YARIşMADA BİRİNCİ OLAN POSTA GÃ?VERCİNi... ?

Yarışmalar, taktikler, öneriler bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

YARIşMADA BİRİNCİ OLAN POSTA GÃ?VERCİNi... ?

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 10 Ara 2004 16:50

YARIşMADA BİRİNCİ OLAN GÜVERCİN HEP DERCEYE GİREBİLMİşMİDİR
YOKSA BU SENE BİRİNCİ ERTESİ SENE SONUNCU OLABİLMEKTEMİDİR ?
BİRİNCİLER ÜST ÜSTE BİRİNCİ OLABİLMEKTEMİDİRLER ?TÜRKİYEDE SON 5 YILIN BİRİNCİLERİ KİMLERDİR ?SELAMLAR,SAYGILAR.
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

Irklar: Takla
Doğum Tarihi: 29 Ağu 1970

Mesajgönderen postacı » 10 Ara 2004 17:23

Selamlar,posta güvercini sporunda bir kuşun arka arkaya birkaç yarışta birinci olabilmesi oldukça zordur.Zira kuşun haftalık performansı değişebilir.bunun dışında birincilik birazda şanstır.Kısa mesafeli yarışlarda (300km kadarki)1 dakika gibi kısa bir süreye 10-20 arası kuş saatlere basıldığı göz önüne alınırsa kuşun kümese alınmasındaki birkaç saniyelik gecikme dahi 1.olabilecek kuşu 10.yapabilir.Konuyu bu anlamda inceleyecek olusak aslında posta güvercinindeki istikrarı klasmanlar belli eder.Bir örnek vermek gerekirse viteste 4 yarış üzerinden arka arkaya en iyi dereceleri yapan güvercin klasman şampiyonu olur.orta mesafe ve maraton yarışlarında ise 3 yarış üzerinden en iyi dereceyi yapan güvercin bu kategorilerin klasman 1.olur.Ayrıca toplam 10 yarış üzerinden her mesafede derece yapan güvercin her mesafenin (all round) AS GÜVERCİNİ olurki bu güvercin hiç şüphe yokki sezonun en iyi dereceli güvercinidir.2003 senesi ve 2004 senesinde maraton klasman 1.si ve aynı zamanda yanılmıyorsam as güvercin 3.sü olan Bağcılardan Ertan Kapusuz isimli yarışmacı arkadaşımızın güvercini bana göre son 2 senenin en başarılı güvercinidir.Bana göre diyorum zira resmi olarak son iki senenin karşılaştırması yapılmadığı için bildiğimi yazıyorum.

Saygılar
Rahmi Bozkır
Kullanıcı avatarı
postacı
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: Posta Güvercini
Doğum Tarihi: 29 May 1960

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 11 Ara 2004 12:24

teşekkürler rahmi bey.
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye