BU KADARINA DA PES DOĞRUSU

Adana ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

BU KADARINA DA PES DOĞRUSU

Mesajgönderen zxeusss » 05 Oca 2010 23:14

Arkadaşlar merhaba. Ben Eser. Kadirli'de kuş besliyorum daha doğrusu tekrar başlama aşamasındayım. Görev yeri ve medeni durumumdaki değişik dolayısıyla güvercin sevdama belirli bir süre ara vermek zorunda kalmıştım.Ama çok şükür işler yoluna girdi artık kaldığım yerden devam edeceğim:) neyse ben sizlere bu hafta bizim ilçemizde meydana gelen bir hırsızlık olayından bahsetmek istiyorum. Kadirli de bu işe gönül vermiş bi abimizin damına gece saat 2.30 civarında hırsızlar geliyor. Damda yaklaşık 150 tane kuş var . Hırsızlar başlıyor barakaları patlatmaya.... Abimiz çıkan gürültüyü duyuyor hemen dama çıkmak için yatağından kalkıyor fırlıyor kapıya. Zorluyor kapıyı fakat kapı açılmıyor zorluyor kapıyı açılmıyor kapı.Sayın hırsız arkadaşlar evin kapısını dışardan çelik halatlarla bağlamışlar!!!Tüm pencerelerde de korkuluk var abimiz çıkamıyor dışarı evin içinde hapis kalıyor. Abimiz hemen polisi arıyor fakat gece yarısı polisin gelmesi biraz uzun sürüyor ve hırsızlar ellerini kollarını sallayarak çalıyor kuşları... Polisler geldiğinde halatları açabilmek için 20 dakika uğraşmışlar...
Hakkaten ben çok hırsızlık duydum ama böylesine hiç şahit olmamıştım ve bu yüzden bu olayı sizlerle paylaşmak istedim.
(daha detaylı bilgi için linke tıklayın http://www.osmaniye.web.tr/haber_detay.asp?haberID=2046 :D

Tüm kuşçu arkadaşlara selamlar ve saygılarımı sunarım.
zxeusss
Gözlemci Üye

Re: BU KADARINA DA PES DOĞRUSU

Mesajgönderen HAKANAVLUKYARI » 06 Oca 2010 23:47

valla hemşerim bir zamanalar benimde kadirlide 2 defa kuşu çalmışlardı. sabaha kadar üzülmüştüm.kadirlide hırsızlık boldur.
YALANI SEVMEM
Kullanıcı avatarı
HAKANAVLUKYARI
Katılımcı Üye

Irklar: adana
Doğum Tarihi: 20 Şub 1980

Mesajgönderen zxeusss » 30 Nis 2010 19:52

Arkadaşım Kadirlimizde kuş hırsızı yok denecek kadar az ama iyi kuş ve kuşçu çoktur. Durum böyle olunca dışardan kadirlide iyi kuşun nerde olduğunu bilen yada bir şekilkde duyan şahıslar Kadirli ye gelip kuş çalıyorlar. Emek hırsızı şerefsizler Allah hepsinin belasını versin... Verdide!!!
zxeusss
Gözlemci Üye

Mesajgönderen HAKANAVLUKYARI » 07 May 2010 21:53

HIRSIZLAR KADİRLİLİ OLMAYABİLİR. AMA KADİRLİDE HIRSIZLIK OLAYI ÇOKTUR. KUŞ BESLEMEK KADİRLİDE CESARET İSTER.
YALANI SEVMEM
Kullanıcı avatarı
HAKANAVLUKYARI
Katılımcı Üye

Irklar: adana
Doğum Tarihi: 20 Şub 1980

Mesajgönderen CUMALİ » 17 May 2010 15:07

merhaba ben İSTANBULDAN Duayen
Sevgili kardeşim yazını okudum ve hiç şaşırmadım. zira bu insanlara bukadar taviz verilen bir alanda yapılanların az bile olduğunu düşünüyorum.
Çünkü hiç kimse ferdi olarak bu şahıslarla uğraşamıyor. yasal yoldan hakını korumaksa bu kanunlarla hak getire.böyle olunca bu şahıslar dahada yüreklenip işi uç noktalara taşıya biliyorlar.
Peki bu bağlamda ne yapmak gerek diyeceksin tek bir çözüm var toplumsal hareket yani ortak tepki.
Gerci buna bende inanmıyorum ama neyse.
CUMALİ
Katılımcı Üye

Dön Adanalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir