Guvercin festivalı Posta yarışı olur kim basına haber v

Görsel ve yazılı eserlerde güvercinler bölümü

Moderatörler: Forum Admin, ferahzade

Mesajgönderen balkes_kelebek » 14 Kas 2006 17:10

şenol coca yazdı:Değerli büyüğüm bandırmadaki festivali yerel basına ve ulusal basının tamamına duyurduk.Ancak tek ilgilenen İHL ihlas haber ajansı oldu oda haber yapıp diğer kanallara satmış.Bizler TGRT,STAR,MELTEM TV,ve buranın yerel televizyonunda seyrettik.Bence güvercin ile ilgili haberleri pek kayda değer bulmuyolar.Yalnız gazeteciler şunu söylüyor; ilginç ,merak uyandıran haber varsa hemen hemen gelelim.işte bandırma fesivalinin haberi:::otomobil fiyatına güvercin..ilginç haber lazım adamlara.Sonra memlekette magazin haberleri varken kim bizim kuşlarımızla ilgilenirki :( :(

yorumun tam isabet taktir ediyorum. Bence Tülin Caner ,,, Ahu Meriç daha önemli :=) işte buda böyle birşey yap bi konuşan yada kediyle oynayan güvercin hepsi hemen zıplar. :)) halk bunu istiyor aslında kendimize kızıyoruz farkında deılız
Birol BAÅ?YÄ°Ä?Ä°T - BALIKESÄ°R b_basyigit@hotmail.com
Kullanıcı avatarı
balkes_kelebek
Katılımcı Üye

Mesajgönderen birisiste » 14 Kas 2006 19:08

Merhabalar

Arkadaşlar bence haberlerin ilgi çekici olmasından ziyade bizlerin güvercin yetiştiricileri olarak neler yapabildiğimizdir.şimdi biraz öz eleştiri yapalım..
Kaç tane dernek üyesi olan bütün yetiştiriclerini toplayıp her yıl düzenli olarak aşılama yapıyor ? Kaçı üyelerine güvercin yetiştiriciliği ırklarımızın standardı,kanatlı hastalıkları,güvercinlerin yıllık bakımı konusunda bir Veteriner Hekim getirtmek suretiyle üyelerini bilgilendiriyor ? Kaç tane güvercin derneği en basidinden kuş gribi konusunda bilgilendirici tarzda afiş yazı broşör vs. hazırlayıp bunları dağıtıyor ? Kaç tane derneğimiz güvercin bakabilmemiz için gerekli olan kümes standardı konusunda bir çalışmada bulunmuş ? Daha bunlar gibi milyonlarca soruları ard arda sıralayabiliriz.Aslında bizler en çok ilgiyi yaptıklarımızla toplarız.Üyelerimizi ve diğer insanları bilinçlendirdiğimiz ölçüde bu camiaya katkımız olabilir.Ama bizler olayı sadece yılda bir defa yarışma veya da festival olarak görüp orda güvercinlerimizi sergileyip birde müzayede yaptıkmı iş tamamdır gözüyle bakarsak bence değişen çok fazla birşey olmaz.Ondan sonra malesef gazetelerde çıkan haberlerde otomobil fiyatına güvercin diye başlık atılarak yayımlanır.Bu yazdıklarımdan hiçbir dernek mensubu veya yöneticisi arkadaşım alınmasın.Bu yazım başta kendim olmak üzere yaptığım bir özeleştiridir.şahsım adına çok daha ciddi çalışmalar yapmalıyız.Gerekirse sempozyumlar düzenlemeliyiz.Ama öncesinde kendi camiamızı bilinçlendirmeliyiz.Yoksa bir yol katedebileceğimizi sanmıyorum.Nedenmi pazarlarda veya kahvehanelerde hala benim kümesimde 50 cm pislik var ama kuşlarımın hepsi sapasağlam laflarını daha çok duyarız....

Bence önce iğneyi kendimize batıralım ve görelim,ondan sonrada çuvaldızı medyaya batırırız. :wink:

Sevgi ve Saygılarımla
Nurullah MURAT
Sende geçebilirsin yardan, anadan, serden
Seninde destanını okuyalım ezberden,
Haberin yok gibidir taşıdığın değerden.....
Kullanıcı avatarı
birisiste
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: Oynar,Mülakat

Babadan miras olarak kalan makaracı sevdası
Doğum Tarihi: 01 Oca 1979

Dön Güvercin ile Magazin

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir