BURSADAN CEYHUN GÃ?LERİN ADANALARI

Adana ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Mesajgönderen İsmail Barış » 31 May 2007 10:49

Kuşlarınızın renk uyumları cok güzel güzel günlerde ucurun, yalnız dikkatimi çeken şey kuşların kafes kapılarında bulunan tel bunun kuşlarınızın performansını düşüreceğini düşünmekteyim adana ırkı kuşların kapalı dolaplarda beslenmesinin baslıca sebeblerinden biri hırslarının fazlalaşmasını sağlayarak daha çok performans, daha baskılı parlak ve daha cok cırpınmayı sağlamaktır sizin bu sekilde yetiştirmeniz bence iyi kuşunuzun bile parlağa gevsek gelmesini sağlaya bilir iyiliğinden emin olduğunuz kusun parlağa gelmek istemeyişi kuşlarınızın değil sizin suçunuz olmuş olur.

Saygılar..
Insanlara akılları oranınca hitap edin..
Resim
İsmail Barış
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: Adana IRKI
Doğum Tarihi: 14 Eki 2008

Mesajgönderen babacan01 » 31 May 2007 12:15

Merhaba Ceyhun arkadaşım, ADANAdan bu kadar uzakta böyle yakışıklı kuşları toplamak herhalde epey zor olmuştur, ama İsmail kardeşin dediği gibi dolaplara güzel kapak yaparsanız kuşlarınızın randımanını arttıracağını düşünüyorum . Bundan 5 yıl önce Bursadan asker arkadaşım ADEM KUZAY a 2 çift sakar yollamıştım, kendisi döneklerini bu kuşların önderliğinde döndürüyordu ,eğer ki bi şekilde dernekte kahvede rast gelirseniz selamımı iletirsiniz.Memleketimin kuşlarına BURSA da elçilik ettiğiniz için size de ayrıca teşekkür ederim.
Rahmetli ustam Bakkal AHMET BEDÄ°R in deÄ?erli anısına saygılarla . MURAT DÄ°NÃ?GÃ?ROÄ?LU (DOKTOR)
Kullanıcı avatarı
babacan01
Gözlemci Üye

Mesajgönderen atilla_01 » 31 May 2007 22:31

adana kuşunun başka illerdede beslendiğini görmek gayet güzel bir olay adana ırkını besleyen eminim ki başka kuşlardan zevk almaz kuşlarınızı iyi günlerde uçurmanızı ve bol yavrulu sezon almanızı dillerim saygılarımla...
ResimResimResim
atilla_01
Katılımcı Üye

Mesajgönderen anil kamis » 01 Haz 2007 19:04

ceyhun bey kuşlarınız gerçekten çok güzeller. bu ırka ne kadar değer verdiğiniz belli. benim de size bir tavsiyem olacak tabiki kabul ederseniz. diğer abilerim kapak konusunu söylediler. bende dolabın ebatı hakkında birşey söylemek isterim. ebatları biraz daha daraltırsanız kuşlarınızdan daha iyi performans alırsınız. (tarit olmaktan bahsediyorum) paylaşımınız için teşekkürler.
anil kamis

Dön Adanalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir