BAşKA Ã?AREM KALMADI KÃ?MESE ELEKTİRİK VERECEÄ?İM

Yırtıcılar, hırsızlık, şikayetler ve benzeri sorunlar

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Re: selamlar

Mesajgönderen Hakki Var » 27 Kas 2006 18:01

levent.karani yazdı:bence hak ediyorlar hirsizlar...ne diye caliyorlar ki ? herseyi hak ediyor hirsizlar her seyii....ben affetmem kusumu calani..ben hirsizlik yapiyor muyum ? o kadar sevdigim kus var gidip para verip aliyorum,ben enayi miyim ? bence degil elektrik atom bombası bile atabilirsin hirsizlarin kafasina :)

Levent kardesim,
sen beni bu kadar güldürdün umarim allahta seni güldürür.

Arkadaslar teknologi gelisti, benim isyerinde, patronumun evinde (ayni zamanda komsuyuz sayilir) ve kümeslerimde ve is yerinden direk polise uyarli sistem var. Bu sistem BOSCH TELEKOM sistemi, nasil isledigini kisaca anlatayayim isyerinde ve patronun evinin kapisinda belirli saatlerde kapiya anatar sokma veya kapiyi zorlama aninda direkmen isyerinin merkezi sistem üzerinden 3 yere dagiliyor, 1. 112 Itfaiye, ayni anda. 2. Polis, 3. otomatik olarak bagli bulundugum ilden direkmen 400 km uzaktaki BOSCH TELEKOMUN merkezi olan Bremene gidiyor. Is yerinin alarm sistemi sorumluluk alanimada girdigi icin bu saatler icerisinde msl. kapi kilitlenmedigi, veya acildigi an 10 kez arka arkaya hem teknik isleri müdürünün telefonu hemde benim isyerine ait cep telefonum caliyor ve ayri bir ton cikartiyor. Patronun evinde ayni sekilde sadece patronun telefonu ve esinin cep telefonlarina yüklü. ayni sekilde kümeslerimde biraz farkli kümeslerin bulundugu araziye aktiv oldugu zaman dahilinde atiyorum aksam 20:00 sabah 07 arasi giren oldugu taktirde uygulanan basinc ve hareket dolayisiyla ayni sekilde bu 6 kez arka arkaya telefonum kisa araliklarla caliyor, ve nerede e oluyor (isyerimi yoksa kuslar mi) telefon sesisle anliyabiliyorsunuz ve kümese belirli mesafeye yaklasildiginda otomatik olarak polis alarma geciyor ve 3-5 dak. icerisinde kümese ulasabiliyorlar. Yanlis alarmlarda buda olmuyor degil atiyorum telefonum araciligiyla bunu isyerindeki zantraldan passiv duruma gecirmemis isem ve atiyorum cocuklarim oynamaya oraya geldi ise, otamatik olarak sistem aktiv oldugu icin ve o bölgeye yaklasildigi an polis alarma gecebiliyor ve rapor tutup gidiyorlar ve bugibi durumlarda bu oparasyonu ödemek zorunda kaliyorum. Ayni sistemde isyerinin cevresi icin gecerli, kimyasal firma oldugu icin 11 Eylül olayindan sonra böyle bir kontrol sistemi mecburi kosuldu, veyahutta 24 saat bekci kosuluydu.. Isci ücreti pahali oldugu icin bu sistem daha ucuza geldi.
Hepinizi saygiyla selamlar, kusculukta oldugu gibi tüm hayatinizda basarilar dilerim.
Hakki Var
Kullanıcı avatarı
Hakki Var
Aktif Üye

Irklar: Saya ve Dönek
Doğum Tarihi: 11 Kas 2008

seriat...

Mesajgönderen levent.karani » 28 Kas 2006 1:04

Sizi guldurebildiysem ne mutlu bana :) ama soylediklerim guldurmek icin degildi;sadece icimden geceni soyledim...bilemiyorum;bence sadece kusla ilgili degil,eger insan hirsizlik yaptıysa yaptıgı elini keseceksin,diliyle yaptıysa dilini keseceksin..yani seriat kuralları...bence turkiyede de uygulanmalı..tam turkiyeye uygun bir cozum..hırsızlık gitgide artıyor...buna gulunmez beyler ancak aglanır...sizin anlattıgınız sistem cok guzel,orijinal bisey ama ben o sistemi kuramam! ya da su an icin kuramam...daha zaman lazım...gerci kocaman kangal kopegi var bahcede :) ve dam da yuksek...bilemiyorum..biraz zor gorunuyor...ama burada elektrik cektirenler var ve tıkır tıkır isliyor...yani elektrigi bilen kimse oraya yaklasmıyor :) caydırıcı ozelligi var...dedigim gibi;hırsızlık yapana tolerans yok! ikinci bir sans yok ! bence seriat sistemi gelmeli turkiye'ye...
saygilarimla...
levent.karani
Deneyimli Üye

Önceki

Dön Yetiştiricilik Sorunları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir