renk harmonisi-deneyimlerinizi paylaşınız

Kelebek ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

renk harmonisi-deneyimlerinizi paylaşınız

Mesajgönderen Oktay Mertcan PAÇACI » 25 Kas 2008 20:37

ben bursadan oktay 16 yaşındayım dolapçı bakmaya başladım ama ondan önce arap ve samur kelebeklerim vardı şimdi elimde bi tane erkek arap dişi jet arap(kemalpaşa) yavruları var tek arap oldu ama sağ sol son kuyruk telekleri mavi bende ona mavi eş düşündüm sizce nasıl ve deneyimleriniz bidee benim ustalarım paçalı dönek bakayorlar bende onlara benzeyen kuş olsun ama kelebek olsun diye siyah baska ve siyah çakal kelebeği eşlesem deneyim ve tahminleriniz ne olur bide resim koyim sağdaki yavrular hoşuma gitti de ondan denemek istedim bide paçarda baska tel kuyruk kelebek görmüştüm de
nostalji_02.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Oktay MertCan
Kullanıcı avatarı
Oktay Mertcan PAÇACI
Aktif Üye

Irklar: D-O-L-A-P-Ç-I
Doğum Tarihi: 07 Şub 1992

Re: renk harmonisi-deneyimlerinizi paylaşınız

Mesajgönderen Oktay Mertcan PAÇACI » 29 Kas 2008 13:39

bir haftadır cevaplarınızı bekliyorum
Oktay MertCan
Kullanıcı avatarı
Oktay Mertcan PAÇACI
Aktif Üye

Mesajgönderen Ahmet Oyar » 15 Ara 2008 11:57

Oktay kardeşim;
Bu işe meraklı ve yeni başladığın için sana bir kaç tavsiyem olacak. Öncelikle renk konusunda aynı renkleri birbirine vurmaya dikkat et. O bahsettiğin kendi arap kuyruğunda mavilik olan kuşun atalarında mutlaka renk karışıklığı vardır o yüzden öyle renk yapmıştır yani herkes buna dikkat etse böyle şeyler olmaz ama bazen isteyerek bazen de kazara böyle şeyler oluyor. İkincisi öyle her ırka merak salma; hoşuna giden birkaç ırkı layıkıyla beslemeye çalış. Çok çeşit, çok zaman ve geniş yer ister. Sağlıkla ve zevkle uçurmalar, sevgiler kardeşim. A. Oyar
"mihnet ile gül koklama;
al eline de süseni...
geçme namert köprüsünden;
ko aparsın su seni..."
Kullanıcı avatarı
Ahmet Oyar
Katılımcı Üye

Irklar: Dönek
Doğum Tarihi: 20 May 1964

Mesajgönderen Oktay Mertcan PAÇACI » 15 Ara 2008 20:53

a.oyar abi öncelikle cevapların için saol aslında bayadır bu işin içindeyim ben kendim dolapçı bakıyorum evet ustalarım macır bakıyor ama onlar daha zor kuşlar ben hem dolapçıdan hoşlanıyorum bu dediğim kuşlar arkadaşımın onla aynı yerde biyerde büyüdük ustalarıda bayadır tanırız o kendi kelebek besliyor paçalı sevdiğinden bende dolapçıdan hoşlanıyorum onda değişik renkte kuş çok ama performans çok iyi şimdi onun bi karaçakalı var bide baska çekmiş eş etcekmiş forumada giremiyor ben sormak için yazmıştım arabıda benden almıştı şeşle eşlicekmiş bende arap yada maviyle yap dedim kurukdan için saygılar
Oktay MertCan
Kullanıcı avatarı
Oktay Mertcan PAÇACI
Aktif Üye

Dön Kelebekler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir