İNTERNET BASININDA GÃ?VERCİNLER

Görsel ve yazılı eserlerde güvercinler bölümü

Moderatörler: Forum Admin, ferahzade

Mesajgönderen Süvari » 29 Eki 2004 22:16

Cemal arkadaşımıza teşekkürler. Bende bu siteyi bulmamı sağlayan bağlantıyı yazmak istiyorum.

http://www.zaman.com.tr/?hn=43383&bl=haberler

İyi günler
Süvari

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 04 Kas 2004 16:56

En son CEMAL ARIKAN tarafından 01 Nis 2006 20:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

Irklar: Takla
Doğum Tarihi: 29 Ağu 1970

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 13 Kas 2004 16:38

Sayın yetkililer, ülkemizin kanayan yaralarından birinden bahsetmek ve bu konu ile ilgili acilen tedbirler alınmasını sağlamak amacıyla bu satırları yazıyorum. Ülkemizde kolaylıkla kurulabilen ve herhangi bir yasal müeyyidesi olmayan Dernekler hakkında birşeyler söylemek istiyorum. Etrafımızda faaliyet gösteren yüzlerce dernekler asıl amacından çıkmış adeta bir kumar oynatılan yerler halini almıştır. Kanarya sevenler derneği, satranç sevenler derneği, güvercin sevenler derneği vs adlarıyla kurulan bu derneklerin bir çoğunda paralı oyun oynanmaktadır. Sabahlara kadar açık olan bu yerlerde paralı oyun, tefecilik, tehdit, sindirme gibi işlerin hepsi yapılmaktadır. Bir tanıdığın orada çalıştığını ve aylık kazancının 2,5 milyar lira olduğunu biliyorum. Ürneğin Satranç Sevenler Derneğinde hiç satranç olmadığını da biliyorum. Paralı oyun oynayıp kaybeden insanların kaybettikleri paraları geri kazanabilmek için bir geceliğine %100 faizle borç para aldıklarınıda biliyorum. Bugün 50 milyon borç alan kişi yarın bu parayı 100 milyon olarak ödüyor. Üdemediği takdirde neler olabileceğini de tahmin etmek hiç zor değil. Bu dernekler kuruluş amaçlarından çıkmış ve adeta bir kumarhane pozisyonunu almıştır. Bu konuyla ilgili acilen çözüm bulunması gerekmektedir. Mesela bu derneklerde her türlü oyun oynanması yasaklanabilir. Saygılarımla

kaynak:

http://www.abdullahgul.gen.tr/TR/ReadGBook.asp?p=3
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

Doğum Tarihi: 29 Ağu 1970

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 20 Kas 2004 19:59

Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye