TÜM GÜVERCİN SEVERLERİN İŞİ KOLAYLAŞACAK

Yemlik, suluk, yuvalık ve diğer malzemeler

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

TÜM GÜVERCİN SEVERLERİN İŞİ KOLAYLAŞACAK

Mesajgönderen İST ŞAHİN TEPESİ » 31 Ağu 2012 3:23

Selam arkadaşlar, Ortak sevgimiz olan güvercinlerin bakımına hepimiz hassas davranıyoruz. Fakat bazı dönemler geldiği zaman okullar tatil edildiğinde, ailecek tatile gidileceği zaman veya bizler şehir dışına çıkacağımız zaman hemen kuşlarımız aklımıza gelir. 5 er kg lık suluk yemlik arama peşine giderek kuşlarımızın çokluğuna göre 3-5 gün idare eder diye tedirgin ola ola gideriz. tahmini gün sayısını aşarsada evdeki ahalinin yardımına müracaat ederiz. Çoğu yerde yardım alsak bile aslında evin ahalisinede sevmediği bir görevi yaptırmak zorunda kalır huzursuzlukların çıkmasınada sebep oluruz. Kuşlarımızın 3-5 gün idare edecek fazla atılan yemin aç kalmamalarını önlesede hijyeni bozulmuş pislenmiş bir yemi yemesine sebebiyet verdiği gibi yavru bakımınıda negatif şekilde etkilediği kesindir. Duran suyunda bakteri üretmeye yosunlaşmaya başlayan suluklarımızda yeni yeni kümes katliyamlarının habercisinden başka bişey değil.

Bende şehir dşına sıkça çıkan bir meraklı olduğum için bu konuya birilerinin aklına gelmiştir ve çaresi düşünülmüştür diye bazı araştırmalar yaptım. güzel bir sonuçla karşılaşıncada tüm meraklı arkadaşların işine yarıyacağı düşüncesiyle Sayın,TGYB yetkilisinden izin alarak sizlerle paylaşmak istedim.Yine Sayın, Site yöneticisi izin verirse üretici firmanın telefonlarını paylaşırım daha sonraki taleplerinizi üretici firmayla direk sizler görüşebilirsiniz.

Asıl görevi 300.000 adetlik tavuk çiftliklerinin hiç el deymeden verimliliğinin sağlayan izmir'li bir fabrika güvercinlerimiz konusundada kolları sıvamış. 60 kg 300 kg kadar baktari üretmeyen piliüretandan kümes dışına konulacak kabine yemin tıransferini yaptıktan sonra hiç yere değmeden arzu edilen aralıklarla dizilen gıramaj ayarlı yemliklere küçük bir motor yardımı ile zaman rolesi sayesinde sabah akşam istediğiniz saatte kuşlarınızı sizin yerinize istenilen miktarda yemliyor.

Aynı şekilde direk siviç yardımlı kuşunuzun içeceği miktar kadar suyu suluğun dışında azalmasıyla takviyesini kendi kendine yapıyor. Kuşun boyu kadar mesafeden tavana asılı olan suluk sistemiylede içine pislik gitmesi önleniyor. her iki yemleme ve sulama sistemi kümes temizleme sırasında rahatça bir bütün olarak yukarı doğruda kaldırılabiliyor. Beğeniceğinizi umduğum ürünlerin resimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.
Saygı ve Sevgilerimle,
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
İST ŞAHİN TEPESİ
Deneyimli Üye

Re: TÜM GÜVERCİN SEVERLERİN İŞİ KOLAYLAŞACAK

Mesajgönderen Ali Kemal EMİR » 10 Nis 2014 11:16

Bu ürünlere ulaşabileceğimiz tam adresn nedir acaba
Kullanıcı avatarı
Ali Kemal EMİR
Aktif Üye

Irklar: Trabzon(çember dövücü) -posta-Sabuni-Mermeri
Doğum Tarihi: 08 Eki 1965

Dön Salma Ekipmanları