2 ADET SALLABAŞ KUŞUM VAR NE YAPMALIYIM YARDIMM!!

Sallabaş, Verem, E-Coli ve diğerleri

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

2 ADET SALLABAŞ KUŞUM VAR NE YAPMALIYIM YARDIMM!!

Mesajgönderen eyüptibet » 24 Eki 2008 23:55

cümleten selam ola kolay gele arkadaşlar 2 adet sallabaş kuşum var (biri yeni yavru dişi-diğeri arap dişi) bunları kümesten uzaklaştırmalımıyım gerçekten düzelme şansları varmı.kuş beslemeye yeni başladım arkadaşlarımdan aldığımdan beri hiç bi düzelme olmadı.yaptığım kümes sadece telle kaplı 2 metrekare içinde bu iki dişiden başka 6 adet kuş var zararı olurmu LÜTFEN yardımcı olun hayırlı günler iyi seyirler...
Düştüğünde yanında olmayan;kalktığında omuzlarına basar.
E.tibet
eyüptibet
Deneyimli Üye

Irklar: dumanlı
Doğum Tarihi: 30 May 1980

Re: 2 ADET SALLABAŞ KUŞUM VAR NE YAPMALIYIM YARDIMM!!

Mesajgönderen selcuk » 25 Eki 2008 14:25

merhabalar ; oncelıkle gecmıs olsun ,hasta kusları hemen dıgerlerınden ayırıp yem-su ve fızıksel teması engelleyın.
-kuslarınız sız de mı hasta oldu ,geldıklerınde hastamıydılar ; gercı her ıkı secenekte de kuslarınızın tamamı rısk altında ama sızde hasta oldular ıse kumesınızdekı dıger kusları da ıyı gozlemleyın onlarda da hastalık rıskı var demektır. oncelıkle hastaları ayırıp genel olarak tedavıye baslamalısınız.
guvercınlerı hasta oldukları halde almıssanız curuk temel uzerıne saglam bına olmaz dıyerek saglıklı kuslar ıle yolunuza devam etmenızı onerırım.hastalık ve tedavı ıle ılgılı ''arsıv'' bolumunde ''hastalıklar'' kısmını ınceleyerek yardım alabılecegınız vet.hkm.vb var ıse danıssanız ıyı olur...
selcuk
selcuk
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: posta-oyun taklacısı-sus taklacısı
Doğum Tarihi: 29 Eki 1969

Mesajgönderen eyüptibet » 26 Eki 2008 1:27

teşekkür ederim sağol ben yeni başladım kuş beslemeye arkadaşlar verdiklerinde öyleydiler.bende diğerlerinden ayırmadım 20 gündür aynı kümesteler bana senin kümes geniş orda düzelir dediler benimde forumları okurken dikkatimi çekti,o yüzden sorayım dedim ilk işim hemen kuşları ayırmak hemde şimdi sağolasın dostum kolay gele.
Düştüğünde yanında olmayan;kalktığında omuzlarına basar.
E.tibet
eyüptibet
Deneyimli Üye

Irklar: dumanlı
Doğum Tarihi: 30 May 1980

Mesajgönderen Tezcan Akınlı » 17 Kas 2008 16:01

selam oncelıkle gecmıs olsun.Sallabas kuslarını bır baska salmaya ayır ve onların yem yıyıp yemedıgını kontrol edın eger yem yıyorlarsa 3 yada 4 ay ıcerısınde sızın yapacak oldugunuz vıtamın ve ılac tedavısıyle ıyılesme oranı % 70 dır.ne yapacaksın tedavı olarak kusun rahatlaması ıcın boyuntuylerını yolun kusların haftada bır suyuna 5 lıtrelık suya 2 tane buyuk aspırın koyun ve kuslarınıza her 3 yada 4 ayda bır muhakkak vefa yada( salmonella) aşısı yapacaksın.hergun yarım dıs sarmısak agızdan ver.bunları yaparsan kusların 3 yada 4 ay ıcınde duzelır.aşsınıda yaptırırsankusların sallabas olmaz.asyı ıstersen sana temın edebılırım.
Kullanıcı avatarı
Tezcan Akınlı
Aktif Üye

Irklar: Dolapçı, Azman
Doğum Tarihi: 02 Haz 1973

Dön Bakteri ve Virüs Hastalıkları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir