Bayburt Ã?iftgugul=Bayburt Ã?tücü resimleri ( link )

Bayburt, Kumru, Demkeş ve benzerleri bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Bayburt Ã?iftgugul=Bayburt Ã?tücü resimleri ( link )

Mesajgönderen Haci abi » 03 Oca 2004 5:23

Bu gece ugraştım sabah kadar bu siteye attım .İnşallah resimleri zamanla çogaltırız.

..http://magnefico.sitemynet.com/bayburtciftgugullari.htm
En son Haci abi tarafından 17 Oca 2004 1:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Haci abi
Deneyimli Üye

Mesajgönderen DuaLisT » 03 Oca 2004 13:03

Merhabalar resimler cok guzel ,

Link e tıklayınca acamayanlar kısayolu kopyalayip yeni bir sayfaya yapistirabiliriler. geocities , mynet vs link ten sayfa acimini engellemis.
Emre AKMAN
DuaLisT
Katılımcı Üye

Mesajgönderen Boletus » 03 Oca 2004 14:10

Hacı abi,
Fotoğraflar için teşekkürler, yeni fotoğraflar ekleyebilirsek iyi olur. Bu arada Uğur arkadaşmız Bayburt ırkı ile ilgili olarak bana Amerika'dan Almanca bir yazı gönderdi. Almanca bilmediğim için anlayamıyorum. İlerde tercüme ettirebilirsem yeni bazı bilgiler elde edebileceğimizi umut ediyorum. Sevgi ile kalın.
Yavuz İşçen
Boletus
Arşiv Yazarı

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 06 Oca 2004 20:00

HACI resimlerinizdeki güvercinler mükemmel,temin edebilmemizde yardımın olursa memnun oluruz.selamlar.
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

Irklar: Takla
Doğum Tarihi: 29 Ağu 1970

Mesajgönderen Haci abi » 09 Oca 2004 1:42

yavuz bey,resimleri çogaltmaya çalışıyorum, resim var fakat yüklemesi bayagı problem oluyor..bir iki resim daha atabildim zar zor...
almanca konusunda sitede yardımcı olabilecek bir arkadaş çıkar inşallah...

cemal bey, kuşlarının resimlerini yayınladığım arkadaş bayburt taşocağı köyünden abdurrahman bey,sizin sualiniz üzere kendisini aradım.Resimdekilerden istenilen olursa verebileceğini söyledi bana mail atarsanız yardımcı olabilirim.

linki düzelttim copy-paste ile açmanız gerekecek..linkin başındaki iki noktayı silmeyi unutmayınız..

..http://magnefico.sitemynet.com/bayburtciftgugullari.htm
En son Haci abi tarafından 17 Oca 2004 1:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Haci abi
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Niyazi Ertürk » 09 Oca 2004 11:25

Merhaba,

Üncelikle Hacı Abi'yi Bayburt Üift Gugulları ile ilgili çalışmalarından dolayı tebrik etmek istiyorum. Bununla birlikte Yavuz İşÜEN'in konuya yaklaşımı ve bu nadir ırka gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim. Görüldüğü gibi Ülkemizde güvercin ırkları konusunda keşfedilmeyi bekleyen bir çok hazine mevcut. Aslında imkanlar elverse de bu güzelim güvercinlerin videolarını çekip, seslerini duyabilsek. Gerçekten şu ana kadar yapılan çabalar bile takdire şayan. Bu konuda Hacı Abi'den ister istemez daha çok bilgi beklentisi doğuyor. Sanırım giderek bu bilgiler çoğalacak ve en azından bu nadide ırkla ilgili sağlıklı bilgilere ulaşmak mümkün olacaktır.

Saygılar
Niyazi Ertürk
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: -
Doğum Tarihi: 08 Haz 1965

Mesajgönderen Haci abi » 15 Oca 2004 1:41

Tuna bey ilginiz ve teşvikleriniz için teşekkur ederim.Cemal beyin, Ve özellikle yavuz beyin , ilgisi ve teşviki neticesinde karınca kararınca bir iki resim koyup bir sayfa yaptık.teşvik gerçekten önemli bir faktör.tekrar..Teşvik edenlere teşekkürler ediyorum ..

Resimleri biraz daha çogalttım..
Tekrar Bayburt tarafından resim gelme ihtimali var..Gelince onlarıda ekleyeceğim..
Kullanıcı avatarı
Haci abi
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Boletus » 15 Oca 2004 11:08

Hacı abi,
Sitenize yeni eklemiş olduğunuz fotoğrafları inceledim. Bayburt kuşları gerçekten çok zarif ve güzel kuşlar. Ben bunların ötüşlerini hiç dinlemedim ama görünüşleri bile yeter. Bu ırkımızın Avrupa'da dejenere edilmiş bazı biçimleri bulunuyor. Irkın orjinalinin bunlarla hiç bir ilgisi yok. Böylesine güzel ve kendimize ait ırklarımızın değerini bilmeyerek, bu ırkları tükenme noktasına getirdiğimiz için ülkem adına utanıyorum. Bu utancı biraz olsun hafifletebilmek için elimden geldiğince ırklarımıza sahip çıkarak tanıtmaya ve duyurmaya çalışıyorum. Bu uğraşıda destek olan tüm yetiştiricilerimize yürekten teşekkür ederim. Bayburt güvercinleri ile ilgili olarak elimde tercümesi yapılmamış Almanca bir metin olduğunu belirtmiştim. Yapmış olduğum araştırmaya son şeklini vermek için bu metinin tercümesini bekliyordum. Ancak bu son fotoğrafları gördükten sonra daha fazla sabredemeyeceğimi anladım ve bu konudaki araştırmamı TGYB'ye gönderiyorum. İlerde Almanca metni çevirdiğimizde gerekirse yazıma yeni ilaveler yaparım.
Yavuz İşçen
Boletus
Arşiv Yazarı

Mesajgönderen Haci abi » 24 Oca 2004 23:07

haber gruplarına attım bu siteyi bayburtlulardan bir sürü mail geliyor. Bilmeyen o kadar insan var ki . . .
Onlar da şaşırıyorlar böyle bir ırka sahipler . . .
yavuz bey yazınızı ekledim ..
( http://magnefico.sitemynet.com/magnefico/id1.htm )
Yakın zaman da kendi sitemi açmayı planlıyorum.şu an için belge ve resim ne varsa topluyorum.Sitemynet altındakileri kendi sitemde toplayacağım . . Ama asıl Trabzon tekgugulları ve Bayburtçiftgugulları , taklacılar ( kendi kuşlarım ) üzerine bilgi olacak şekilde düşünüyorum. Yazılarınızı, yardımlarınızı beklerim.
Kullanıcı avatarı
Haci abi
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Boletus » 25 Oca 2004 11:50

Hacı abi selamlar,
Kendi sitenizi oluşturduğunuzda destek olmaktan mutluluk duyarım. Bayburt ırkımız ile ilgili bir yazı göndermiştim. Bu yazıya sitenizde yer vermişsiniz teşekkür ederim. Trabzon ırkımızla ilgili bir araşırmamı gönderebilirim. Yeni çalışmalarınızı bekliyoruz. Sevgi ve saygılarımla.
Yavuz İşçen
Boletus
Arşiv Yazarı

Re: Bayburt Ã?iftgugul=Bayburt Ã?tücü resimleri ( link )

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 17 Tem 2009 16:59

Resim
Sevdiğini ölçülü sev, günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına da ölçülü düşmanlık et, günün birinde dostun olabilir. H.Şerîf
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

Irklar: Takla
Doğum Tarihi: 29 Ağu 1970

Dön Ötücü Irklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir