GÜVERCİN YETİŞTİRİCİSİ OLMAK GÜVERCİNLERİ SEVMEKMİDİR ?

Yırtıcılar, hırsızlık, şikayetler ve benzeri sorunlar

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Mesajgönderen akcanm » 28 Ağu 2007 19:19

Güvercin yetiştiricisi olmak güvercinleri sevmek demektir. Hayvanları sevmek demek değildir.
Kedi yetiştiricisi olmak da kedileri sevmek anlamına gelir.

Şaka bir yana Çok önemli bir soru sormuşsunuz. İnsan güvercini neden besler. Güvercine iyilik olsun diye mi? Yoksa kendisi için bir oyalanma vesilesi olsun diye mi ? Sanırım cevap ikincisi. Ancak unutmamak gerekir ki insan bu yetiştirme süreci içinde güvercini (ya da herhangi bir canlıyı-nesneyi) sevmeyi öğrenir. Ona alışır. Başlangıçta da en azından nefret eder bir durumda değildir zaten. Ben kesinlikle kendimi tatmin etmek için de olsa kedilerle uğraşmazdım, çünkü sevmem. Başlangıçta insanın durumu
karşısındaki hayvana karşıen azından bir 'ilgi duyma' olmalıdır.

Bu konuda başka düşüncesi olanlarda yazarsa sevinirim.

Selamlar
Mehmet
Kullanıcı avatarı
akcanm
Aktif Üye

Irklar: bursa oynar
Doğum Tarihi: 12 Oca 1972

Mesajgönderen p.kusu » 28 Ağu 2007 23:30

akcanm yazdı:Güvercin yetiştiricisi olmak güvercinleri sevmek demektir. Hayvanları sevmek demek değildir.
Kedi yetiştiricisi olmak da kedileri sevmek anlamına gelir.

Şaka bir yana Çok önemli bir soru sormuşsunuz. İnsan güvercini neden besler. Güvercine iyilik olsun diye mi? Yoksa kendisi için bir oyalanma vesilesi olsun diye mi ? Sanırım cevap ikincisi. Ancak unutmamak gerekir ki insan bu yetiştirme süreci içinde güvercini (ya da herhangi bir canlıyı-nesneyi) sevmeyi öğrenir. Ona alışır. Başlangıçta da en azından nefret eder bir durumda değildir zaten. Ben kesinlikle kendimi tatmin etmek için de olsa kedilerle uğraşmazdım, çünkü sevmem. Başlangıçta insanın durumu
karşısındaki hayvana karşıen azından bir 'ilgi duyma' olmalıdır.

Bu konuda başka düşüncesi olanlarda yazarsa sevinirim.

Selamlar
Mehmet

ELİNİZE DİLİNİZE YUREGUNUZE SAGLIK BOLE BIR SORUYA COK GÜZEL CEVBA VERMISSINIZ SONUNA KADAR HAKLISSINIZ...
p.kusu
Deneyimli Üye

Re: GÜVERCİN YETİŞTİRİCİSİ OLMAK GÜVERCİNLERİ SEVMEKMİDİR ?

Mesajgönderen eyüptibet » 24 Eki 2008 23:33

selamun aleyküm valla bende sadece yetiştiricilik taraftarıyım hoş 1.5 aydır besliyorum fazla kuşum yok sadece 6 tane ama çok zevkli ve huzurlu bi olay herkese kolay gelsin .
Düştüğünde yanında olmayan;kalktığında omuzlarına basar.
E.tibet
eyüptibet
Deneyimli Üye

Irklar: dumanlı
Doğum Tarihi: 30 May 1980

Dön Yetiştiricilik Sorunları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir