DİREK TEPESİ YUVALIK SİSTEMİ :))

Barındırma koşulları, uçurma alanları bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

DİREK TEPESİ YUVALIK SİSTEMİ :))

Mesajgönderen hasan karabulut » 04 Haz 2010 22:33

13067546.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
hasan karabulut
Aktif Üye

Irklar: BURSA KUŞU ve mardin
Doğum Tarihi: 06 Şub 1975

Re: DİREK TEPESİ YUVALIK SİSTEMİ :))

Mesajgönderen hasan karabulut » 04 Haz 2010 22:37

arkadaşlar selam bu resmi internette gezinirken buldum burda makara olsun diye sizlerle paylaşayım dedim ben gülmekten
karnım ağardı :)) sizinde yorumlarınızı beklerim.
Kullanıcı avatarı
hasan karabulut
Aktif Üye

Mesajgönderen mustafa basturk » 08 Haz 2010 0:57

gercekten bir sanat eseri bunu yapan arkadas guzel sanatlar academsinde okuyan arkadsalari kiskandiracak
mustafa basturk
Gözlemci Üye

Irklar: dolapci
Doğum Tarihi: 26 May 1964

Mesajgönderen deniz can cay » 19 Haz 2010 12:10

üflesem yıkılcak
deniz can cay
Gözlemci Üye

Irklar: kelebek,bursa,denizli
Doğum Tarihi: 15 Haz 1997

Mesajgönderen deniz can cay » 19 Haz 2010 12:10

üflesem yıkılcak
deniz can cay
Gözlemci Üye

Irklar: kelebek,bursa,denizli
Doğum Tarihi: 15 Haz 1997

Mesajgönderen guvercinurfa » 21 Haz 2010 2:43

enteresan valla:) bizim kuşlar ölseler durmazlar:)
www.guvercinurfa.com
BİR AŞKTIR GÜVERCİN BESLEMEK VE BİR TUTKUDUR...
http://www.guvercinurfa.com
http://www.guvercinrehberi.com
Kullanıcı avatarı
guvercinurfa
Dinamik Üye

Irklar: filo,süs güvercinleri
Doğum Tarihi: 17 Tem 1983

Mesajgönderen Ali Kemal EMİR » 30 Haz 2010 15:50

Denemek Lazım. Belkide çok hoışlarına gider
Selamlar
Kullanıcı avatarı
Ali Kemal EMİR
Aktif Üye

Irklar: Trabzon(çember dövücü) -posta-Sabuni-Mermeri
Doğum Tarihi: 08 Eki 1965

Mesajgönderen umut coşkun » 21 Kas 2010 13:53

Kuşlara yazık çöplük gibi
Kullanıcı avatarı
umut coşkun
Dinamik Üye

Irklar: Dolapçı,Azman
Doğum Tarihi: 01 Oca 1981

Mesajgönderen hasan karabulut » 03 Ara 2010 0:52

eskiden köylerde hep böyleydi hatırlıyorum saçak altında bu tür yuvalar bidahada o hayvancıkları gelincikler,kediler,büyük fareler yerdi
birde kışın soğukla mücadele acırdım o kuşlara köylüler bilmezdi kümes olayını kuşlar kaderine terkti anlıcanız.
Kullanıcı avatarı
hasan karabulut
Aktif Üye

Mesajgönderen Adnan Karabulut » 03 Ara 2010 9:43

Yuvalık demeye şahit ister. Tam bir Hilkat Garibesi.
Güzel ve kalıcı dostluklar temennisi ile herkese gönül dolusu saygı ve sevgiler.
Adnan Karabulut
Aktif Üye

Irklar: Kelebek, dolapçı ve posta
Doğum Tarihi: 12 Eki 1962

Mesajgönderen necdetakosman » 31 Oca 2011 11:43

sanayi sitesinde falan olur ancak böyle yuvalık. yağmur kar rüzgar hiç hesaplanmamış anlaşılan.
Köylerde saçak altında da böyleydi diyen arkadaşlara katılmıyorum gelincikten soğuktan ve hertürlü olaydan saçak altı en güvenlisi bence. Köylülertin ise kümesi bilmediğini söylemek ise bilgisizliktir. Bende bi köylüyüm aynı zamanda öğretmenim ve 10-12 yaşlarında saçak altında katal güvercinlerim vardı kümes olayını yapanlarda vardı ancak kapısı açık unutulan ve Güvercinleri kedi gelincik saldırısına uğrayan çok arkadaşı da biliyorum 10 sene saçak altında Güvercin besledim bir tanesini de kedi yada gelincik yemedi. Bilgilerinize sunulur.
''Ben Dolapçının Zeki, Çevik Ve de Ahlaklı olanını Severim''
Necdet AKOSMAN
DENİZLİ/ÇİVRİL
necdetakosman
Katılımcı Üye

Irklar: DOLAPÇI
Doğum Tarihi: 29 Nis 1980

Mesajgönderen hasan karabulut » 04 Şub 2011 1:56

necdetakosman yazdı:sanayi sitesinde falan olur ancak böyle yuvalık. yağmur kar rüzgar hiç hesaplanmamış anlaşılan.
Köylerde saçak altında da böyleydi diyen arkadaşlara katılmıyorum gelincikten soğuktan ve hertürlü olaydan saçak altı en güvenlisi bence. Köylülertin ise kümesi bilmediğini söylemek ise bilgisizliktir. Bende bi köylüyüm aynı zamanda öğretmenim ve 10-12 yaşlarında saçak altında katal güvercinlerim vardı kümes olayını yapanlarda vardı ancak kapısı açık unutulan ve Güvercinleri kedi gelincik saldırısına uğrayan çok arkadaşı da biliyorum 10 sene saçak altında Güvercin besledim bir tanesini de kedi yada gelincik yemedi. Bilgilerinize sunulur.

selam necdet bey bende köyde yaşıyorum benim bahsettiğim 1970 ve 80 ler köylüler kümes olayını bilirlerdi ama tavuklar için güvercinleri atarlardı bir saçak altına görürdük orda neler olduğunu büyük fareler yani gemeler düz duvardada yürürler yavruları nasıl kestiğini arkadaşlarım vardı bu şekil bakan ziyan olurlardı ordan örnekler verdim şimdi tabikide herkez bilinçlendi güvercin nasıl bakıldığını biliyorlar saçak altındada bakılır ama en azından geceleri kapısı olupta kapatılırsa olur ilgilenilirse yani TEŞEKKÜRLER.
Kullanıcı avatarı
hasan karabulut
Aktif Üye

Mesajgönderen necdetakosman » 04 Şub 2011 16:18

hasan karabulut yazdı:
necdetakosman yazdı:sanayi sitesinde falan olur ancak böyle yuvalık. yağmur kar rüzgar hiç hesaplanmamış anlaşılan.

selam necdet bey bende köyde yaşıyorum benim bahsettiğim 1970 ve 80 ler köylüler kümes olayını bilirlerdi ama tavuklar için güvercinleri atarlardı bir saçak altına görürdük orda neler olduğunu büyük fareler yani gemeler düz duvardada yürürler yavruları nasıl kestiğini arkadaşlarım vardı bu şekil bakan ziyan olurlardı ordan örnekler verdim şimdi tabikide herkez bilinçlendi güvercin nasıl bakıldığını biliyorlar saçak altındada bakılır ama en azından geceleri kapısı olupta kapatılırsa olur ilgilenilirse yani TEŞEKKÜRLER.

Hasn bey tekrar merhaba söylediklerinizin bazılarına katılıyorum ve örnekleyerek durumu anlatmanıza da teşekkür ediyorum. 1985-1986 yıllarında dedim ya saçak altında güvercin besledim diye evet dediğiniz doğru tavuklar için kümes vardı ancak o yıllarda güvercinleri için kümes yapanda vardı düz duvarda yürüyebilen fareler tahta yada kerpiçten yada zemini toprak olan kümesleri ne yapar. kümese şu sebeplerle karşıyım
1- saçak altında daha hijyenik bir ortam var( kümes içi bir hafta temizlenmezse pislikten hastalık yayılır bilirsiniz.)
2- geçen gün yasir arabacı diye bir arkaşın kümesine gelincik yada başka bi kemirken girip 40 tane kuşunu öldürüp bırakmış fotolarına baksanız girecek yer yok o da şaşırmış
3- güneşi ve soğuğu doğrudan alan kuşlarımız hastalık ve soguğa karşı daha dirençli olur.
4- bakteri ve virüsler kapalı ortamlarda daha kolay yayılır.
5- zırt pırt güvercinlerimizi elimize alamayız hem kendimiz hem kuşlarımız daha sağlıklı olur sonrada vitamin veya ilaç verip metabolizmasını bozmayız.
6- Bir yerde okumuştum güvercinler insanlardan yüksekte tünemek isterlermiş.(işin pisikolojik yönünü bilemem ama)
ya bunlar tamamen benim gözlemlerim kümes kullanan arkadaşlara da ne diyebilirimki kesinlikle idda etmiyorum herkese saygılar.
''Ben Dolapçının Zeki, Çevik Ve de Ahlaklı olanını Severim''
Necdet AKOSMAN
DENİZLİ/ÇİVRİL
necdetakosman
Katılımcı Üye

Irklar: DOLAPÇI
Doğum Tarihi: 29 Nis 1980

Mesajgönderen GÜNER GÜLESER » 06 May 2011 21:49

Bu resimden çıkarılacak güzel dersler var;güvercin sevgisinin, elde bulunan imkanlarla insana neler yaptırdığını anlatıyor.
GÜNER GÜLESER
Gözlemci Üye

Irklar: dönek , azman, kelebek,bursa oynarı
Doğum Tarihi: 01 Şub 1968

Dön Salma İç ve Dış Ortamı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir