Sert Kanat Patlatan Kuşun Düzeltilmesi

Kırıklar, Çıkıklar, Yaralar ve diğerleri

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Mesajgönderen ozkancanli » 24 Kas 2006 1:47

Yavrularında da böyle olacak diye bir kural yok bu tür kuşları uçururken cok dikkat etmek gerekiyor ya aç karnına uçuıracaksınız fazla uçmadan indireceksiniz yada kendi haline bırakıp acı çekmesin diye uçurmayıp yavrularını alacaksınız :) Kanat patlatan kuşun yani sert olan güvercin sanmıyorum düzelecegini
_OZKAN_CANLi_
Kullanıcı avatarı
ozkancanli
Katılımcı Üye

Mesajgönderen alican40 » 24 Kas 2006 11:44

ozkancanli ; Kanat patlatan kuşun yani sert olan güvercin sanmıyorum düzelecegini
şimdi sert kuşmu kanat patlatır?
Kullanıcı avatarı
alican40
Aktif Üye

Irklar: takla
Doğum Tarihi: 15 Nis 1968

Mesajgönderen ozkancanli » 29 Kas 2006 3:27

Her sert kuşun kanat patlatmayacagını bir çoğumuz biliyoruzdur...Genellikle oyunlu ve çok aşırı sert kuşların kanatları patlar , kuşu uçurdugun zaman uzun süre uçuyor ve dama gelip görevini yaparken (fişek çekme) kanatları patlıyor...Oyunlu kuş olmasa çok uçmadan inecegi için kanatları daha az zarar görebilirdi ama oyunlu kuş oldugu için kötü olur kanatları...
_OZKAN_CANLi_
Kullanıcı avatarı
ozkancanli
Katılımcı Üye

Mesajgönderen alican40 » 30 Kas 2006 11:02

Bazen nasıl oluyorda kanatdı kırmıyor diye hayrete düşersin
indiğinde kanatta leke bile yoktur
Kullanıcı avatarı
alican40
Aktif Üye

Irklar: takla
Doğum Tarihi: 15 Nis 1968

Re: Sert Kanat Patlatan Kuşun Düzeltilmesi

Mesajgönderen Ali Kemal EMİR » 30 Eki 2009 21:48

S.A.
Arkadaşlar
Kanat patlatan kuşlar herzaman benim ilgimi çekmiştir.Çünkü genel olarak çok sert kuşlar kanat keser.Bazı istisnalar hariç.Bende bu sert kuşlara hayranım.Bizde bi tabir vardır.' Karga gibi uçmak diye'.Ve inanınki karga gibi uçan kuşu pekte kimse tutmaz.Pazara kuş alışverişine gidilince kuş sertmi diye önce kanatları incelenir.Satıcının sözleri çok ta fazla dikkata alınmaz.Çünkü sert olmayan trabzon kuşları yavan kabak tadındadır.Arkadaşlar darılmasın ama tgyb nin forum girişindeki güvercin kanat sesi bana hep yavan kabak tadını hatırlatıyor her ziyaretimde.Mesela oraya şöyle çatır çatır öttüren bir kuşun tercihen de çember döven bir erkek trabzon güvercininin kanat sesi koyulsa bence forum girişi tıklanma rekoru kırabilir.En azından benim tarafımdan.
Gerçi Trabzon güvercinlerini çok fazla tanıyan yok ama.bilenler benim ne demek istediğimi anlarlar.
Selamlar
Ali Kemal EMİR
Kullanıcı avatarı
Ali Kemal EMİR
Aktif Üye

Irklar: Trabzon(çember dövücü) -posta-Sabuni-Mermeri
Doğum Tarihi: 08 Eki 1965

Dön Mekanik Yaralanmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir