AYNI KANIN SAKINCALARI

Adana ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

AYNI KANIN SAKINCALARI

Mesajgönderen selçuk YILMAZ » 04 Kas 2008 15:56

SELAMLAR;öncelikle bu siteye emeği geçen tüm arkadaşlara teşekür ederim.
kuşçuluk; sadece,damlarda veya derneklerde kalmamalı,herzaman her ortamda her hayvan sever gibi bizlerinde birlikteliği,arkadaş ortamı,paylaşımları olmalı,bizlerin içinde de her meslekten arkadaşların olduğu herkesçe bilinmeli,GÜ VERCİN BESLEMEK; BİR AYRICALIK,BİR SANATTIR diyorum.
benim arkaşlara sorum şu;aynı kandan baba ile kız ın çiftleştirilmesi ne yavru veya nasıl bir yavru verir.
selçuk YILMAZ
Gözlemci Üye

Irklar: ADANA GÜVERCİNLERİ
Doğum Tarihi: 01 Oca 1975

Re: AYNI KANIN SAKINCALARI

Mesajgönderen vetemre » 05 Kas 2008 11:56

Adana kuşlarında çoğunlukla yaptığımız akrabalı eşleştirme metdou kanın baskın özelliklerinin irdelenmesi yanında mutlaka genetik hataların birikiminede sebep olmaktadır.Benim tecrübelerim ayaklarda içe dönüklük vede yumurtadan çıkamama dirsek açılması akrabalı eşleştirmenin kötü genetik birikmesi sonucudur.Bence iiyi bilinen iki ırkın çaprazlanması melez azmanlığı denilen genetik sonucu ortaya çıkarıması açısından tercih edilmesi gerekir.
Kullanıcı avatarı
vetemre
Deneyimli Üye

Re: AYNI KANIN SAKINCALARI

Mesajgönderen Bülent Fidancan » 17 Kas 2008 0:15

vetemre beye katiliyorum fakat eger baba nin kanindan devam etmek istiyorsak mecburen kendi kizina es etmek zorunda kaliyoruz.alinan cülüklerin birbiri ile ciftlestirilmesi dolayisiyla alinacak cülüklerin vücut olarak kücülecegini,sakatliklar meydana gelecegini de unutmamak lazim.
baska bir nesil ile kirilmasi iyi fikir gibi görülsede ki iyidir,bayagi bir sabir gerekiyor.kan tutmamasi,istenilen performansa ulasilamamasi gibi bir cok sorun kapida bekliyor.
Bülent Fidancan
Katılımcı Üye

Irklar: adanawammen-dalici adana
Doğum Tarihi: 06 Eyl 1975

Dön Adanalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir