yillar sonra denizli

Dolapçı ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

yillar sonra denizli

Mesajgönderen karela » 27 Ara 2014 13:18

Merhaba Dostlar
Sizlere Denizli ziyaretimizden ve tadına doyulmayan insana hayatın anlamını düşündüren dostlukları anlatmak istiyorum. Umarım bu keyifli ziyaretimizin nekadar güzel olduğunu sizlere anlatabilirim.

Osman Abiyle birlikte Aralık aynında Denizliyi ziyaret planı yaptık. Kimsenin programına mani olammak yada değiştirmemek için ziyaret planımızdan kimseye söz etmedik. Planladığımız gün geldiğinde yola çıktık, yolda uzun uzun dolapçı sohbetlerimiz oldu. Yola Cuma akşamı 19:00 gibi yola çıktık, Cumartesi sabah çok erken saatlerde Denizlide olduk. Sabah Niyazi Beyi aradım tesadüfen Antalyadan Yusuf ve Mehmet beyde ziyaret için Denizliye gelmişler, Niyazi Bey buluşacağımız yerin adresini verdi, hepberaber Ladik Güvercin ve Kültür Derneği yanındaki Tezcan Beyin kahvehanesinde buluştuk. Sabah çayı ve sohbetinin ardından Ertan Cahit Ergin ve İbrahim Demir’ i ziyaret ettik. Uzun bir dolapçı dönüş ziyafeti çektik. Buradaki Dolapçılar beni oldukça etkiledi, dönüşlerinden ve uçuşlarından okadar çok etkilendim ki sonunda bu kümesten 3 dolapçı edindim sağolsun İbrahim ve Ertan bey beni kırmaladılar, bu vesile ile onlara birkez daha teşekkür ederim.
Akşam üstü yeniden Tezcan Beyin mekanına geldik uzun zun dolapçı sohbetleri yaptık. Tezcan bey ertesigün kümes ziyaretleri gerçekleştirebileceğimizi bildirdi. Ladik Güvercin Kültürü Derneğini ziyaret ettik. Sırrı ve Muhammed Beyle kısa sohbetimiz oldu. Numan bey bizleri zaman ayırıp bizlerle sohbet etti. Numan Beye sohbeti için çok teşekürler.
Pazar sabahı Tezcan beyin mekanında buluştuk Burhan Turan, Ferhat Döldaş, Taner Beyin kümesi derken 6-7 kadar kümes dolaştık. Dolapçı uçuşları dönüşeri seyrettik. Şahinler bizleri korkuttu. Çok şükür ziyaretlerimiz sırasında şahinler kuşlardan alamadı. Tezcan Beye zaman ayırıp bizleri gezdirdiği için teşekkürler. Bizlere kümeslerini açan, ağırlayan ve kuşlarının uçuşlarını seyrettiren tüm dostlara selam olsun.
Akşam üstü Tezcan beyin mekanına döndük sohbetlerimiz devam etti. Ertan Cahit Ergin Bey dolapçı tokluğundan sonra acıkan karınlarımızı doyurmak için güzel bir mekana götürüp karınlarımızı doyurdu, ardından çaylarımızı içtik sohbete devam ettik.
Ladik Güvercin Kültürü Derneğinde gece geç saatlere kadar yöneticilerimizle sonbet ettik. Muhammed ve Sırrı Beyin uzun sohbetleri ve ikramları için teşekkür ederiz.
Pazartesi günü öğlen İskender Damgacı Beyi ziyaret ettik. Haftanın ilk günü olmasına rağmen onca işin arasında İskender bey bizlere zaman ayırdı sonbet ettik buarada askerliğimi Denizli de yapmış olmama rağmen Denizli Kebabını bilmiyorum İskender beyin sayesinden bir ziyafetide Denizli kebabıyla yaptık. Osman abi ve bu ziyaretten çok hoşnut kaldık büyük şehirlerde artık pek söz edemeyeceğimiz dotlukların tadını çıkardık.
Yıllar öncede Denizli ziyaretim olmuştu, her şeyin çok hızlı değişti günümüzde dostluklar Denizli de değişmemiş bitmemiş aksine bir okadar çoğalmış.
Birkez daha bizlere ailelerinden işlerinden zaman ayırıp sohbet eden ağırlayan tüm dotlara sonsuz teşekkürler.
"Tum kumesler saglikli olsun"
Kullanıcı avatarı
karela
Aktif Üye

Irklar: Dolapci ve Azman
Doğum Tarihi: 19 Eyl 1970

Re: yillar sonra denizli

Mesajgönderen Osman SÜTUNÇ » 27 Ara 2014 14:10

Merhaba dolapçı dostları,yıllar evvelden tarz olarak benimsediğim ve beslemeye başladığım denizli dolapçılarının vatanını ziyaret etmek 8 sene aradan sonra geçte olsa, hayata geçirmekle evvelki haftalarda imkan buldum Erkan Kardeşimle.

Orada bulunduğumuz 3 gün boyunca soğuktan sıcağa doğru giden hava şartlarında ve oldukça rüzgarsız ortamda adını sayamıyacağım sayıda dolapçı dostlarına ve bize rehberlik yapan Tezcan kardeşime,Cahit Ergin,Niyazi Bey'e sonsuz teşekkürlerimi sunar,davetinden dolayı İskender Beye, yol arkadaşlığından dolayı da Erkan Kardeşime şükranlarımı sunarım.

Bursacı Osman
Osman SÜTUNÇ
Gözlemci Üye

Irklar: BURSA OYNAR,DOLAPÇI,AZMAN
Doğum Tarihi: 22 Mar 1959

Mesajgönderen karela » 05 Kas 2016 1:49

20161105_014525.jpg
[/img]
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
karela
Aktif Üye

Mesajgönderen karela » 05 Kas 2016 1:59

20161105_015652.jpg
[/img]
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
karela
Aktif Üye

Mesajgönderen karela » 05 Kas 2016 2:02

2014 aralikta alip esledigim ana babadan yaklasik 25 kadar yavru aldik. Sukur gayet iyiler ve muhtesem donusleri var ruzgari cok seviyorlar :D
Kullanıcı avatarı
karela
Aktif Üye

Mesajgönderen Kemal Alkaya » 09 Mar 2017 11:10

İnşallah yurdumuzun bu güzel ırkını diğer illerde de başarı ile üretip tanıtımına katkıda bulunacağız hep birlikte.
Sevgiler, saygılar.
Kullanıcı avatarı
Kemal Alkaya
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: Dönek, kelebek, dolapçı, azman.
Doğum Tarihi: 30 Mar 1967

Dön Dolapçılar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir