ÖDEMİŞ DOLAPÇISI (RENKLİSİ) FOTOĞRAFLARI

Aydın, Ödemiş Yerlisi ve diğerleri bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

ÖDEMİŞ DOLAPÇISI (RENKLİSİ) FOTOĞRAFLARI

Mesajgönderen uğur » 09 Ağu 2006 14:06

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son uğur tarafından 16 Ağu 2006 9:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
POSTACI35
Kullanıcı avatarı
uğur
Katılımcı Üye

selam uğur kardesım

Mesajgönderen Hakan09 » 10 Ağu 2006 22:44

senın ğüvercın fotarafların harıka kardesım bızde senın baktığın ırktan bir erkek kırmızı annı badem var cokta ğüzel dönüyor bıze birtane disi kırmızı annı badem lazım yardımcı olursan cok sevınırız cok safkan o yüzden disi bulamıyoruz ğörüsmek üzere
Merhaba..
Kullanıcı avatarı
Hakan09
Gözlemci Üye

Mesajgönderen Rahmi yurt » 11 Ağu 2006 15:44

Ugur bey,

Elinize saglik bende bir Izmirli olarak bu resimlerle gecmise gittim burnumun diregi sizladi masallah cok guzel kuslarin var allah kazasiz belasiz kullanmak pardon ucurmak nasip etsin ayrica resimlere bakarken gozume sondan dorduncu resimde gurubun icinde bir cift kirmizi bozaliya benziyen pacasiz bir cift kus var bu kuslarin cinsleri nedir bilgi verebilirmisin tabiyki ben yanlis gormediysem.

uzaklardan selamlar ve saygilar.
Rahmi yurt
Aktif Üye

Mesajgönderen İskender Damgacı » 17 Ağu 2006 17:46

Selamlar Uğur bey,
Çalışmanızdan dolayı tebrik ederim. Kuşların performansları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Teşekkürler
İskender
Büyük dedesinin ismini bilmeyen kimilerine Dolapçı'nın 800 yılından bahsedince ağır gelmiş olabilir, pardon!..
Kullanıcı avatarı
İskender Damgacı
Destek Ekibi Üyesi

Mesajgönderen Turgay Güröz » 17 Ağu 2006 19:23

merhaba uğur bey!
maşallah çok güzel güvercinleriniz var!bende iskender bey gibi dönüş stillerini merak ettim?mümkünse bize anlatırmısınız?
kemerden selamlar
turgay :lol:
Kullanıcı avatarı
Turgay Güröz
Üyeliği Durdurulmuştur

Irklar: dolapçı,azman,kelebek
Doğum Tarihi: 28 Eyl 1956

ÖDEMİŞ RENKLİSİNİN PERFORMANSLARI

Mesajgönderen uğur » 18 Ağu 2006 10:51

ödemiş renklisinin performansları hepsinde aynı olmaz. bazıları çabuk oyuna girer ama bazılarıda çok geç sökülürler..oyunlarının en beğendiğim yönü karşıya diye tabir ettiğimiz oyun şeklidir. kuş biraz havasını aldıktan sonra hiç düz uçmaz devamlı uçuş istikametinde dönerek oynar yani karşıya doğru..bazıları ise aşağıya dik olarak oynar yani pırıltıya duyarlıdır.. karşıya oynayanlar pırıltı beklemezler.kendi istekleri boyunca oynarlar ama eğer pırıltı verilirse onlar da duyarlıdır bu kez onlarda aşağıya doğru oyun yaparlar.. yüksek uçmayı severler.eğer bırakılarsa sinek tabir edilen noktaya çıkmayı severler bazen gözden kaybolurlar. ben yüksek uçmalarını çok severim. ama ne varki ilçemde en büyük sorunlardan biri ŞAHİN ler kuşlarımızı çok uçurmamıza izin vermiyorlar her zaman en güzelini kapıp götürüyorlar.neyse oda onların kısmeti.. ne kadar süreyle havada kalırlar derseniz takdir edersiniz ki o yetiştiricinin kuşları eğitmesi ve açması ile ilgili ama oyun yapan kuş diğer düz uçanlardan daha çabuk yoruluyor bu gerçek onun için yetiştirici kuşlarının performanslarına göre uçuş süresini kendisi ayarlar. oyuna girme süreleri kuşuna göre değişir demiştim, benim bir kırmızı erkeğim vardı tam 3 sene boyunca oyun girmedi ama 3 üncü senede oyun yapmaya başladı. her zaman böyle istisnalar olmaz.bu benim şansızlığım olabilir. Bazı kuşlar da çapraz tabir edilen oyun çeşidini yapar yani ne aşağıya ne karşıya açılı şekilde bir nevi döneklerin oyun yapması gibi açılı şekilde aşağıya doğru oynarlar.ödemiş renklisi 12 kuyruklu olmalıdır. yağ bezesi olur. mutlaka başında bademi olmalıdır. ama ne yazıkki bazen bademsiz yavrularda almaktayız.. kuşlarımız şu isimlerle anılmaktadır (( kırmızı-portakal sarı-açık sarı-ödüllü-gök-gelinalı-pembe-gevşenli ))
Daha uzun yazılar yazacağım ama şimdilik kesmek durumundayım sorularınız olursa seve seve cevaplarım herkese sağlıklı günler
POSTACI35
Kullanıcı avatarı
uğur
Katılımcı Üye

Mesajgönderen Kemal Alkaya » 18 Ağu 2006 11:26

Merhabalar,

Çok güzel bir çalışma olmuş Uğur bey ellerinize, kollarınıza sağlık.

Dolapçı ve kelebek dönüşü gördünüzmü, eğer gördünüz ise bu kuşların dönüşlerini hangilerine yakın buluyorsunuz, yada ikisindende çok farklımı, bu konudaki bilgileriniz sanırım benim gibi dönücü ırklara gönül vermiş bir çok arkadaşı aydınlatacak.

Sevgiler, saygılar.
Kullanıcı avatarı
Kemal Alkaya
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: Dönek, kelebek, dolapçı, azman.
Doğum Tarihi: 30 Mar 1967

RENKLİLERİN DÖNÜŞÜ

Mesajgönderen uğur » 18 Ağu 2006 11:49

Kemal bey sizede çok teşekkürler kuşlarımızla ilgilendiğiniz için.. Bursadan bir arkadaşımada bizim kuşlardan göndermiştim.. ama ne ölçüde çoğaltabildi bilemem. dönüşlerine gelince kelebek gibi dönerler ama dönüş sertliği kuşuna göre çeşitlilik gösterir. dönüş büyüklüğü ve açısıda kuştan kuşa değişir..
POSTACI35
Kullanıcı avatarı
uğur
Katılımcı Üye

Re: ÖDEMİŞ DOLAPÇISI (RENKLİSİ) FOTOĞRAFLARI

Mesajgönderen özgüraltay » 08 Oca 2011 17:01

ödemiş kelebeği videosu youtube da buldum...
http://www.youtube.com/watch?v=1QvUYwS69F8
Kullanıcı avatarı
özgüraltay
Gözlemci Üye

Irklar: saya,ödemiş kelebeği,hünkari
Doğum Tarihi: 16 Eyl 1991

Mesajgönderen Turker Basturk » 09 Oca 2011 23:41

kuslarin cok guzel allah az kayipla ucurmayi nasip etsin yerli irklarimizi koroyan herkesi taktir ediyorum saygilar sevgiler kardes
Turker Basturk
Gözlemci Üye

Irklar: Dolapci Azman Donek
Doğum Tarihi: 26 May 1964

Mesajgönderen İBRAHİM KAPLAN » 29 Tem 2013 23:20

GÜVERCİNLERİN GÜZELLİĞİ NE KADAR EMİN ELLERDE YETİŞTİRİLDİKLERİNİ GÖSTERİYOR ZATEN , ALLAH NAZARDAN SAKLASIN
İBRAHİM KAPLAN
Katılımcı Üye

Irklar: SABUNİ, ARKATEPE,BANGO,KELEBEK,ARAP(ŞEBAP),SÜTBEYAZ TAKLACI,ÇAKMAKLI,KINALI MİSKİ,KAPLAMA MİSKİ
Doğum Tarihi: 11 Oca 1997

Mesajgönderen SERBAY DURMAK » 30 Tem 2013 0:40

ABİ KUŞLARIN MAAŞALLAHI VAR ALLAH SIHHAT VERSİN
SERBAY DURMAK
Katılımcı Üye

Irklar: MAVİ KUYRUK KELEBEK TEPELİ DÖNEK
Doğum Tarihi: 06 Nis 1983

Dön Yerel Dönücüler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir