çocuklar....!

Adana ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

çocuklar....!

Mesajgönderen ercan kanmaz » 12 Şub 2009 19:18

Kim ne derse desin hepimiz biliriz güvercin beslemenin dez avantajlarını anlatanları. oysa, her kesin bilmesi gerekir diye düşündüğüm, bu merakın avantajlarını paylaşmak isterim. konu başlığında çocuklar dedim evet dünyada hangi unsur çocuklara bu denli sorumluluk ve sabır azim verebilirki? şimdi düşünelim çocuğunuız güvercin beslemek istedi evet bütün kötü alışkanlıklardan uzak olacak ve güvercin besleyen diğer arkadaşlarıyla paylaşımı öğrenecek. düzenli olarak kuşlara bakması ve kuşların ona olan ihtiyacını bilecek tüm bakım evrelerinde meşakketi sabırı öğrenecek bunlardan birini ihmal ettiğinde yada dikkate almadığında kuşun rahatsızlanması kaçması veya istediği randımanı alamaması çocuğun eksikliklerini doğruyu ve yanlışı yaşamasını sağlayacak olup bire bir canlı canlı yaşayacağı için ciddi bir deneyim ve tecrübe olacaktır kısaca kuş besleyen çocuk temizlik sabır sorumluluk azim hayal edebilme paylaşım gibi bir çok erdemi öğrenirki sakın çocuklarınıza güvercin beslemeyin demeyin aksine teşvik edin. saygılarımla.
ercan kanmaz
Katılımcı Üye

Irklar: adana
Doğum Tarihi: 02 Şub 1965

Re: çocuklar....!

Mesajgönderen bozkurt » 15 Şub 2009 12:24

SELAMLAR ERCAN BEY AĞZINIZA SAĞLIK SONUNA KADAR KATILIYORUM DÜŞÜNCELERİNİZE
Kenan BOZKURT
Kullanıcı avatarı
bozkurt
Deneyimli Üye

Irklar: KARMA
Doğum Tarihi: 25 Tem 1975

Re: çocuklar....!

Mesajgönderen Turgay Güröz » 16 Şub 2009 1:56

merhaba!
ercan bey ,yazınızı okuyunca bu gün bir gazetenin köşesinde okuduğum yazı aklıma geldi,hani kilişe bir laf vardır,hayvanları sevmeyen insanlarıda sevmez diye,bu kelime her ne kadar kilişe olsada ,çok doğru bir kelimedir bence,bir çocuğun tavşan,kuzu,köpek gibi hayvanların yavrusunu sevmesi kadar masum ve temiz bir sevgi ne zaman görülürki?bu sevgiyi hisseden bir çocuk ömür boyu sevginin esiri olur,bazı zaman dış sebeblerden bu his, duygu yok edilmeye çalışılsada o çocuk yetişkin olduğunda muhakkak o masum sevgiyi yine bulur ve barış ve sevgiden ödül vermez?
okuduğum yazı siyasi olabilir?bu yüzden bazı kelimeleri değiştirerek yazmak istiyorum,yazı bir köpek tarafından bir kişiye yazılmış!
yazıyı tekrardan okudum,ve buraya ben olarak yazmak istesemde,forumlarımızda siyasi yazılara yer almamasının önem taşıdığından yazmaktan vaz geçtim :( fakat yazıyı okumanızı tavsiye ederim?
15 şubat 2009 hürriyet gazetesi,bekir çoşkun
turgay
Güvercinlerimize saygımızı eksik etmeyelim!
Resim www.turgay.dolapci.com
Kullanıcı avatarı
Turgay Güröz
Üyeliği Durdurulmuştur

Irklar: dolapçı,azman,kelebek
Doğum Tarihi: 28 Eyl 1956

Dön Adanalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir