1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

ÖDEMİŞ DOLAPÇISI (RENKLİSİ) FOTOĞRAFLARI

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2006 14:06
gönderen uğur
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

selam uğur kardesım

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2006 22:44
gönderen Hakan09
senın ğüvercın fotarafların harıka kardesım bızde senın baktığın ırktan bir erkek kırmızı annı badem var cokta ğüzel dönüyor bıze birtane disi kırmızı annı badem lazım yardımcı olursan cok sevınırız cok safkan o yüzden disi bulamıyoruz ğörüsmek üzere

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2006 15:44
gönderen Rahmi yurt
Ugur bey,

Elinize saglik bende bir Izmirli olarak bu resimlerle gecmise gittim burnumun diregi sizladi masallah cok guzel kuslarin var allah kazasiz belasiz kullanmak pardon ucurmak nasip etsin ayrica resimlere bakarken gozume sondan dorduncu resimde gurubun icinde bir cift kirmizi bozaliya benziyen pacasiz bir cift kus var bu kuslarin cinsleri nedir bilgi verebilirmisin tabiyki ben yanlis gormediysem.

uzaklardan selamlar ve saygilar.

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2006 17:46
gönderen İskender Damgacı
Selamlar Uğur bey,
Çalışmanızdan dolayı tebrik ederim. Kuşların performansları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Teşekkürler
İskender

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2006 19:23
gönderen Turgay Güröz
merhaba uğur bey!
maşallah çok güzel güvercinleriniz var!bende iskender bey gibi dönüş stillerini merak ettim?mümkünse bize anlatırmısınız?
kemerden selamlar
turgay :lol:

ÖDEMİŞ RENKLİSİNİN PERFORMANSLARI

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2006 10:51
gönderen uğur
ödemiş renklisinin performansları hepsinde aynı olmaz. bazıları çabuk oyuna girer ama bazılarıda çok geç sökülürler..oyunlarının en beğendiğim yönü karşıya diye tabir ettiğimiz oyun şeklidir. kuş biraz havasını aldıktan sonra hiç düz uçmaz devamlı uçuş istikametinde dönerek oynar yani karşıya doğru..bazıları ise aşağıya dik olarak oynar yani pırıltıya duyarlıdır.. karşıya oynayanlar pırıltı beklemezler.kendi istekleri boyunca oynarlar ama eğer pırıltı verilirse onlar da duyarlıdır bu kez onlarda aşağıya doğru oyun yaparlar.. yüksek uçmayı severler.eğer bırakılarsa sinek tabir edilen noktaya çıkmayı severler bazen gözden kaybolurlar. ben yüksek uçmalarını çok severim. ama ne varki ilçemde en büyük sorunlardan biri ŞAHİN ler kuşlarımızı çok uçurmamıza izin vermiyorlar her zaman en güzelini kapıp götürüyorlar.neyse oda onların kısmeti.. ne kadar süreyle havada kalırlar derseniz takdir edersiniz ki o yetiştiricinin kuşları eğitmesi ve açması ile ilgili ama oyun yapan kuş diğer düz uçanlardan daha çabuk yoruluyor bu gerçek onun için yetiştirici kuşlarının performanslarına göre uçuş süresini kendisi ayarlar. oyuna girme süreleri kuşuna göre değişir demiştim, benim bir kırmızı erkeğim vardı tam 3 sene boyunca oyun girmedi ama 3 üncü senede oyun yapmaya başladı. her zaman böyle istisnalar olmaz.bu benim şansızlığım olabilir. Bazı kuşlar da çapraz tabir edilen oyun çeşidini yapar yani ne aşağıya ne karşıya açılı şekilde bir nevi döneklerin oyun yapması gibi açılı şekilde aşağıya doğru oynarlar.ödemiş renklisi 12 kuyruklu olmalıdır. yağ bezesi olur. mutlaka başında bademi olmalıdır. ama ne yazıkki bazen bademsiz yavrularda almaktayız.. kuşlarımız şu isimlerle anılmaktadır (( kırmızı-portakal sarı-açık sarı-ödüllü-gök-gelinalı-pembe-gevşenli ))
Daha uzun yazılar yazacağım ama şimdilik kesmek durumundayım sorularınız olursa seve seve cevaplarım herkese sağlıklı günler

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2006 11:26
gönderen Kemal Alkaya
Merhabalar,

Çok güzel bir çalışma olmuş Uğur bey ellerinize, kollarınıza sağlık.

Dolapçı ve kelebek dönüşü gördünüzmü, eğer gördünüz ise bu kuşların dönüşlerini hangilerine yakın buluyorsunuz, yada ikisindende çok farklımı, bu konudaki bilgileriniz sanırım benim gibi dönücü ırklara gönül vermiş bir çok arkadaşı aydınlatacak.

Sevgiler, saygılar.

RENKLİLERİN DÖNÜŞÜ

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2006 11:49
gönderen uğur
Kemal bey sizede çok teşekkürler kuşlarımızla ilgilendiğiniz için.. Bursadan bir arkadaşımada bizim kuşlardan göndermiştim.. ama ne ölçüde çoğaltabildi bilemem. dönüşlerine gelince kelebek gibi dönerler ama dönüş sertliği kuşuna göre çeşitlilik gösterir. dönüş büyüklüğü ve açısıda kuştan kuşa değişir..

Re: ÖDEMİŞ DOLAPÇISI (RENKLİSİ) FOTOĞRAFLARI

MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2011 17:01
gönderen özgüraltay
ödemiş kelebeği videosu youtube da buldum...
http://www.youtube.com/watch?v=1QvUYwS69F8

Re: ÖDEMİŞ DOLAPÇISI (RENKLİSİ) FOTOĞRAFLARI

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 23:41
gönderen Turker Basturk
kuslarin cok guzel allah az kayipla ucurmayi nasip etsin yerli irklarimizi koroyan herkesi taktir ediyorum saygilar sevgiler kardes

Re: ÖDEMİŞ DOLAPÇISI (RENKLİSİ) FOTOĞRAFLARI

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2013 23:20
gönderen İBRAHİM KAPLAN
GÜVERCİNLERİN GÜZELLİĞİ NE KADAR EMİN ELLERDE YETİŞTİRİLDİKLERİNİ GÖSTERİYOR ZATEN , ALLAH NAZARDAN SAKLASIN

Re: ÖDEMİŞ DOLAPÇISI (RENKLİSİ) FOTOĞRAFLARI

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2013 0:40
gönderen SERBAY DURMAK
ABİ KUŞLARIN MAAŞALLAHI VAR ALLAH SIHHAT VERSİN