YUMURTA DÖNMESİ ACİL LÜTFEN

Parazitler ve Mücadele Yöntemleri

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

YUMURTA DÖNMESİ ACİL LÜTFEN

Mesajgönderen murateren » 08 Ağu 2011 18:09

HERKESE SELAM
KUŞUMUN BİRİNDE YUMURTA OLMUŞ FAKAT YUMURTLAYAMIYOR KUS NEREDEYSE ZOR YURUYOR SUREKLI KULUCKADA AMA YUMURTASINI CIKARTAMIYOR DAHA ONCE YUMURTA DÖNMESİ DIYE BIRSEY DUYMUSTUM ACABA KUSUN SORUNU MU MUDUR ?
BU KONUDA NE YAPMAM GEREKIYOR LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ
murateren
Gözlemci Üye

Irklar: oyun kuşu
Doğum Tarihi: 11 Haz 1980

Re: YUMURTA DÖNMESİ ACİL LÜTFEN

Mesajgönderen tamer bilen » 09 Ağu 2011 23:32

arkadaşım önce geçmiş olsun dişi genç bir kuş yada ilk yumurtası ise böyle bir sorunla karşılaşman normal
oluşmuş bir yumurtayı kuşun en geç 48 saat içinde atması gerekir. eğer bu olmadıysa senin yardımcı olman gerekiyor çevrende eski kuşçular yada bir veteriner varsa yardım iste kısacası kuşunuza ufak çaplı bir operasyon lazım ilk önce yumurtaya zarar vermeden elle kontrol edin yumurta rahim kanalına yapışmışsa yumurtlayamaz birde iğnesi olmayan bir enjektör ile rahim ağzına biraz yağ sıkın derim. bu durumu çözmezseniz maalesef hayvanı kaybedebilirsiniz.
tekrar geçmiş olsun ben profesyonel değilim işi iyi bilen birinden muhakkak yardım alınız!!!
Resim
Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. La Rochefoucauld
Kullanıcı avatarı
tamer bilen
Aktif Üye

Irklar: BURGU BESLEMEKTEYİM!!!!
Doğum Tarihi: 23 Oca 1980

Re: YUMURTA DÖNMESİ ACİL LÜTFEN

Mesajgönderen Adnan Karabulut » 12 Ağu 2011 17:03

Selamlar
Murat bey geçmiş olsun.
Umarım sorununuz çözülmüştür.

Konu içeriği aynı olan dört başlık açmışsınız. Anlayışla karşılayacağınızı umarak, diğer üç tanesini silmenizi öneriyorum. Forumda içeriği aynı olan gereğinden fazla başlıklar kirlilik yaratıyor.
Teşekkürler.
Güzel ve kalıcı dostluklar temennisi ile herkese gönül dolusu saygı ve sevgiler.
Adnan Karabulut
Aktif Üye

Irklar: Kelebek, dolapçı ve posta
Doğum Tarihi: 12 Eki 1962

Dön İç ve Dış Asalaklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir