Hünkari Resimleri

Hünkari ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Hünkari Resimleri

Mesajgönderen krall016 » 14 Kas 2006 11:05

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

değişik sitelerden bulduklarım ..site sahipleri hakkınızı helal edin.. :D
elinizdeki hünkari resimlerini ekleyinde gözümüz şenlensin... :lol:
saygılar
Şeref Baco
Bursa Osmangazi
http://oynar.tr.cx
krall016
Katılımcı Üye

Mesajgönderen Eralp » 27 Ara 2006 20:29

Resim
Eralp
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Eralp » 27 Ara 2006 20:29

Resim
Eralp
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Kemal Alkaya » 28 Şub 2007 10:13

Teşekkürler Tayfun bey, her ne kadar form ırkı yetiştirmesemde resimlere baktıkça heleki renk dağılımlarını gördükçe hayran olmamak elde değil.
Sevgiler, saygılar.
Kullanıcı avatarı
Kemal Alkaya
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: Dönek, kelebek, dolapçı, azman.
Doğum Tarihi: 30 Mar 1967

Mesajgönderen koral.alter » 05 Mar 2007 20:27

tüm dostlara merhaba,
tayfun bey göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim yazınızın iki maddelik sonuç kısmından;
beslediğimiz hünkarilerin gaga boyuna takılmadan elimizdekilere sahip çıkıp çoğaltmak daha fazla yetiştirici tarafından ilgi duyulup beslenmesine çalışmak ilk hedefimiz olmalı ve elimizdeki hünkarilerin aslında çok kötü olmadıkları ve üstünde durup çalışılacak kuşlar olduğu fikrini çıkarabilirmiyiz
bu konulardaki ısrarımı mazur karşılıyacağınızı umut ediyorum çünkü manisa ve çevresine uzak hünkari meraklıları olarak sonderece bilgiye açız dolasıyla hünkari konusunda nerde olduğumuzu ve ileriye dönük neler yapmamız gerektiği konusunda ciddi tereddütlerimiz var doğal olarak böyle bir sistamatiğin kolay kolay oturtulamayacağında farkındayız sizide'' gökte ararken yerde bulma'' misali bulunca ister istemez sabırsızlanıyoruz.

mehmet bey sizin yazdıklarınıza istinaden haddim olmayarak hünkarilerinizi tayfun beyden yorumlamasını rica etmiştim gerçi sonrada epey huzursuz oldum ama allahtan sizinde samiyetimi anladığınızı görünce rahatladım hünkariler gerçekten özel varlıklar bu durumda insan her nekadar samiyetlede olsa bazen istem dışı düşünmeden hareket edebiliyor
sevgi ve saygılarımla
Koral ALTER
Resim
Kullanıcı avatarı
koral.alter
Dinamik Üye

Irklar: Trakya Yerlisi,Alabadem
Doğum Tarihi: 18 May 1971

Mesajgönderen Anaconda » 15 Mar 2007 21:56

Eralp yazdı:Resim

Maşallah. Böyle bir takım her yerde bulundurulmalı. :D
Herkesin sağlıklı güvercinler beslemesi dileğiyle. Ertan
Kullanıcı avatarı
Anaconda
Deneyimli Üye

Irklar: basık tepe kınalı miskiler
Doğum Tarihi: 23 Ağu 1981

Mesajgönderen Eralp » 16 Mar 2007 3:04

Merhabalar,

Teşekkür ederim anaconda nikli arkadaşım.

Bu arada sevgili Koral , bunlar senin yavruların anaçları. İşallah sağ salim büyütürler :wink:

Saygılar
Eralp YILDIZ
Eralp
Deneyimli Üye

Mesajgönderen iznikli » 20 Mar 2007 9:07

selam eralp bu hunkarın cok gusel allah nazrdan saklasın arkadasım bu kuslarının fiayt durumları nasıl bende bir cift edinmek istıyorum ama fiyat konusun da bilgim yok cvp yazarsan sevinirim
Ä°ZNÄ°K SUPPORTERS
iznikli
Gözlemci Üye

Mesajgönderen Şenol coca » 20 Mar 2007 20:06

Merhaba hünkari sever dostlar.Birbirinden güzel resimlerle ve bilgilerle tekrar kendimden geçtim.Bu hafta AKHİSAR güvercin festivaline ve izmir güvercin pazarına gitme fırsatı bulduk.Hünkariler inanılmaz rakamlarla satılığa çıkartılmış,değişik renk ve desende hünkari almaya kalktık ancak rakamlar bizi uzaklaştırdı .Neyseki susurluktan tanıdık dostlar gelmiş ve onlardan 2 takım çukulata rente alabildik.şunu demek istiyorum hünkari kuşu günden güne hak ettiği yere gelmeye başladı arayanı fazlalaştı.Bizde bandırmada levent BALKIş arkadaşımla paslaşarak hünkari yetiştirmeye çalışıyoruz.Turgay abimin dediği gibi(her kümeste hünkari olmalı)ki bu ırkı kaybetmeyelim...
Å?enol coca bandırma
Şenol coca
Katılımcı Üye

Mesajgönderen Eralp » 21 Mar 2007 0:42

iznikli yazdı:selam eralp bu hunkarın cok gusel allah nazrdan saklasın arkadasım bu kuslarının fiayt durumları nasıl bende bir cift edinmek istıyorum ama fiyat konusun da bilgim yok cvp yazarsan sevinirim

Selamlar,
Hünkarilerin fiyatları çok değişken .Belli bir kriter yok İstanbul da ki pazarlarda. Sevgili şenol fiyatlar çok yüksek diyerek bizleri biraz korkuttu ama sıfır gagalı hünkarilerin 400-500 ytl gibi fiyatlara satıldığını duymuştum. Ama bu fiyatlar açıkçası bana çok abartı geldi. İstanbul 'da mezat ve pazarlarda gördüğüm kadarıla fiyatlar tek kuş için 30 ile 50 lira arası değişiyor. Bu arada sevgili şenol seni şaşırtan fiyatlar hakkında da bilgi verebilirmisin. Hünkari için bir İzmir gezisi düşüncesi hep var aklımda da , beni aydınlatırsan sevinirim :)
Saygılar ve Sevgiler
Eralp YILDIZ
Eralp
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Turgay Güröz » 21 Mar 2007 1:49

merhaba!
hünkarilerin fiatlarını gerçekten bende merak ediyorum?neden derseniz daha önceleride yazıldığı gibi,çok çeşit hünkariler var bir örnek.son gönderilen eralp beyin bir çift hünkarileri resimde görülen hünkariler fiziki olarak sayın tayfun beyin hünkarileri ile çok değişik arada fark var.yerli hünkarilerimizin hepsi orjinal kabul edersek bunların arasında fiat farkı olurmu?fark varsa örnekler halinde bizleri bilgilendirirmisiniz?her kümesde bir çift hünkari olması gerekir ve olmalıdırda fakat satın alacak kişi bu konudada bilgilendirilmelidir diye düşünüyorum!
avrupada yarışa girmiş1.0 bir turbiteen fiatı 300 ile 500 euroymuş?yani yarışmayı kazanan bir mövchen (yabancı hünkari)yarışmaya girmiyenler ve sezon sonuna kadar satılmıyanlar kümesin boşalması için 10 ile 20 euroya satılık mış?onlarda satılmıyor ise hediye edilirmiş?
kısacası orjinele yakın osmanlı hünkarilerinin (damızlık)fiatları ortalama ne kadardır?
bizler dolapçı besleyenler olarak bu konularda bildiklerimizi dolapçı ırkına ilgisi olan ve satın almak istiyen kişilere net bir şekilde söylüyoruz ve bilgilendiriyoruz,boşuna kürek çekmesinler diye!
saygılar
turgay
Güvercinlerimize saygımızı eksik etmeyelim!
Resim www.turgay.dolapci.com
Kullanıcı avatarı
Turgay Güröz
Üyeliği Durdurulmuştur

Irklar: dolapçı,azman,kelebek
Doğum Tarihi: 28 Eyl 1956

Mesajgönderen tayfun küçükoğlu » 21 Mar 2007 9:56

Merhabalar,

Hünkari fiatlarının yükselmeye başlamasını Hünkariye hak ettiği değerin,ilginin gösterilmesi olarak yorumluyorum.

Orjinal Hünkarilerimiz, bakımı daha kolay ve daha kolay üredikleri için daha ucuz temizlik,tip ve desenine bağlı olarak tanesinin 50 ile150 tl arası olduğunu biliyorum.

Yeni tip ,kısa gagalı Hünkariler(bendeki Hünkariler) ülkemizde tanesi yine niteliklerine bağlı olarak 150 ile 500 tl arası değişiyor.

Aradaki fiat farkı ,yeni tiplerin bakım ve üretim zorluğu dikkate alınırsa doğal ,hatta az diye düşünülebilir.

Ben Almanya,Belçika,Hollanda ve Amerika'dan Hünkari aldım.Hünkarinin nitelikleri ve satıcının niyetine ve benim satın alma ısrarıma bağlı 50 ile 1000 Eouro arası maliyetler tek bir Hünkari için oluştu.

Avrupada Hünkari besleyenlerin hassasiyet ve kaprislerini iyi biliyorum.Üstün nitelikli derece yapan Hünkarilere ilgisi üst seviyede.

Bu sebep ile üstün niteliklere sahip Hünkari getiren arkadaşlarımız ,bu işi ticaretten çok güvercin sevgisi ile yapıyorlar.Ve satış fiatlarının makul seviyede olduğunu kanaatindeyim.

Satılık Nitelikli yeni tip Hünkari varsa alıcı olabilim.Üünkü Hünkaride kan değişikliği mükemmel sonuçlar getiriyor.

Her kümeste en az bir çift Hünkari olması dileklerimle

Tayfun
tayfun küçükoğlu
Katılımcı Üye

Mesajgönderen Turgay Güröz » 21 Mar 2007 16:13

merhaba!
tayfun bey bilgileriniz için teşekkür ederim!her ırkda olduğu gibi hünkarilerin fiatları da fiziki görünümüne göre değişiyor,performans ırkları genelde performanslarına göre fiatlandırılıyor,şebab güvercinleride süslerine göre?hünkari alırken hangi noktaları baz almamız gerekir?satın alırken nelere dikkat etmemiz lazım!sonuçda hünkari ırkı besliyorum diyebilmem lazım :wink: .
saygılar
turgay
Güvercinlerimize saygımızı eksik etmeyelim!
Resim www.turgay.dolapci.com
Kullanıcı avatarı
Turgay Güröz
Üyeliği Durdurulmuştur

Irklar: dolapçı,azman,kelebek
Doğum Tarihi: 28 Eyl 1956

Mesajgönderen koral.alter » 21 Mar 2007 17:22

Tüm dostlara merhaba,
istanbulda yaşayan hünkari meraklısı ve yetiştiricisi adayı olarak uzun zamandır kafamı kurcalayan sorulara kendi beğenilerim doğrultusunda cevablar buldum bence burada kişisel tercihler ön planda olduğunu düşünüyorum çünkü ortada yerli hünkariler ve ithal (tayfun beyin deyimiyle yeni hünkariler) hünkariler mevcud ve birde bunların eşlesmesi sonucu olan hünkarilerde var hünkarilerde performans aranmadığına göre neye göre standart koyacağız dediğim gibi burada kişisel beğeniler devreye girecek örnek olarak ben eski tip hünkarilerden hoşlanıyorum benim besleyeceğim hünkari minyon olmalı,gagası sıfır olmamalı,vucudu resimdeki gibi olmamalı
Resim
uçmalı benim beğenilerim bu yönde başka bir yetiştirici arkadaşımız hayır yeni nesil sıfır gaga hünkariden hoşlanıyorum diyebilir saygı duyarım
sevgi ve saygılarımla
Koral ALTER
Resim
Kullanıcı avatarı
koral.alter
Dinamik Üye

Irklar: Trakya Yerlisi,Alabadem
Doğum Tarihi: 18 May 1971

Mesajgönderen tayfun küçükoğlu » 21 Mar 2007 18:44

Merhaba,

Hünkari form tipi diye adlandırılan ,görsel güzellikleri ile dünyaca ün yapan ırkımız.Dolayısı ile her güverciseverin Hünkari ırkında bulacağı ve tercih edeceği farklı nitelikler olabilir.Ancak desen,kanat ve kuyruk işlemeleri,
kafa ve gaga yapısı ,Göğsündeki"gül" ,paçalarının ayağını tamamen kapaması ,göz rengi ,Hünkarinin aranması gereken özellikleri.

Ayrıca uçma niteliğine sahip orjinal Hünkarilerimiz müthiş bir görsel tablo oluşturuyor.Uçan bir Hünkaride olağanüstü görüntüler var.

Uçurma olanağı veya beklentisi olmayan güvercinseverlerde desende ,kafa ve gaga yapısında daha üst nitelikleri arıyor.

Hünkarinin avantajı farklı beklentileride karşılaması diye düşünüyorum.

Tayfun
tayfun küçükoğlu
Katılımcı Üye

Sonraki

Dön Hünkariler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir