yurt dışından yasal olarak güvercin ithal etmek

Yırtıcılar, hırsızlık, şikayetler ve benzeri sorunlar

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

yurt dışından yasal olarak güvercin ithal etmek

Mesajgönderen gunay tippler » 14 Nis 2007 1:22

merhaba arkadaşlar sizden yardım bekliyorum bilgisi olan lütfen yardım etsin
arkadaşlar bu başlığı forumun neresine yazacağımı bilemedim araştırdım forumda bu konuyla ilgili bir bölüm bulamadım eğer varsa kusura bakmayın ben bulamadım ve karar verdim yüksek uçucu ırklara yazmaya
öncelikle ben güvercin seven bir vatandaş olarak tipplere gönül verdim ve kulüp kurduk türkiye adına yarışıcaz dünyada
ama sorunlar var gümrükte ingiltereden kuşlar bizim komşumuza kadar geliyor 6 küsür sınırdan ama ülkemize sokmak yasak imkansız gümrükçünün insafına kalıyor kaç arkadaşın kuşları gümrük memürları tarafından salındılar havaya yada el konuldular biz sanki kötü bir şey yapıyormuşuz muamelesi görüyoruz gümrükçülerden ve o ülkelerden veteriner raporlarına ramen bizim memurlar tanımıyorlar yasak o kadar diyor belgeye dahi bakmıyor,
bunun yasal çözümü yokmu?acaba zannediyorum posta yetiştiricileride ayni sorunları yaşıyorlar gümrükte
kulüp olarak bizim çok ağrımıza gidiyor biz ülkenin reklamını yapıcaz bu konuda türkiyenin adını tanıtıcaz dünyaya ama nafile dünyanın en kaliteli damızlıklarını getiricaz ülkemize ama imkansız milyon dolar harcansa reklama belki o etkiyi yapmıycak dünyada ama biz gönüllü yapıcaz ama çözüm nasıl olur dünyanın her yerinden tippler ci arkadaşlığımız var
arkadaşlar özellikle balkan ülkelerinden gelin biz size hediye verelim diyorlar yeterki türkiye başarılı yarışsın bizim gururumuz olun neyse yardımınızı bekliyorum
saygılar
Kullanıcı avatarı
gunay tippler
Katılımcı Üye

Mesajgönderen gunay tippler » 17 Nis 2007 12:09

merhaba Koral bey
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gunay tippler
Katılımcı Üye

Dön Yetiştiricilik Sorunları

Kimler çevrimiçi