hünkari arıyorummm.

Atlas, Gökela, Tavus ve benzerleri bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

hünkari arıyorummm.

Mesajgönderen rüstem rüstemoglu » 26 Ara 2005 18:05

merhaba güvercin sevenler.ben hünkari ..yerli veya alman.hakında bilgi almak .tam 3 aydır bu kuslardan arıyor ama bulamıyorum ben antakyada oturuyorum bu ender kuslardan nerede bulabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim.ilk gördügümde bu kuslara hasta oldum.suan kuslarım var ama artık hünkari gibi ender bulunan kuslar beslemek istiyorum mesajlarınızı bekliyorummm......
rüstem rüstemoglu

Mesajgönderen Turgay Güröz » 27 Ara 2005 21:11

merhaba rüstem bey
alman veya türk hünkarisi nerede bulabileceğinizi mağleesef bilmiyorum,ben türk hünkarisi üzerine bilgiler edinmeye çalıştım,bilgiler var fakat sayfalara konulan resimler başka ırklara ait genelde,inşallah bozulmamış TÜRK HÜNKARİSİ bulur ve üretirsiniz!!
alman hünkarisine gelince size bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım besleyip beslemiyeceğinize sonra kara verirsiniz?
alman hünkarisi mövchen ırkıdır ve bunlarda sekiz dokuz guruba ayrılır değişiklikler renk ve fiziki görünümdür,movchen in kısacası yuvarlak ve kısa anlamına gelir kafa yapısı top gibi olup gaga dışarı çıkık değildiryani bu sebebten BU GÜZEL GÜVERCİN doğru dürüst yem yiyemez özel yemliklerde yem verilmelidir ve yanlızcana bu ırktan olması gerekir yoksa zavallı hayvan aç kalabilir?yavrusuna bakamadığı,doyuramadığı için devamlı bakıcı güvercin beslemeniz gerekir,bu ırkada uygun güvercin bulmanız gerekir gaga yapısından dolayı,BU GÜZEL GÜVERCİN nin kanatları vücut yapısına göre kısa olduğunda uçamazlar,kısacası BU GÜZEL IRK doğada yaşayamaz,üreyemez!!!!!!
diyelimki elinizde bir çift dört dörtlük alman hünkarisi var zar zor bir senede dört tane yavru aldınız acaba kaç tanesi anne ve babaya benziyecek renk ve form olarak?
kusura bakmayın alman hünkarisi üzerine pek pozitif bakamıyorum,allah aşkına bu kuşlar ne işe yarar diye kendime sormuşumdur?
bu sebeblerden inşallah bozulmamış türk hünkarisi bulur bu ırka yapılan yanlışları düzeltmek için bir katkınız olur?guvercinci. com da hünkarilerin torunları diye bir yazım var ,okumak isterseniz daha detaylı bilgi edinebilirsiniz?
saygılar
turgay güröz
Kullanıcı avatarı
Turgay Güröz
Üyeliği Durdurulmuştur

Irklar: dolapçı,azman,kelebek
Doğum Tarihi: 28 Eyl 1956

Mesajgönderen Niyazi Ertürk » 28 Ara 2005 9:19

Merhaba,

www.izmirguvercin.com adresini ziyaret ederseniz oradan aradığınız Hünkari ırkını yetiştiren arkadaşların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca fotoğraflar da mevcut.

Niyazi Ertürk
Niyazi Ertürk
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: -
Doğum Tarihi: 08 Haz 1965

Mesajgönderen Turgay Güröz » 02 Oca 2006 22:26

merhaba niyazi bey!
izmir güvercin sitesini daha önceden gezmiştim,sizin yazınızdan sonra bir kez daha gezdim,fakat türk hünkarileri üzerine aradığım bilgileri ve resimleri bulamadım,kendimden sevmediğim bir taraf var ise başladığım bir işi yarıda bırakamamam.vaktim el verdiğince türk hünkarilerini sanal alemde araştırmaya çalışıyorum,fakat yazılanlar ile resimler bir birini tutmuyor,bu sebebten türk hünkarilerinin resimlerini merak ediyorum!
örnek vereceksek,mesela ırklar bölümünde başlık olarak bir hünkarinin resmi var,bu resim benimde bildiğim türk hünkarisi,resimler bölümünde ise,resimlerin %90 avrupa hünkarisi yani mövchen ırkının çeşitleri. insanda ister istemez çelişkiye düşüyor,safkan bozulmamış türk hünkarisi hangisi diye?
saygılar
turgay güröz
Kullanıcı avatarı
Turgay Güröz
Üyeliği Durdurulmuştur

Mesajgönderen Şenol » 03 Oca 2006 14:54

Selamlar;
Hunkariler hakkinda bilgi sahibi olmak veya temin etmek isteyen arkadaslara asagidaki sayfayi incelemelerini tavsiye ediyorum.

http://krizantem77.sitemynet.com/Guvercin/id7.htm

Not: Sayfanin sahibiyle tanismiyorum, irtibata gecmedim.
Dolayisiyla fazla hunkarisi var midir, satar mi? bir fikrim yok...
Guzel hunkarilere sahip ve degerli bilgiler iceren bir sayfa...
Bu guzel sayfa icin kendisine huzurlarinizda tesekkur ediyorum...
Saygilar
sk
Şenol
Aktif Üye

Mesajgönderen Niyazi Ertürk » 03 Oca 2006 15:22

Merhaba,

İşin doğrusu Hünkari ırkını ben de TGYB sayesinde öğrenmiş biriyim. Yoksa beslemiş, canlısını görmüş değilim. şenol arkadaşımızın belirttiği sitede gerçekten ilginç bilgiler olduğunu söyleyebilirim. Mustafa Dülger isimli yetiştiricimiz bu konuda bilgi ve deneyimini ortaya koymuş. İrtibata geçmekte yarar var.

Bu arada belirtmek isterim ki İzmir'de de Manisa'ya yakın olmasından dolayı yüz güldürecek Hünkari'ler olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla İzmir'de bir arkadaş Almanya'dan getirttiği güvercinleri çoğaltmış ve oldukça iyi bir bedel karşılığı satıyormuş. Hangisi olduğunu hatırlayamıyorum. Turgay abinin dediği gibi yurtdışından gelenler sıfır gaga tabir ettiğimiz türden güvercinler. Ve yavru almak bu nedenle oldukça zor.

Niyazi Ertürk
Niyazi Ertürk
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: -
Doğum Tarihi: 08 Haz 1965

Mesajgönderen Turgay Güröz » 03 Oca 2006 18:42

merhaba arkadaşlar!
sayın niyazi ve şenol bey ilginizden dolayı teşekkür ederim!
en nihayet aradığım yazıyı ve resimleri sizlerin sayesinde buldum!
amacım,türk hünkarisi bulup satın almak ve beslemek değil,yanlızcana unutulan ve kaybolan ırkımızı besliyen varmı diye araştırmaktı,
mustafa beye de teşekkür etmek isterim güzel bir sayfa yaptığı için!
elimizde bize ait dört dörtlük hünkariler var,acaba niye avrupadan gelen hiç bir işe yaramaz,doğaya aykırı olan güvercinleri beslemek isterler? birde üstüne yüksek paralar verirler anlamış değim?
tekrar teşekkür eder herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim!!!!
saygılar
turgay güröz
Kullanıcı avatarı
Turgay Güröz
Üyeliği Durdurulmuştur

Mesajgönderen suskunselman » 22 Şub 2006 17:43

sayın arkadaşlar bende de bir tane hünkari var o da erkek bir türlü bulamadım ona göre güzel bir dişi bana yardımcı olursanız sevinirim..

hatta resmini görmek istiyorsanız hünkarinin

site adresim

http://suskun_selman.sitemynet.com/SUSKUN_26/id3.htm

ilginizden dolayı teşekkür ederim..
hatta bana bir tane dişi ayarlayabilecek arkadaş varsa ben eskişehirliyim site mesaj bırakırsanız sevinirim.. :roll:
suskunselman

Mesajgönderen ismail Meric » 24 Şub 2006 21:45

Aslını soylemek gerekirse bende hunkarı ismini burda duydum ve resimlere baktım.. Tuna beyin verdiği adresten bu Kuşlardan bursa kuş pazarında kolaylıkla bulabilirdiniz.. ne yazikki suan pazar kurulmuyor ben onları paralı pullu bango olarak biliyorum bilirsiniz terimler farklı illerde..

Rahatlıkla bulabileceginiz bu kuslardan yazın sonlarına dogru kus gribi olayından sonra pazar kuruldugunda size alıp gonderebilirim..
ismailmeric@msn.com
Resim
Kullanıcı avatarı
ismail Meric
Aktif Üye

Mesajgönderen Orhan Erkin » 15 May 2006 12:40

Bir kac hunkari fotografi

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Orhan Erkin
Deneyimli Üye

Mesajgönderen mehmetgulsen » 13 Ağu 2006 12:51

Selam Rüstem bey

ilanınız biraz eski şuan hala hünkari arıyormusun bilemem ama ben bu siteye yeni üye oldum.şayet hala arıyorsanız bende 4 adet Hollanda cinsi damızlık 3 erkek 1 dişi var bende işlerim nedeyle bu güzel zevkimi bırakmak zorundayım düşünürseniz gerçekten meraklısına hesaplı vereceğim bu 4 hünkarinin yanı sıra bu kuşları büyütebilen 1 çift TİP ayrıca yeme yeni düşmek üzere 2 adet yavru hünkariyi hediye edeceğim

sevgi ve saygılarımla

irtibat : 0 542 387 77 55

mehmetgulsen2005@hotmail.com
mehmetgulsen

slm

Mesajgönderen ersoy » 16 May 2007 22:37

dostum ben osmaniyedenim ama antakya pazarına devamlı giderim bence sen antakya pazarına bi uğra bulursun pazarda yok yok
tutkum asilleredir
Kullanıcı avatarı
ersoy
Katılımcı Üye

Dön Form Irkları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir