EMEKLE YETİŞDİRDİGİM KUŞA BİRİLERİNİN BENİM KUŞ DEMESİ

Adana ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

EMEKLE YETİŞDİRDİGİM KUŞA BİRİLERİNİN BENİM KUŞ DEMESİ

Mesajgönderen mümtaz33 » 16 Eyl 2007 15:13

merhaba degerli arkadaşlar, bu başlıgı atmamdaki amaçım birilerinin iyi bir kuşu görünce hemen kendi nesliymiş veye kendi kapı cülügü gibi sahip çıkması,konu adana kuşlarının tam hasdası olan bu işe gönül veren,forumdan tanışdıgım bir arkadaşımın hem tatil hemde beni ziyaret etmek için geldi, bende bana yakışanı yaparak musafir arkadaşıma giderken bir kapı cülügüm olan uçduguna güvendigim iyi bir zırhlı hediye ettim,nitekim bu arkadaşım dönüşde mersine ugradıgında bir arkadaş benim kapı çülügüm olan kuşa kendi kuşu oldugunu söylemiş,peki emin olmadan üstelik iyibir kuşcu oldugunu savunan birinin böyle başka kuşlara sahip çıkması sizlerce normalmı,iyi kuşları ve güzel nesilleri yoksa bizim yetiştiremiyecegimizmi sanılıyor,ben bu hobiyi coçuklugumdan buyana yaparım birkaç kuşun hariçinde onlarda belli kuşlar,o arkadaş veya başka bir arkadaşlar gelsin kuşları görsünler çıkarsa bu benim neslim diyen ben bu işden vaz geçerim,yapılan emege saygılı olalım,saygılar(mümtaz)
HER TÜRLÜ HAYVANI SEVERİM.
mümtaz33
Katılımcı Üye

Mesajgönderen anil kamis » 17 Eyl 2007 10:08

sevgili mümtaz abi bu konulara pek aldırış etme bence. çünkü biz senin kuşlarını az çok biliyoruz.zaten bir şey almış milletin kafasını illa ki bilinen bir ırk olacak yoksa kuşlar değersiz. geçin bu ayakları. saçmalamaktan başka birşey yaptığğınız yok. evet kanı bilinen nam yapan kuş iyidir. ama hepsi iyi olacak diye bir koşul da yoktur. ikincisi bilinmeyen tanınmayan kanlar içinde de iyi kuşların olduğunu hiç kimse unutmamalıdır. sizin aklınızı almış yok şunun kuşu yok bunun kuşu.kardeşim sizin daha bilmediğiniz görmediğiniz ne cevherler ne kuşlar ne ırklar ne kanlar var.tüm adana ırkı besleyenlerini tanıyor musunuz. ya da kuşlarını biliyor musunuz.ha kuş falanın kuşu bu kuş süper ha kuş falanın cülüğü bu kuş mükemmel gibi uyduruk işleri bırakın. gözünüzle görün ondan sonra gelin anlatın. ezbere iş yapmayın. sizin o bildiğiniz süper mükemmel dediğiniz kuşlardan daha mükemmelleri de var. örnek mümtaz abi. örnek cevat abi örnek ali abi. onların tek eksiği kuşlarını orda burda övecek kişilerin olmaması.işte bakın mümtaz abinin bir kuşu görülünce nasılda sahiplenildi.bu ve bunun gibi hareketler emin olun bu ırka ve size hiçbir katkı sağlamıyor.unutmayın ki daha bilmediğiniz ne kuşlar var. herkes benim kuşum iyi diye dursun. biz kimin kuşu iyi biliyoruz.siz rahatınıza bakın...
anil kamis

Mesajgönderen anil kamis » 17 Eyl 2007 10:14

son olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğim. ne olursan kim olursan ol emeğe saygılı ol.bencillik etme.
anil kamis

Mesajgönderen asilhector » 17 Eyl 2007 16:50

Selamlar Arkadaslar,

Mumtaz Bey,bu tur olaylar herzaman olmakta ve olucakta neden diyecek olursaniz;Onlar bu isi hoby olarak degilde ticaret olarak dusundukleri icin her iyi kusu kendilerinin gibi gostermeye gebe.
Siz hic caninizi sykmayin,Biz Kimin ne oldugunu ve Kimin iyi kus yetistirdigini bilmekteyiz.
Biz Sizin ne denli hobynize duskun oldugunuzu ve bu yola gonul koymus Arkadaslara hic dusunmeden elinizdeki damizliklarinizdan hediye ettiginizide bilmekteyiz.

Anilcim Sanada buradan 1 cift sozum olucak,yazilarinda İsim vermeden yazarsan daha Memnun olurum.
Nezaman İsim yazmaya baslarsan Sende ayni hataya dusup reklam yapmis olursun ve yazdiklarinla demek istedigin celiski icine duser.

Saygilarimla,
asilhector
Katılımcı Üye

Irklar: Adana/Filo/Dönek
Doğum Tarihi: 25 May 1964

Mesajgönderen anil kamis » 17 Eyl 2007 18:26

tamam abi. pardon ben bunu düşünemedim.uyardığın için teşekkürler.yalnız isim vermem deki amaç reklam değil örnek göstermekti. bu söylediğine uyacağım abi. iyi günler.
anil kamis

Dön Adanalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir