Aslanbaş Kelebek'ler "İçen Kardeşler"

Kelebek ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Aslanbaşlarımızı beğendiniz mi?

Anket 24 Haz 2007 2:24 tarihinde bitecek

Maşallah çok güzeller...
5
83%
Ehh işte.. İdare eder...
0
Oy yok
Hayır beğenmedim...
1
17%

Toplam oy : 6

Mesajgönderen çakırhüseyin » 10 Nis 2007 21:13

merhaba arkadaşlar
bu kuşlar yani aslanbaşlar denilen kelebekler performans kuşu değil demek yanlış tabir bunu söylerkene ayhan içen arkadaşımızın söylemleri kuşu uçururkene turp olmalarından dolayı uçuramıyolarmış her halde
bu kuşları yavrudan bir kaç tanesini uçurup görmek lazım ondan sonra eğer kuş oynamyorsa kesin ve net konuşmak lazım ama bu kuşlar yüzde doksan oynamaz bu kuşlar bu hale gelinceye kadar kaç çeşit ırka vuruldu mesala beş sene önce aslanbaş bile yoktu karabaş vardı hanği ırka vurulduda kafa yapıları bu hale geldi biliyorsanız açıklarsanız bizde öğrenebiliriz bide her bu kadar iri olan karabaş oynamıyacak diye bir kaydeyok ben çok irisini oyun performanslısını izledim teşekkür ederim
çakırhüseyin
Gözlemci Üye

Mesajgönderen muharremaycan » 17 May 2007 3:08

allah can pekliği versin güzel kuşlarınız var birde oyun yapsalar......
muharremaycan
Katılımcı Üye

yeni sezon aslanbaşlar

Mesajgönderen ayhanicen » 25 May 2007 2:20

yeni sezon aslanbaşlarımız..

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
İçen Kardeşler damızlık akbaş baska ve karabaş kelebek.. 05445398526
www.icenkardesler.tr.cx
ayhanicen
Gözlemci Üye

Mesajgönderen oksay » 04 Haz 2007 0:35

Ayhan bey, kuşlar güzel önemli olan bu ırkları daha nasıl geliştirebiliriz.Bende bu ırkın hastasıyım elimde de çok özel bir ırk var.Kuşlarınızı burada görünce inanın çok mutlu oldum.Kelebeği sadece oyun kuşu sanan kuşçu arkadaşlarımız aslında hem doğruyu söylüyorlar hemde yanılıyorlar.Bu ırkı tam bilmedikleri için bu düşüncelerini normal karşılıyorum.Böyle özel bir ırkı sanırım ellerinde olsa onlarda uçurmak istemezlerdi.Bu ırkta iyi bir yavru çıkartmak kuş uçurulduğunda alınan zevk kadar insana haz verir. tabiki iyi bir damızlıkçısan

saygılar oksay
oksay

guzel kuşlar

Mesajgönderen p.kusu » 22 Ağu 2007 15:36

gercekten guzel kuşların baya beyendım gazıosman pasadakı kelebeklerden bır keresınde getırmıslerde bilmiyorm aynılarıyldı haata kuşu gerı bıle verdık aynı kuşlardı kalba kükeburgaz
p.kusu
Deneyimli Üye

Mesajgönderen aykutk » 22 Ağu 2007 16:29

Selamlar

Bunlarda benim bu sene ki kelebek yavrularım ;

Resim

Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
aykutk
Deneyimli Üye

Irklar: Saya Baska
Doğum Tarihi: 31 Ağu 1964

Mesajgönderen ufuk20 » 22 Ağu 2007 19:20

birbirinden güzel yavrular almıssın Aykut abi! saglıklı büyürler ınsallah Allah nazardan saklasın! yavrular çok güzel benim de kelebek besleyesim geldi :)
Kullanıcı avatarı
ufuk20
Gözlemci Üye

Aslanbaş ?????

Mesajgönderen aki » 22 Ağu 2007 23:57

Selamlar!

Öncelikle sorum şu!
Niçin 'Aslanbaş' ? :?:
Karabaş veya Karabozalı değilde, bilmediğimiz başka özelliklerimi var acaba? :?:

Saygılar
Süleyman Gürcan Akbulut
10200 Bandırma
e.mail sgakbulut@ttnet.net.tr
e.mail sgakbulut@tr.com.tr
e.mail s.g.akbulut@hotmail.com
www.kelebek.tr.com.tr
Kullanıcı avatarı
aki
Katılımcı Üye

Mesajgönderen utkucecen » 27 Ağu 2007 23:29

maşallah gerçekten çok güzel yavrular,bide tüylerini yapsın bir kat daha güzelleşirler güle güle besle
Kullanıcı avatarı
utkucecen
Katılımcı Üye

Irklar: kelebek,kelebek,kelebek....
Doğum Tarihi: 17 Şub 1981

ruzgar

Mesajgönderen ruzgar » 04 Eyl 2007 22:45

ALINTI OKSAY BEY Kelebeği sadece oyun kuşu sanan kuşçu arkadaşlarımız aslında hem doğruyu söylüyorlar hemde yanılıyorlar.Bu ırkı tam bilmedikleri için bu düşüncelerini normal karşılıyorum. Butun guvercin seven dostlara selam. OKSAY BEYyin yazdiklarina kesinlikle katilmiyorum kelebek dendigi zaman akla ilk gelen oyundur ondan sonra kostum gelir.Bilmedigimiz nedir onu anlamadim nerden geldigi belli olmayan aslan baslari kasdediyorsaniz haklisiniz kimse bunlarin ne oldugunu bilmiyor ama cok yuksek fiatlara satildigi icin ister istemez bir furya tutturulmus gidiyor.Evet cok guzel kuslar ama sus diye beslersen ondan otesi yok.LUTFEN KENDIMIZE GELELIM KUSLARIMIZI GUZELLESTIRELIM DIYE KIRMIYALIM.Yada artik kabul edin bunlar sus kusu gene bildiginiz gibi siz onlari ucurmayin .SAYGILAR
Kullanıcı avatarı
ruzgar
Katılımcı Üye

Re: Aslanbaş Kelebek'ler "İçen Kardeşler"

Mesajgönderen Ahmet Oyar » 15 Ara 2008 11:48

Kelebek ırkını sevip besleyen arkadaşlar,
30 yıldır bu ırkı besleyen biri olarak ben de gelişmeleri takip ediyorum. Her geçen yıl kuşçulukta da gelişmeler oluyor. 10-15 yıl önce beslenen ırklara yeni çeşitler ekleniyor, mevcut ırklar daha da geliştirilip güzelleştiriliyor. Son yıllarda ortaya çıkan bu aslanbaş karabaşlar da böyle. Eskiden bizim Ege yöresinde kafa kuyruk bozalı denirdi ve siyahlarından başka renk de bulunmazdı ama sonraları mavileri, kırmızıları ve sarıları ve hatta ara renkleri bile türetildi. Siyahla kırmızı karışması gibi. Tabii o eski sayalarımızın her türlüsü oyunlu idi hala da devam ettiren çoktur bu oyunlu kuşları. Sonuçta şurası bir gerçek ki oyun kuşu ile süs kuşunu ayırt etmek lazım. Meraklısı sadece kostüm için yani süs için besler, meraklısı oyununa bakar besler. Zevk meselesidir.
"mihnet ile gül koklama;
al eline de süseni...
geçme namert köprüsünden;
ko aparsın su seni..."
Kullanıcı avatarı
Ahmet Oyar
Katılımcı Üye

Irklar: Dönek
Doğum Tarihi: 20 May 1964

Dön Kelebekler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir