MİSAFİRLERİN ÜYE OLMALARI

Farklı soru ve sorunlar için cevaplar öneriler

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

MİSAFİRLERİN ÜYE OLMALARI

Mesajgönderen Ertan Cahit Ergin » 13 Tem 2009 12:26

Selamlar arkadaşlar son zamanlarda dikkatimi çekti foruma baktığımda üyelerden çok misafir katılımlarını görüyorum,hemde ciddi rakamlarda.
Örneğin ben bunu yazarkaen 2 kayıtlı 13 misafir.
Şahsi fikrim ve ricam misafir arkadaşların üye olmaları yönünde,hem kendilerini tanımış oluruz hemde görüşlerini paylaşmış oluruz.
Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Ertan Cahit Ergin
Aktif Üye

Irklar: Dolapçı
Doğum Tarihi: 04 Nis 1969

Re: MİSAFİRLERİN ÜYE OLMALARI

Mesajgönderen postacı » 05 Eki 2009 14:35

Selamlar Ertan kardeşim insanların üye olmak içinde olmamak içinde gerekçeleri vardır.Birçok forum üyeler dışında gezilemediği için kısacası misafire kapalı olduğu için merak eden kişi üye olmak zorunda kalmaktadır.Ben sahsen sadece merak etttiği için bir yere üye olunmasına karşıyım.Çünkü bu kişi o forumda üye konumunda misafir oluyor çünkü katılım yapmıyor sadece okuyor.Bu yazdıklarım sakın bir eleştiri olarak algılanmasın birçok aklı başında kişi sırf kaosa sürüklenmemek ve kişilerle muhatap olmamak için bu yolu seçiyor olabilir.Diğer bir konu ise bir şekilde üye olduğu forumdan ayrılıp giden kişiler kişisel meraklarını giderebilmek adına misafir olmayı seçenek olarak kullanabilir.Tgyb olarak bizler bu nedenle forumu herkeze açık tutup herkezin okumasını sağlıyoruz ve herkezin okuma ve haber alma hakkına saygı duyuyoruz sadece yazma hakkını üyelere vermeklede üye ile misafir arasındaki ayrıcalığı belirlemiş oluyoruz.Gerçi bazen başka platformlarda gelişen üzücü olaylar nedeniyle bazı insanların bırakın bu foruma üye olmayı bu forumu okumasını dahi haketmediklerini düşünüyorum.Ancak daha sonra ise sakin kafayla düşündüğümde aşağıdaki yaşanılmış olay aklıma geliyor ;

Birgün cüneyd-i bağdadi hazretleri "kuddise sirruh" bir deniz kenarına gitmiş. bir mecusi bol miktarda yem almış, denizdeki balıklara yem atıyormuş. cüneydi bağdadi hazretleri "kuddise sirruh", ne yapıyorsun, demiş. mecusi; yem atıyorum, sevap kazanacağım demiş. cüneyd-i bağdadi hazretleri, senin sevap kazanman için, evvela iman etmen lazım. sen müslüman değilsin, hangi sevaptan bahs ediyorsun, demiş. mecusi; peki benim bu balıklara yem verdiğimi o bahs ettiğin allah görüyor mu, demiş. cüneydi bağdadi hazretleri; vallahi billahi görüyor, onun bilmediği, onun görmediği bir şey yoktur ki, demiş. mecusi, bu da bana yeter, demiş.

aradan seneler geçmiş. cüneyd-i bağdadi hazretleri hacca gitmiş, tavaf ederken bakmış, mecusi de tavaf ediyor, gözyaşı döküyormuş. cüneyd-i bağdadi hazretleri, burada ne işin var, demiş. o beni gördü demiş. nasıl gördü deyince, sen gittikten sonra içimde bir nur parladı. baktım balıkların hepsi kelime-i şehadet getiriyor, ağaçlara baktım, kelime-i şehadet getiriyor, ben de kelime-i şehadet getirmeğe başladım. senin rabbin beni gördü, o gördüğü için de buraya geldim ve sana bir nasihat vereceğim: " iyilik yap, denize at, balık bilmezse, hâlık bilir." işte hâlık bildi ve beni mecusi iken mümin yaptı." demiş.

Saygılar
Rahmi Bozkır
Resim
Kullanıcı avatarı
postacı
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: Posta Güvercini
Doğum Tarihi: 29 May 1960

Dön Yetiştirici Dayanışması

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir