komşuların güvercinlere olumsuz tepkisi ?

Yırtıcılar, hırsızlık, şikayetler ve benzeri sorunlar

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

komşuların güvercinlere olumsuz tepkisi ?

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 09 Ara 2003 10:24

komşular güvercinlere koku,gürültü ve çamaşırlarına pislediklerini iddia ederek kaldırılmasını istediklerinde, resmi mercilere şikayet ettiklerinde
problem yaşarmıyız?
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

Irklar: Takla
Doğum Tarihi: 29 Ağu 1970

Mesajgönderen postacı » 09 Ara 2003 17:45

Selamlar Cemal Bey,
Bu konuyla ilgili olarak duyduğum kadarını aktaracağım evde veya balkonda evcil hayvan besleyenler şayet komşuları tarafından şikayete maruz kalınırsa hayvan beslemelerinin engellendiğini duymuştum.Ancak konunun ne derece doğru olduğunu bilmiyorum.Bu nedenle size fazla yardımcı olamayacağım.Benim nacizane tavsiyem komşularınızın gönlünü alıp konuyu uzlaşma yoluyla çözmenizdir.İnşallah problemi istediğiniz biçimde çözersiniz.
Saygılar
Rahmi Bozkır
Kullanıcı avatarı
postacı
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: Posta Güvercini
Doğum Tarihi: 29 May 1960

Mesajgönderen Osmanbeyoğlu » 09 Ara 2003 18:03

Dışarda uçan yüzlerce yabani güvercin, sercçe, karga vb. kuş var. Bunlar pislemez, kokmaz binbir özenle bakılan üç beş evcil güvercin devamlı çamaşırlara pisler. Bizim insanlarımız malesef böyle. Allah yardımcın olsun arkadaşım. Benim bir arkadaşımın başına geldi bu olay. Kuşyarını bir aydan fazla kümesten dışarı çıkarmadı. Apartmandakiler çamaşırlarına hala pisleyen kuşlar olduğunu görünce uğraşmaktan vaz geçtiler. Benim bildiğim güvercinlerin öyle rahatsız edecek kadar etrafa yayılan kokusu olmaz. Kokacak olsa her apartmanın yıllarca temizlenmeyen çatı araları, havalandırmaları var oralar kokar. Eminim siz zaten temizliğe güvercinlerinizin sağlığı için dikkat ediyorsunuzdur.
Sevgi dolu, Sağlıklı, Patlamayan Kümesler
Yunus Emre Osmanbeyoğlu
Kullanıcı avatarı
Osmanbeyoğlu
Katılımcı Üye

Mesajgönderen Boletus » 10 Ara 2003 15:39

Resmi mercilerden bu işlere zabıta bakıyor. Eğer zabıtaya bir şikayet yapılmışşa zabıta gelip duruma bakıyor ve kuşlarınızı kaldırmanızı yani bu işi bırakmanızı size söylüyor. Eğer zabıtanın dediğini dikkate almazsanız size para cezası uygulama hakkı var. Para cezasını ödeyip gene kuş beslemeye devam ederseniz, para cezaları artarak tekrarlanabiliyor. Ayrıca şikayetci direk olarak mahkemeye de dava açabilir. Bu durumda derdinizi hakime anlatmak durumundasınız. Genellikle balkonda kuş besleyenlerin böyle sorunları olabiliyor. Ankara'da bir arkadaşım bu nedenle kuşlarını evinde besleyemez duruma düştü. Her şeyden önce komşularla iyi geçinmek ve fazla dikkat çekici davranmayıp, çevreye en az zararı vermeye çalışmak lazım. Gene de sorun oluyorsa inatlaşmadan karşılıklı anlayış ve hoşgörü çerçevesinde halletmeye çalışmak en doğrusu olur diye düşünüyorum.
Yavuz İşçen
Boletus
Arşiv Yazarı

Mesajgönderen postacı_46 » 04 Oca 2007 15:43

böyle sıkıntılarla hayli karşılaşıyor yetiştirici dostlar. ben bu yönden biraz şanslıyım komşular şikayetçi değil Allah razı olsun onlardan sorun yaşamıyorum . :P
postacı_46

Mesajgönderen bisanthe59 » 06 Oca 2007 2:55

böle bi olay banada oldu fakat şikayetçi olmadılar ama mallenin birinde zabıtalrın kuş salmayacaksınız diye evlere yazılı tebligat bıraktıklarını biliyorum
sevgi saygıyla baÅ?lar
bisanthe59
Katılımcı Üye

Mesajgönderen mehmet_25 » 06 Oca 2007 5:58

evet haklısın bisanthe59 benim arkadaşıma 2 kez zabıtadan uyarı aldı 2 hafta kadar salmadılar ama şimdi salıyolar bakalım sonuç ne olucak
Kullanıcı avatarı
mehmet_25
Deneyimli Üye

Irklar: HÜNKARİ POSTA TİP
Doğum Tarihi: 14 Oca 1981

Dön Yetiştiricilik Sorunları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir