Alabadem ırkımız İlgili düşünceleriniz nelerdir?

Alabadem özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır, koral.alter

Alabadem ırkımız İlgili düşünceleriniz nelerdir?

Mesajgönderen BATI KALESİ » 12 Haz 2009 17:50

Merhabalar,

Son 3 üç yıldır çeşitli yollarla Alabadem güvercin ırkımızı camiamıza duyurduk tanıtmaya çalıştık!İçinde buşunduğumuz durumlar dahil ,Önümüzde ki süreçleri düşündüğümüz de koruma,üretme,teşvik,dağıtma vb gibi birlik çalışmalarınıda kapsayabilen gelecekteki zorlu süreçleri de göğüsleyebilmek için ve daha sağlam projeler üretebilmek için görüşlerinize ve düşüncelerinize ihtiyacımız vardır!

Pek Değerli,tecrubeli yetiştiricilerin çoğunlukta bulunduğu TGYB çatısı altında Alabadem ırkımız ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabileceğimiz bir başlık altında düşüncelerinizi toplamak istiyorum!

Örnek açık uçlu sorular..........!

1-Alabadem ırkımızı ilk bakışta resimlerden veya videodan gördüğünüzde neler düşünüyorsunuz?
2-Irk hakkında çelişkili düşüncelere sahipmisiniz(trakya yerlisi ırkının farklı bir versiyonu olduğunu mu düşünüyorsunuz? veya aksi doğrultusunda daha farklı bir düşünce mi taşıyorsunuz?)
3-Alabadem ırkını kelime olarak duyduğunuz da aklınıza ilk gelen düşünce nedir?(nedenleri)?Alabadem ismini ne zaman nerde duydunuz?
4-Form ve performans özelliklerini bir arada taşıyıp yetiştiriciyi beklentileri''form ve performans'' doğrultusunda tatmin edebilen alabadem ırkının bu kadar geri planda kalması ve ırkın geleceği risk altına kadar girmiş durumunu ele aldığımızda bu olumsuzlukların sebepleri hakkında ki düşünceleriniz?
5-Forumda bulunan alabadem bölmünü merak edip hiç okudunuz mu?Eğer araştırdıysanız veya forumlardan az veya çok takip ettiyseniz mevcut bilgileri hasbel kader değerlendirdiğinizden sonra ki düşünceleriniz nelerdir?
6-Alabademin şu(takla,dönme,gelicilik,yüksek uçuculuk vb) özelliğide olsa süper olur daha çok beslenir diyebileceğiniz bir özellik düşündünüz mü?
7-Bulunduğunuz bölgenin Alabadem ırkı gibi bir ırkı olsaydı genel durumda ki durumu ne olur?
8-Alabadem ırkımız ile ilgili bize sormak istedikleriniz nelerdir?

Yukarıda düşüncelerinizi çeşitli şekillerde yansıtabilmeniz için bazı maddeleri örnek olarak belirttim bu maddeler ucu açık maddelerdir konuyla ilgili aklınıza gelen her şeyi bizlerle paylaşmanızı tekrar rica ediyorum!
Hepinizin toplamı bir tane Gavur etmez !
Kullanıcı avatarı
BATI KALESİ
Mega Üye
 
Mesajlar: 1244
Kayıt: 11 Nis 2009 14:50
Irklar: Tabii , tabii :))))))
Doğum Tarihi: 08 Kas 1980

Dön Alabadem

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir