ŞAHİN YARALAMALARI

Kırıklar, Çıkıklar, Yaralar ve diğerleri

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

ŞAHİN YARALAMALARI

Mesajgönderen Ahmet İçen » 11 Eyl 2006 13:19

SAYIN UÇURUCU ARKADAŞLAR
ŞAHİN TARAFINDAN YARALANAN ADALESİ YARILAN VE ÇARPIŞMA ESNASINDA VE YERE DÜŞME SONUCU VÜCUDUNDA EZİKLER OLUŞAN GÜVERCİNİM ŞU ANDA YARASINA VE EZİK BÖLÜMLERİNE KANTORON YAĞI SÜRDÜM ŞU ANDA KASLARI ÇALIŞMIYOR ACABA BAŞKA TEDAVİ YÖNTEMLERİ VARMI ÇÜNKÜ HER UÇURANIN DAHADA ZİYADE DÜNEKÇİLERİN BAŞINA MUSALLAT OLAN BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİZ.

ŞAHİNZEDE TİRELİ
Ahmet İçen
Deneyimli Üye

Mesajgönderen postacı » 11 Eyl 2006 14:09

Selamlar bundan önce birçok defa kümes uçumunda özellikle yeni uçan posta yavrularında şahin yaralanmalarına maruz kaldım.Yaptığımız uygulama yırtılan yeri dikip yaranın üzerinede piyedif veya yara tozu serpmek veya kudret narı sürerek iyileşmesini beklemektir.Kuşu rahat edeceği ayrı bir bölümde tutarsanız diğer kuşlar tarafından hırpalanmasını önlemiş olursunuz.şayet kendi başına yemini yiyip suyunu içiyorsa bir süre sonra iyileşecektir.

Saygılar
Rahmi Bozkır
Kullanıcı avatarı
postacı
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: Posta Güvercini
Doğum Tarihi: 29 May 1960

Mesajgönderen Ahmet İçen » 11 Eyl 2006 15:23

TEŞEKKÜRLER RAHMİ BEY
FORUMUN HASTALIKLAR BÖLÜMÜNDE NE GÜZEL BİLGİLENDİRMELER VARMIŞ TGBY FORUMLARINI KARIŞTIRDIKÇA BİLGİLENDİRMELERİN YETERLİ OLDUĞUNU GÜRDÜM. NE GÜZEL ARTIK BOŞ KALDIĞIM ZAMANLARI FAYDALI OLABİLECEK BÖLÜMLERİ İNCELEYECEĞİM İYİKİ ÜYE OLMUŞUM İYİKİ İNTERNET VAR. :lol:

TEKRAR SELAM VE SAYGILAR TİRELİ
Ahmet İçen
Deneyimli Üye

Mesajgönderen İsmail Barış » 12 Eyl 2006 11:01

Yara tozu olarak alabileceğin RİVANOL ŞASE olarak ambalajlı sekilde eczanelerde satılmaktadır yaranın üzerine azca serpiştirmek yeterli olacaktır. Rahmi abinin tavsiyelerini uygularsan kuşun eski sağlığına kavusup eskisi gibi göklere cıkacaktır..

Saygılar..
Insanlara akılları oranınca hitap edin..
Resim
İsmail Barış
Forum Denetim Uzmanı

Irklar: Adana IRKI
Doğum Tarihi: 14 Eki 2008

Re: ŞAHİN YARALAMALARI

Mesajgönderen kahraman karaca » 19 Kas 2009 0:38

sahinlerle basim derte ayni günde 3 kusumu yaraladi 2 tanesinde fazla bisey gözükmüyo suan baya neseliler ve yem yiyorlar ama birisinin ayagi aksiyo bu aksama düzelirmi yapa bilecegim birsey varmi tercübeli ustalardan önerilerini bekliyorum . birde sahinden korunmanin bir yolu varmi bilgisi olan lütfen yazsin . tesekkürler
kahraman karaca
Katılımcı Üye

Irklar: taklaci
Doğum Tarihi: 01 Şub 1976

Mesajgönderen ihsan dede » 21 Kas 2009 0:30

merhabalar
öncelikle geçmiş olsun bu yaralanmalara en iyi çözüm kudret narıdır.akşam sürüp iki yada üç gün tekrarlayın
ihsan dede
Katılımcı Üye

Mesajgönderen ihsan dede » 21 Kas 2009 0:37

kuşlarınıza musallat olan şahinmi doğan mı.önce onu belirleyin.herhalukarda sabah veya akşam uçurmayın.saldırı sırasında pırıltı vermeyin.bir düdük veya yüksekses çıkaran birşeyle saldırıda ses çıkartın.biz senelerdir çekiyoruz .bizimki doğan .belki 50 den fazla kuşum gitti
ihsan dede
Katılımcı Üye

Mesajgönderen kahraman karaca » 21 Kas 2009 2:11

ihsan kardes sahinmi atmacami doganmi bilmiyorum bir anda cikiyor birkac saniye icinde 3 kusa birden zarar veriyor yani cok hizli .kudret nari demisin ben bunu yeni duydum baska ismi varmi bide ben isvicrede yasiyorum burda öyle ses cikarmak düdük calmak biraz zor hemen sikayet ediyorlar isim zor anliyacaginiz. baska önerileriniz varsa bekliyorum.simdiden tesekkür ederim .not ben taklaci besliyorum
kahraman karaca
Katılımcı Üye

Irklar: taklaci
Doğum Tarihi: 01 Şub 1976

Dön Mekanik Yaralanmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir