Dış Parazit İlacı

Parazitler ve Mücadele Yöntemleri

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Mesajgönderen ferahzade » 15 Nis 2006 12:45

Dış parazitelerin toplu bir fotoğraflarını koymak mümkün olabilir mi?
Resim
ferahzade
Arşiv Yazarı

Irklar: ÇORUM ÇIPLAK, MARDİN
Doğum Tarihi: 01 Oca 1968

Mesajgönderen postacı » 15 Nis 2006 12:46

Selamlar İskender,ardapı 20-25 cm mesafeden kuşun gözüne gelmeyecek şekilde direk olarak sıkıyorsun.Üzellikle kuşun kanat altına,kuyruğunun üst bölümündeki tüyleri kaldırıp bu bölgeye,kıç tarafına anlıyacağın göz dışındaki bütün kısımlarına sıkabilirsin.Ayrıca yuvalıklara ve kümes içersinede sıkabilirsin.Üok güzel ve çok etkili bir sprey.Ancak uzun süreli kalıcı olmadığı için(prespektüse göre 6 hafta etkili) özellikle at sineği gibi haşerlere karşı sık sık tekrarlanmasında fayda var.Benim sana tavsiyem kuşlarını 2 ayda bir blotic ile elle banyo yaptır ve arada sırada ardapı kullan kesinlikle dış parazitlerden kurtulacaksın.Bu arada ardap yaptığında ilacın etkisini sürdürmasi açısından birkaç gün banyo yaptırma.Orjinal kullanımı ve prespektüsü ise aşağıdadır.

UNIVERSAL PEST CONTROL product

effective immediately and up to six weeks after application.

It is an insecticide against flying and crawling insects including flies and other diptera, beetles, cockroaches, moths, silver fish, spiders, wood-lice, ants, mites and silverfish in domestic and public hygiene areas including pigeon lofts, dovecoats, bird cages, animal boxes and kennels.

Combats even severe insect infestation in pigeon lofts, bird cages, animal stalls and dog kennels.

For use in all rooms in agricultural facilities

Veterinarians and users have access to an immediately effective product, without time-consuming preparation, such as mixing solutions.

DIRECTIONS FOR USE
Places preferred by flies and other pests are treated with ARDAP spray from a distance of approximately 30 cm until the surface is seen to be slightly moist.

The ARDAP spray kills insects immediately upon contact. Spraying surfaces and objects provides long-term protection for up to six weeks.

Saygılar
Rahmi Bozkır
Kullanıcı avatarı
postacı
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: Posta Güvercini
Doğum Tarihi: 29 May 1960

Mesajgönderen İskender Damgacı » 15 Nis 2006 13:02

Tekrar merhaba Rahmi abi,
Cevabın için teşekkür ederim.
Badesaltz ve ivomec kullanıyorum, kuşlarım gayet rahatlar bende mutluyum. Ayrıca Blotic de kullanabilirim. Bango ile parazitleri konu alan mesajınızı okuyunca Azmanlarımın (Denizli Bangosu) ihtiyacı olabileceğinden Ardap bulundurmanın yerinde bir tedbir olacağını düşündüm. Yazdıklarınız gayet mantıklıydı.

Spreyi kullanırken yavruları kümesten uzaklaştırayım mı? Tavsiyeniz nedir?

Tekrar teşekkür ederim.
Büyük dedesinin ismini bilmeyen kimilerine Dolapçı'nın 800 yılından bahsedince ağır gelmiş olabilir, pardon!..
Kullanıcı avatarı
İskender Damgacı
Destek Ekibi Üyesi

Mesajgönderen postacı » 15 Nis 2006 13:30

Spreyi kullanırken yavruları kümesten uzaklaştırayım mı? Tavsiyeniz nedir?

Yavruları uzaklaştırmana gerek yok ancak spreyi yavrulara direk sıkma.Zira üzerlerinde koruyucu tüy oluşmadığı için sorun olabilir.Yuvaya sıkacaksanda öncelikle yavruları yuvadan alıp yuvayı spreyle daha sonra yavruları yuvaya koy.Sıkılan sprey solunum yoluyla ne sana nede yavrulara zararı olmaz.Zira ona göre tasarlanmış.Ben şu anda ardap kullanmıyorum ancak sadece kümesin içersindeki havayı sterelize etmesi ve yarış dönüşü kuşlarımın gözlerini üst solunum yollarını rahatlatması için Lysocur® loftspray kullanıyorum.Bu spreyin kullanım amacı yarıştan eve yorgun dönen gökyüzü savaşçılarına nefes alacakları rahat bir kümes ortamı yaratmak.Ürün kısaca şu şekilde;

Resim

Lysocur® loftspray creates a sound climate in the loft. It has a beneficent effect on the eyes and the respiratory tracts.
Use: use Lysocur® loftspray on the day of return.

Saygılar
Rahmi Bozkır
Kullanıcı avatarı
postacı
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: Posta Güvercini
Doğum Tarihi: 29 May 1960

Önceki

Dön İç ve Dış Asalaklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir