizi rahatsız etmeyen bir şeymiş gibi göstermek

H.Hüseyin Aydoğmuş yazdı:bilinç altımızda değerlerimize tahribata sebebiyet vermekte !

Benim görüşüm; Hala aynı şeyleri tekrarlıyormuşum gibi olacak ama toplum olarak bugüne kadar her alanda kaybettiğimiz değerlerimiz için hayıflandık.
Uygun yeri olamadığı için konuyu siyasallaştırmak istemiyorum ama gündemi takip eden her insanın algılayabileceği üzre Ülkemizi kaybediyoruz! Daha ötesi yok.
Bir önceki yazımda ki paylaştığım serbest çalışmada kaybettiklerimiz adına değinilenlerin bir çoğu herkezin bileceği gibi evvel ki yıllarda bizim toplumumuzun karakteristik yapılarındandı.
Günümüze uyarlayıp genel olarak değerlendirir isek acaba hala % kaç diye bi oran tutturabiliriz?
Bilinç altımızdaki değerlerimize tahribat vermesinden çok kimbilir belkide biraz kendimize özeleştiri yapmamızı sağlayabilir diye düşünüyorum.

Saygı ve Sevgilerimle..
''Biz daima gerçeği arayan ve onu buldukça, bulduğumuza inandıkça, ifade etmeye cesaret eden adamlar olmalıyız''
M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Ertuğrul Y.YILDIRIM
Deneyimli Üye

Irklar: Alabadem
Doğum Tarihi: 20 Eki 1980

Mesajgönderen BATI KALESİ » 30 Eki 2009 12:35

Merhabalar,

Konu başlığı ve şuanki platform ve TGYB kuralları ! Sohbetimizin tartışılması için uygun bir yer değildir bu yüzden sohbetimizi kapatalım.Fakat kapatmadan önce şunları bir çoğumuzun bildiği gibi tekrar vazife olarak dile getirmek isterim.

Ertuğrul Y.YILDIRIM yazdı:Ülkemizi kaybediyoruz! Daha ötesi yok.

Son olarak söyleyebilceğim tek şey şudur : Bu ülkeyi kimse bize basit ve kolay teslim etmedi ! Hiç bir siyasi , bölücü aşılanmış düşünce sistemi veya farklı dış güçlerin çok zeki stratejik planları ve bir o kadarda basitçe AHMAK oyunlar GERÇEK TÜRKLERİ hiç bir şekilde hiç bir alanda etkileyemez !Bu durum Toprak bütünlüğünün ayrışması veya farklı bir düşüncede de şekillenmesi söz konusu dahi olamaz!!!Bunu bu günkü söz konusu yapanlar Benim için gerçek TÜRK KANI TAŞIMAMAKTADIRLAR !!!!Ve TÜRKLÜĞÜN ne olduğunu bilmemektedirler ! Bu kadar basitmiş gibi lanse edilen bölünme o kadar alışıla gelmiş bir durummuş gibi anlatılıyor ki sanki bunun hesabını yapanlar BU TOPRAKLARI KAZANDI !!! hiç kimse kendi kazanmadığı bir şeyi başkasına veremez ve bölmeyi düşünemez hak talep edemez!Hak talep ediyorsa kendi bulunduğu topraklardan şikayetçiyse yer yüzü gayet geniş bir alan özgürce istediği bölgede medenice farklı planların oyunlarına karışmadan yaşayabilir kalkıpta ben burasını istiyorum derse ORASINI HİÇ KİMSENİN VERME HAKKI YOKTUR ! Düştüğümüz durum bunların tartışılması kadar acıdır! Bunların söz konusu dahi olmaması lazım ve bunları gündeme getiren söz konusu yapanalar er yada geç Türkiye kanunlarınca adalet önünde hesap vereceklerdir.Bu da olmazsa Yüce ,Türk Silahlı Kuvvetleri gerekli darbeyi yapar ve konu kökten kapanır. ''Son sözü ve hamleyi Atatürk düşüncesi söyler ve gerekeni yapar''.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.Konu kapanmıştır !

Bizim ATAMIZ demokrasi dersini ulusumuza başka bir milletin yönetim şekli veya düşüncesinden almamıştır ! Mustafa Kemal Atatürk ,ün ilkeleri geçmişten günümüze ve halen tüm uluslarca ÖRNEK ALINMIŞTIR ! Bunu hazmedemeyen veya değişik amaçlarla farklılaştırıp ortaya sunanlar ancak çıkar siyasetinden başka hiç bir şey yapamazlar ve bu durum Yüce Türk Milleti'nin birlik ve bütünlüğünü etkilemez,etkilenenler varsa veya böyle hissedenler Türk'lüklerini gözden geçirmelidirler.

Gerekli cevap her daim dim,dik bir şekilde Tavizsizce geçmişte olduğu gibi bu günde verilir.
http://www.youtube.com/watch?v=2bHfhG9x ... e=related#
En son BATI KALESİ tarafından 30 Eki 2009 13:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Hepinizin toplamı bir tane Gavur etmez !
Kullanıcı avatarı
BATI KALESİ
Mega Üye

Irklar: Tabii , tabii :))))))
Doğum Tarihi: 08 Kas 1980

Mesajgönderen Ertuğrul Y.YILDIRIM » 30 Eki 2009 13:01

Selamlar dostum
Konu başlığı ve Tgyb kuralları olarak bencede bu hususta yazışmanın manası yok.
Konumuz buraya kadar nasıl gelebildi diye düşündüğümde laf lafı açtı açıklamasından başka birşey bulamıyorum!
Son olarak yazmak istersem;
Keşke bende senin kadar iyimser düşünebilseydim'dir.
Dışarıda uygun bir ortam oluştuğunda seninle yüz yüze olarak bu konularda beyin jimlastiği yapmak isterim açıkçası
Sevgilerimle..
''Biz daima gerçeği arayan ve onu buldukça, bulduğumuza inandıkça, ifade etmeye cesaret eden adamlar olmalıyız''
M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Ertuğrul Y.YILDIRIM
Deneyimli Üye

Irklar: Alabadem
Doğum Tarihi: 20 Eki 1980

Önceki

Dön Alabadem

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir